Neler Yeni

Çözüldü✓ Huawei Uygulama Gizleme Özelliğini Aktif Etme

ßeta

80+ Bronze
Huawei telefonlarda uygulama gizleme özelliği Default olarak kapalı geliyor yani uygulama gizleme özelliğini var ama kullanamıyoruz , test etmek için ana ekrana dönün ve telefona fotoğraf yakınlaştırır gibi yapın hiç bir şey olmazsa özellik sizdede kapalıdır.

Şimdi bunu kalıcı olarak nasıl aktif edeceğinizi söyleyeceğim ama önce birşeye değineceğim.
İnternette bu ayarı nasıl Play Store'dan uygulama indirip yapacağımızı anlatan bi sürü video var denedim işe yarıyor ama uygulamayı sildiğimizde ayar eski haline dönüyor ve o uygulamanın durması beni rahatsız ediyordu ve kendi çözümümü buldum.
Play Store'dan uygulama ile yapmayı gösteren yazı (Uygulamayı silince eski haline dönecek yaptıklarınız)

Şimdi Uygulama Olmadan Kalıcı Olarak Nasıl Yapacağımıza Gelelim
Bunu yapmak için bir PC ve ADB Shell 'e ihtiyacımız var, (İndirme Sayfası İçin Tıklayın)

1660065118201.png

Sonraki adım :
Telefonu USB ile PC'ye bağlayıp Geliştirici Ayarlarından Hata Ayıklama Özelliğini Açıyoruz
1631977408617.png

Ardından ADB Shell'in bulunduğu yerde CMD'yi açıyoruz (Gif Yüklenmediği için link verdim)

Ardından Aşağıdaki komutu açılan yere direk başka hiç bir şey yapmadan yapıştırıyoruz ve Enter'e basıyoruz.
Yapıştırma işlemi için CMD'de ctrl+v kullanılamaz, sağ tık yaptığımızda yapışacaktır.

adb shell settings put system hw_launcher_hide_apps true

Bu noktada eğer ilk kez ADB Shell bağlantısı kuruyorsanız telefon ekranda çıkan ADB bağlantısına izin vermemiz gerekiyor. Bağlantıyı sağladıktan sonra cmd komut satırına dikkat etmemiz gerek eğer komut satırınız benimki gibi değilde kısa okunmayan değişik harf ve sayılar varsa bağlantı yapılmıştır ve komut kısmından "adb shell" kısmını çıkarmanız gerekir. Eğer dediğimi yapamadıysanız telefonunuzdan bağlantı izni verdikten sonra CMD'yi kapatıp CMD açma aşamasına geri dönün ve o şekilde işlemlere devam edin bu sefer izin sormayacak ve kod düzgün bir şekilde çalışacak

1631979459438.png

Bad Arguments hatası alıyorsanız düzgün kopyalayamamışsınız demektir el ile yazın veya tekrar kopyalayın.

Herhangi bir uyarı yazısı almadıysanız "exit" yazıp çıkıyoruz ve hata ayıklamayı kapatıp USB kablosunu çıkarıyoruz, ardından telefonu yeniden başlatıyoruz. Ana ekranda yakınlaştırma hareketi yaparak ve uygulamaya gizleme özelliğiniz kullanabiliriz.
Not: Çekmece modunda çalışmaz sadece orjinal ana ekran düzeninde çalışır çekmece modunu kapatmayı unutmayın.

Eski Haline Getirmek için Şu Komudu Kullanın
adb shell settings delete system hw_launcher_hide_apps

Son düzenleme:

yureksyz

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Eline sağlık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular