Neler Yeni

Yardım Huawei MatePad Air + Pen vs Ryzen 5 5700U'lu bir laptop

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Şimdi annemin arkadaşının kızı bilgisayar önerisi istiyor. Kullanım profili şu:
  • Canlı derslere katılayım
  • Anatomi gibi derslerde not alayım
  • Ofis dokümanlarıyla ilgili işlerimi halledeyim; ödev teslimi gibi vs.
  • Sosyal kullanım (dizi, sosyal medya vs.)
Sorular:
  • Bu profile Huawei MatePad Air uygun mudur? Ofis programlarıyla ilgili işlerini halledebilir mi üniversitede sorun yaşar mı?
  • Kişiye sorduğumda ileride üniversitenin ortalarında anatomi dersi için grafik tableti almayı düşündüğünü söyledi. MatePad Air ile bunu yapabilir mi? iPad'deki gibi MatePad'de olan not yazılımları verimli ve iyi çalışıyor mu?
  • Google'sız MatePad nasıl bir deneyim sunuyor? Google'ın eksikliğini hissediyor musunuz?
  • Google Meet, Zoom, MS Teams gibi yazılımlara erişim mümkün mü?
  • Ryzen 5700U'lu bir laptop ile karşılaştırıldığında nasıl bir sonuca ulaşırız?

r4NG3r

80+ Silver
Annemin arkadasinin kızına huawei onermezdim şahsen apk felan beceremez sonra laf gelmesin bize bunu önerdin diye.Laptopu alsın geçsin

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Sorular:
  • Bu profile Huawei MatePad Air uygun mudur? Ofis programlarıyla ilgili işlerini halledebilir mi üniversitede sorun yaşar mı?
  • Kişiye sorduğumda ileride üniversitenin ortalarında anatomi dersi için grafik tableti almayı düşündüğünü söyledi. MatePad Air ile bunu yapabilir mi? iPad'deki gibi MatePad'de olan not yazılımları verimli ve iyi çalışıyor mu?
  • Google'sız MatePad nasıl bir deneyim sunuyor? Google'ın eksikliğini hissediyor musunuz?
bütçesi ne
Mesaj otomatik birleştirildi:

12-15 falansa ipad alsın kalem alınca grafik tablet almasına gerek kalmıyor zate procreate ile istediğini yapar

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
12-15 falansa ipad alsın kalem alınca grafik tablet almasına gerek kalmıyor zate procreate ile istediğini yapar
iPad Pro'ya bütçe yok. iPad 10.nesil de aldırmayayım. Huawei MatePad Air daha güçlü.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Musa ÖZ
Annemin arkadasinin kızına huawei onermezdim şahsen apk felan beceremez sonra laf gelmesin bize bunu önerdin diye.Laptopu alsın geçsin
Aynısını söylüyorum hocam bende aynen öyle

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
iPad Pro'ya bütçe yok. iPad 10.nesil de aldırmayayım. Huawei MatePad Air daha güçlü.
ipad 9 10k 2kya kalem alsa gene yetiyor ama sen bilirsin yine
huaweinin çizim programları çok dandik bende vardı yetersizlik yüzünden geri iade ettim
bi concept programı güzel ancak o da çok yetersiz iosta procreate ve notability gibi programlar varken huawenin performansı istediği kadr yüksek olsun

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ipad 9 10k 2kya kalem alsa gene yetiyor ama sen bilirsin yine
huaweinin çizim programları çok dandik bende vardı yetersizlik yüzünden geri iade ettim
bi concept programı güzel ancak o da çok yetersiz iosta procreate ve notability gibi programlar varken huawenin performansı istediği kadr yüksek olsun
Açıkçası iPad 64 GB çok az. Bir üst hafızalı versiyon ise pahalı.
Araştırma yaptım ve HarmonyOS'un güncel halinin iPad ile yakın performans verdiğini söyleyen bir kullanıcı yorumu gördüm. Profesyonel bir çizim amaçlanmıyor. Not odaklı bir kullanım söz konusu.

Bir de şeyi merak ediyorum. Kalemli tablet mi daha verimli Laptop mu?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
Açıkçası iPad 64 GB çok az. Bir üst hafızalı versiyon ise pahalı.
Araştırma yaptım ve HarmonyOS'un güncel halinin iPad ile yakın performans verdiğini söyleyen bir kullanıcı yorumu gördüm. Profesyonel bir çizim amaçlanmıyor. Not odaklı bir kullanım söz konusu.

Bir de şeyi merak ediyorum. Kalemli tablet mi daha verimli Laptop mu?
kalemli tablet bilimsel olarak kanıtlanmış şekilde daha verimli knk

bu arada huawei tabii ki de daha performanslı ancak işletim sistemini kullanabilmek önemli ve dediğim gibi uygulamalar çok yetersiz

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sorular:
Öyle bir kullanıma en ideal cihaz iPad olur bence.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
kalemli tablet bilimsel olarak kanıtlanmış şekilde daha verimli knk

bu arada huawei tabii ki de daha performanslı ancak işletim sistemini kullanabilmek önemli ve dediğim gibi uygulamalar çok yetersiz
HarmonyOS çok yeni. Bundan 2-3 yıl sonrasını düşünüyorum ben.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,375
İsim
Olcay akbulut
bu arada androidde çok aman aman productivity uygulamaları yok her türlü ios alması lazım bi öğrencinin

Ana amaç üniversite tabi ama neden yaşlı bir cihazla devam etsin ki?
benzinsiz ferrari mi daha iyi yoksa benzini yerinde orta seviye araç mı :D

bu arada androidde çok aman aman productivity uygulamaları yok her türlü ios alması lazım bi öğrencinin

benzinsiz ferrari mi daha iyi yoksa benzini yerinde orta seviye araç mı :D
2021 de çıkmış la çokta eski değil daha 3 yılı var cihazın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,718
Üyeler
151,786
Son üye
strafiink1