Neler Yeni

i5 10300H mobil mi değil mi? Farkları ne?

orhanben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ben
İşlemcim mobil mi değil mi, farkları ne?
Sistem: Excalibur g770 Laptop içerisinde; 1650Tİ, i5 10300H, 8 GB Ram, 60hz ekran.
Sorunum şu;
millet aynı özellikteki bilgisayarıyla "Valorant"ta 250 fps alıyorken ben bilgisayarımda 100'ü zor geçiyorum. Bu durumu kuzenime sordum "senin işlemcin mobil, onlarınkı masaüstüdür, o yüzdendir" dedi. İşlemcim mobil mi nereden öğrenebilirim?
İkinci sorunum şu;
işlemcim mobilse bile youtube'da testleri görüyorum, laptoplarda 250 fps alıyorlar. O laptoplarınki de mobil değil mi, onlar nasıl alıyor?
Üçüncü sorunum şu;
biostan filan mı bir ayarım kapalı bilmiyorum, bilgisayar bana freedos geldi kendim işletim sistemi kurdum. Fps 100 geçmeyince dedim herhalde işletim sistemi kurarken hata yaptım, ilerleyen zamanlarda tekrar formatlayıp kurdum yine olmadı, 1 yılı aşkındır bilgisayar elimde ve 100 fps geçemiyorum, biostan bi ayar açmam gerektiğini düşünüyorum.
Not: Sürücüler filan güncel arkadaşlar. Ayrıca RAM ile alakası olduğunu düşünmüyorum, 8 daha alıp taksam 16 ram ile max 20 fps ekleyeceği yönünde düşüncem.
Lütfen bilen birisi yardımcı olsun, 1 yıldır eziyet çeker gibi 100 fps Valorant oynuyorum.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,333
İsim
Hasan Ali
mobil işlemcin bnde 300civarı fps alıyorum ama 60hz :/

zyixexe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Furkan
bildiğim kadarıyla mobil işlemci ve ekran kartları masaüstüne göre kat ve kat daha kötü bu yüzden dizüstü değil masaüstü tercih ediyorler diye biliyorum

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan Durmuş
Evet laptopta kullanılan parçalar masaüstünde kullanılanlar kadar performans vermez.

Laptoplarda mobil işlemci kullanılıyor

Güç seçeneklerinden Yüksek performans varsa nihai performansı seçip deneyin

orhanben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ben
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mobil işlemcin bnde 300civarı fps alıyorum ama 60hz :/
ben senden de kötüyüm öyle düşün bu sistem 100 hak etmez en az 200 bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bildiğim kadarıyla mobil işlemci ve ekran kartları masaüstüne göre kat ve kat daha kötü bu yüzden dizüstü değil masaüstü tercih ediyorler diye biliyorumbu ce

bildiğim kadarıyla mobil işlemci ve ekran kartları masaüstüne göre kat ve kat daha kötü bu yüzden dizüstü değil masaüstü tercih ediyorler diye biliyorum
kanka bu pek cevap olmamış gibi biliyorum bu olayı ama benimki mobil mi, hadi benimki mobil millet nasıl aynı özellik laptopıyla 250 fps alıyor?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
İşlemcim mobil mi değil mi, farkları ne?
Sistem: Excalibur g770 Laptop içerisinde; 1650Tİ, i5 10300H, 8 GB Ram, 60hz ekran.
Sorunum şu;
millet aynı özellikteki bilgisayarıyla "Valorant"ta 250 fps alıyorken ben bilgisayarımda 100'ü zor geçiyorum. Bu durumu kuzenime sordum "senin işlemcin mobil, onlarınkı masaüstüdür, o yüzdendir" dedi. İşlemcim mobil mi nereden öğrenebilirim?
İkinci sorunum şu;
işlemcim mobilse bile youtube'da testleri görüyorum, laptoplarda 250 fps alıyorlar. O laptoplarınki de mobil değil mi, onlar nasıl alıyor?
Üçüncü sorunum şu;
biostan filan mı bir ayarım kapalı bilmiyorum, bilgisayar bana freedos geldi kendim işletim sistemi kurdum. Fps 100 geçmeyince dedim herhalde işletim sistemi kurarken hata yaptım, ilerleyen zamanlarda tekrar formatlayıp kurdum yine olmadı, 1 yılı aşkındır bilgisayar elimde ve 100 fps geçemiyorum, biostan bi ayar açmam gerektiğini düşünüyorum.
Not: Sürücüler filan güncel arkadaşlar. Ayrıca RAM ile alakası olduğunu düşünmüyorum, 8 daha alıp taksam 16 ram ile max 20 fps ekleyeceği yönünde düşüncem.
Lütfen bilen birisi yardımcı olsun, 1 yıldır eziyet çeker gibi 100 fps Valorant oynuyorum.
Oyunların NVIDIA ile çalıştığından emin misiniz? Hiç termal macun ve fan temizliği bakımı yaptırdınız mı?

orhanben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ben
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet laptopta kullanılan parçalar masaüstünde kullanılanlar kadar performans vermez.

Laptoplarda mobil işlemci kullanılıyor

Güç seçeneklerinden Yüksek performans varsa nihai performansı seçip deneyin
başkaları 250 fps alıyor aynı özelliklerle?
Tamam benimki mobil o halde.
Denetim masasının içinden geçtim, yüksek performansta.

Oyunların NVIDIA ile çalıştığından emin misiniz? Hiç termal macun ve fan temizliği bakımı yaptırdınız mı?
Eminim, hiç temizlik yaptırmadım, arkadaşlar ilk aldığımda temiz yollamıyorlar mı bu bilgisayarı? Sıfır aldım, tertemizken de 100 fps aynıydı.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
başkaları 250 fps alıyor aynı özelliklerle?
Tamam benimki mobil o halde.
Denetim masasının içinden geçtim, yüksek performansta.

Eminim, hiç temizlik yaptırmadım, arkadaşlar ilk aldığımda temiz yollamıyorlar mı bu bilgisayarı? Sıfır aldım, tertemizken de 100 fps aynıydı.
Bahsettiğiniz FPS testlerini atabilir misiniz?

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan Durmuş
Evet temiz yolluyorlar ama bu tozlanmasına engel değil

Msi afterburner programını açıp oyunlardaki değerlerin fotoğrafını yollayabilir misin?

orhanben

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orhan Ben
Evet temiz yolluyorlar ama bu tozlanmasına engel değil

Msi afterburner programını açıp oyunlardaki değerlerin fotoğrafını yollayabilir misin?
tamam da bilgisayarı aldığım gibi valorant kurdum, temiz zamanındayken test ettim demeye çalışıyorum 100 fps geçmiyor şuan aylar yıllar geçti yine aynı fps veriyor yine aynı fps veriyor bişiy fark etmedi yani, testleri de programı kurup atıcam

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,363
İsim
Fatih
Hocam, laptoplardaki fpslerin hepsi mobildir. Baktığınız FPS testlerinde MUX switch ayarı açık olabilir. Bildiğim kadarıyla sizin modelinizde MUX switch yok. Bakım ve temizlik yapmanız gerekiyor ve sıcaklıkları kontrol etmelisiniz, bir de kontrol uygulamanızdan performans modunu açmalısınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,841
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom