Neler Yeni

Yardım Hynix M-die Ram O.c yapma

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
muhammet emin çetinkaya
anakart=msi b450m-a-pro-max
işlemci= R5 5600g
Sistem Apu bu sebeple oc yapıp frekansı 4000 civarına çekmeyi istiyorum. sizce o.c. yapmalımıyım, yapmalıysam hangi değerleri denemeliyim

Ekler

• Eafdadkran Alıntısı.PNG
    Eafdadkran Alıntısı.PNG
    38.6 KB · Hit: 15

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,702
İsim
Hacı
@RevDeisDou
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci içindeki GPU ya da OC yapabilirsin performans artar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
muhammet emin çetinkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@RevDeisDou

hocam işlemci pbo açınca yük altında 90 dereceye cıkıyor kapalıykende 70 de o sebeple işlemciye oc yapmaya çekindim

@RevDeisDou

onu nasıl yapacağımıda pek bilmiyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,702
İsim
Hacı
hocam işlemci pbo açınca yük altında 90 dereceye cıkıyor kapalıykende 70 de o sebeple işlemciye oc yapmaya çekindim

onu nasıl yapacağımıda pek bilmiyorum
İşlemciye ellemeyeceksensin zaten, İGPU OC yapacaksın.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,702
İsim
Hacı

pc ustasi1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,067
İsim
pcustasi1
anakart=msi b450m-a-pro-max
işlemci= R5 5600g
Sistem Apu bu sebeple oc yapıp frekansı 4000 civarına çekmeyi istiyorum. sizce o.c. yapmalımıyım, yapmalıysam hangi değerleri denemeliyim
-Ram overclock yapıcaksan zaten yapman gereken bir şey onu yapmassan tam performans alamassın , Bios girip xmp ayarını etkinleştir f10 exit yap bitti.
-Cpu overclock riskli bir şeydir tecrüben yoksa bulaşma
-Gpu overclock riskli değil deneye deneye yaparsın programıda afterburner indir kur frekans değerleriyle oyna 50'şer 50'şer ekleyerek yükselt , her yükseltme başına stress testine sok eğer sistem donup kalırsa fazla frekans girmissindir korkma power tuşuna basılı tut kapat tekrar programı aç bu sefer biraz daha düşük değer gir deneye deneye bulursun . Bende 1660S var performansını oc sayesinde 1660 Ti gücüne ulaştırdım .
- Neden Apu topladın bilmiyorum ama belli bir bütçem var bu bütçeyle ne alayım diye forumda konu açsan daha faydalı olurdu .
Topladığın bütçeye ekran kartlı daha performanslı sistemi rahat toplardın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
muhammet emin çetinkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
-Ram overclock yapıcaksan zaten yapman gereken bir şey onu yapmassan tam performans alamassın , Bios girip xmp ayarını etkinleştir f10 exit yap bitti.
-Cpu overclock riskli bir şeydir tecrüben yoksa bulaşma
-Gpu overclock riskli değil deneye deneye yaparsın programıda afterburner indir kur frekans değerleriyle oyna 50'şer 50'şer ekleyerek yükselt , her yükseltme başına stress testine sok eğer sistem donup kalırsa fazla frekans girmissindir korkma power tuşuna basılı tut kapat tekrar programı aç bu sefer biraz daha düşük değer gir deneye deneye bulursun . Bende 1660S var performansını oc sayesinde 1660 Ti gücüne ulaştırdım .
- Neden Apu topladın bilmiyorum ama belli bir bütçem var bu bütçeyle ne alayım diye forumda konu açsan daha faydalı olurdu .
Topladığın bütçeye ekran kartlı daha performanslı sistemi rahat toplardın.
sistemi alalı 1-1.5 seneden fazla oldu. ayrıca zaten xmp açık xmp ile 3600mhz benim bahsetdiğim 4000mhz frekanslara çekip daha fazla performans alabilirmiyim ve bu çip bunun için yeterlimidir. birde normal gpu o.c ile İGpu o.c. aynı şekildemi oluyor.

Top Bottom