Neler Yeni

Çözüldü✓ HUAWEI MateBook 16s yazılım amaçlı kullanımı hakkında düşünceniz?

CrowleyS

80+
https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-16s-2023/ yazılım için alacağım iş bilgisayarı düşünüyorum yazılım ve kodlama dünyasında güncel program dillerinde yazılım projelerinde sıkıntı yaratır mı yorumlarınız nedir ? teşekkürler
Güzel bilgisayar yazılımdan kastınız tam olarak nedir ? Eğer ios uygulama yapmak istersen onu sadece macbook ile yapabilirsin. Onun haricinde bir sorun yaşatmaz. Zaten macbook fiyatına yakın bir fiyatı var. Bunun yerine mac tavsiye ederim.

Kerem0550

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel bilgisayar yazılımdan kastınız tam olarak nedir ? Eğer ios uygulama yapmak istersen onu sadece macbook ile yapabilirsin. Onun haricinde bir sorun yaşatmaz. Zaten macbook fiyatına yakın bir fiyatı var. Bunun yerine mac tavsiye eder
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olacağım üniversite için alıyorum ama büyük projeler yaparken de rahat olsun istiyorum

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Fatih Ayhan
Normalde matebook serisini severim cidden güzel bilgisayarlar ama bu bilgisayarın şekline şemailine bakacak olursak, 13900H gibi bir işlemciyi soğutabileceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla performanstan ödün vermiş olacaksınız. Daha iyi soğutmaya sahip bir bilgisayar seçebilir ya da matebook d16 modeline bakabilirsiniz. 12450H ya da 12700H işlemcili modele.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Normalde matebook serisini severim cidden güzel bilgisayarlar ama bu bilgisayarın şekline şemailine bakacak olursak, 13900H gibi bir işlemciyi soğutabileceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla performanstan ödün vermiş olacaksınız. Daha iyi soğutmaya sahip bir bilgisayar seçebilir ya da matebook d16 modeline bakabilirsiniz. 12450H ya da 12700H işlemcili modele.
D16 nın soğutması rezalet, bizzat inceledim. 16S fena değil ama yine de ısınır doğru.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-16s-2023/ yazılım için alacağım iş bilgisayarı düşünüyorum yazılım ve kodlama dünyasında güncel program dillerinde yazılım projelerinde sıkıntı yaratır mı yorumlarınız nedir ? teşekkürler
Soruna gelirsek bence ya ekran kartlı (en azından 3050 falan) bir cihaz al ya da Macbook tarafına yönel bütçen yeter.

• Beğen
Reaksiyonlar: java

şahin doğan

80+ Platinum
13900H'lı bir cihaz her yönden yeter. İşine uygunsa Macbook düşündün mü? Kullanım rahatlığı, pil ömrü ve macOS olması fazla fazla avantaj. Güç olarak geri düşeceksin, özellikle çoklu çekirdekte ama uzun yıllar rahat rahat yeter M2 Air.

Kerem0550

80+
Herkes çok sessiz ve iyi soğutuyor diye yorum yapmış sitesinde

13900H'lı bir cihaz her yönden yeter. İşine uygunsa Macbook düşündün mü? Kullanım rahatlığı, pil ömrü ve macOS olması fazla fazla avantaj. Güç olarak geri düşeceksin, özellikle çoklu çekirdekte ama uzun yıllar rahat rahat yeter M2 Air.
Güç olarak geri düşeceksin kısmını biraz daha anlatır mısınız ne sıkıntısı olur

D16 nın soğutması rezalet, bizzat inceledim. 16S fena değil ama yine de ısınır doğru.

Soruna gelirsek bence ya ekran kartlı (en azından 3050 falan) bir cihaz al ya da Macbook tarafına yönel bütçen yeter.
https://www.apple.com/tr/shop/buy-m...-8-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m2-çip-256gb böyle bir cihaz benim gösterdiğimden daha mı iyi yani

Bütçe aynı diyorsunuz ama ben bu cihazı 38 bin tl ye alacağım yanında hediye mouse ve tablet var süper cihaz huwaei özelliğinden dolayı tableti de leptopla birlikte kullanabileceğim
bütçe aynı diyorsunuz ama ben bu cihazı 38 bin tl ye alacağım ayrıca yanında hediye huwaei tablet ve kablosuz mouse hediyesi var tablet de süper cihaz özelliğinden dolayı birlikte kullanılabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Herkes çok sessiz ve iyi soğutuyor diye yorum yapmış sitesinde

Güç olarak geri düşeceksin kısmını biraz daha anlatır mısınız ne sıkıntısı olur

https://www.apple.com/tr/shop/buy-m...-8-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m2-çip-256gb böyle bir cihaz benim gösterdiğimden daha mı iyi yani

Bütçe aynı diyorsunuz ama ben bu cihazı 38 bin TL ye alacağım yanında hediye mouse ve tablet var süper cihaz huwaei özelliğinden dolayı tableti de leptopla birlikte kullanabileceğim

bütçe aynı diyorsunuz ama ben bu cihazı 38 bin TL ye alacağım ayrıca yanında hediye huwaei tablet ve kablosuz mouse hediyesi var tablet de süper cihaz özelliğinden dolayı birlikte kullanılabilir diye düşünüyorum
M2 Macbook Airin 16GB RAM olanı 37K ya falan bulunabiliyor. Bence daha mantıklı. Hem Macbook ve MacOS bu iş için çok iyi bir platform. Hem de fanlı, kısmen sesli, pili birkaç saat giden bir cihaz yerine fansız gayet iyi çalışan, pili tüm gün sistemle uğraşsan bitmeyecek bir cihaz almış olacaksın.

Hatta şuan 37K mış.

Kerem0550

80+
M2 Macbook Airin 16GB RAM olanı 37K ya falan bulunabiliyor. Bence daha mantıklı. Hem Macbook ve MacOS bu iş için çok iyi bir platform. Hem de fanlı, kısmen sesli, pili birkaç saat giden bir cihaz yerine fansız gayet iyi çalışan, pili tüm gün sistemle uğraşsan bitmeyecek bir cihaz almış olacaksın.

Hatta şuan 37K mış.
256 ssd baya az değil mi sence?

Hatta şuan 37K mış.
Huwaei de 5-6 saat gidiyormuş bence işlemciye göre iyi bir de 13.6 baya küçük bir ekran huwaei 2k ekran, mavi ışık ekran koruması dokunmatik ekran vs baya artısı var bence 1 tb ssd de en dikkat çeken özelliği

donanimci98

80+ Bronze
256 ssd baya az değil mi sence?

Huwaei de 5-6 saat gidiyormuş bence işlemciye göre iyi bir de 13.6 baya küçük bir ekran huwaei 2k ekran, mavi ışık ekran koruması dokunmatik ekran vs baya artısı var bence 1 tb ssd de en dikkat çeken özelliği
mac de 2k ekran, mavi ışık falan da var. dokunmatik ekran gereksiz, bozulursa gereksiz ek masraf, oyun yüklemeyeceğin için 1tb zaten dolmayacak. m1 prolara falan da bakabilirsin. biraz bütçe artırırsan.

Kerem0550

80+
mac de 2k ekran, mavi ışık falan da var. dokunmatik ekran gereksiz, bozulursa gereksiz ek masraf, oyun yüklemeyeceğin için 1tb zaten dolmayacak. m1 prolara falan da bakabilirsin. biraz bütçe artırırsan.
1 TB dolmayacak tamam ama ssd olduğu için bana performans da sunacak 256 gb bana çok az geldi

1 TB dolmayacak tamam ama ssd olduğu için bana performans da sunacak 256 gb bana çok az geldi
Bütçe son sınırlar zaten

lyoko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
SY
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olacağım üniversite için alıyorum ama büyük projeler yaparken de rahat olsun istiyorum
eğer okul için alıyorsanız apple silicon işlemcili mac bilgisayar almamanızı tavsiye ederim hocam.

Okuduğun üniversiteye de bağlı durum ancak sadece windows üzerinde çalışan uygulamaları kullanman gerekebiliyor(ör: emu8086).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
994,565
Üyeler
157,248
Son üye
ebruçatı
Top Bottom