Neler Yeni

Yardım i5-10300h Undervolt Yapma

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
ideapad gaming 3 serisi bir laptop kullanıyorum.
1- Undervolt yapmak performans kaybına neden olur mu ?
2- Donanımsal ya da yazılımsal bir zararı olur mu ?
3- Undervolt sonrası işlemcimde sıcaklık düşüşü görür müyüm ?
Yorumlarınız için teşekkürler.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Hasan Ciftci
Hocam hicbir zarari yok fakat performans dusurme gibi durum olabiliyor ve laptop oldugu icin zaten islemciniz guclu degil dahada kisilir ise performans duser ama ekran kartinda o.c + ud yapiliyor islemcide bu durum var mi bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam hicbir zarari yok fakat performans dusurme gibi durum olabiliyor ve laptop oldugu icin zaten islemciniz guclu degil dahada kisilir ise performans duser ama ekran kartinda o.c + ud yapiliyor islemcide bu durum var mi bilmiyorum.
Değerli bilgilerin için teşekkür ederim. Uygun voltaj aralığında performans kaybını engelleyebilir miyim yoksa her türlü işlemcide performans kaybı yaşar mıyım?

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Undervolt sorun yaşatmazda bu işlemci hem
çok güçlü değil, hemde ısınma sorunu yokki neden uv yapmak istiyorsun?

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
830
İsim
Hasan Ciftci
Eger bu isi iyi bilen birisine yaptirir isen bence fazla performans kaybi dusmez hocam, ve suan kac derece sicaklikta ve ne kadar dusurmek istiyorsunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Undervolt sorun yaşatmazda bu işlemci hem
çok güçlü değil, hemde ısınma sorunu yokki neden uv yapmak istiyorsun?
Eger bu isi iyi bilen birisine yaptirir isen bence fazla performans kaybi dusmez hocam, ve suan kac derece sicaklikta ve ne kadar dusurmek istiyorsunuz.
Arkadaşlar 90 dereceyi geçiyor oyunlarda hatta 95 bile görüyor. Fanları oyun modunda tam performansda kullanmama rağmen böyle. 6ay önce genel bakım ve macun değişimleri yapıldı. 1 ay önce de kendim tozları temizledim. Bu değerleri görüyorum.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
Arkadaşlar 90 dereceyi geçiyor oyunlarda hatta 95 bile görüyor. Fanları oyun modunda tam performansda kullanmama rağmen böyle. 6ay önce genel bakım ve macun değişimleri yapıldı. 1 ay önce de kendim tozları temizledim. Bu değerleri görüyorum.

Laptop model nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon yukarıda yazmışsınız, ya garantiye gönder yeniden temizlesinler yada sat kurtul derim aynı işlemciyi kardeşim kullanıyor 84° geçtiğini görmedim (Acer nitro 5 ve 3060 var cihazında)

3xPower

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emre Y.
Değerli bilgilerin için teşekkür ederim. Uygun voltaj aralığında performans kaybını engelleyebilir miyim yoksa her türlü işlemcide performans kaybı yaşar mıyım?
Voltajla falan oynama güç ayarlarindan max gücü %99 yap yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Laptop model nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon yukarıda yazmışsınız, ya garantiye gönder yeniden temizlesinler yada sat kurtul derim aynı işlemciyi kardeşim kullanıyor 84° geçtiğini görmedim (Acer nitro 5 ve 3060 var cihazında)
1-2 yıl önce almıştım 7k gibi bir fiyata o zaman için işimi görüyordu. Bugün yeniden test yaptım 95 derece. Undervolt da yapamadım. İki farklı yazılımda da kilit var ayarlarıyla oynuyamiyorum.

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Yunus
1-2 yıl önce almıştım 7k gibi bir fiyata o zaman için işimi görüyordu. Bugün yeniden test yaptım 95 derece. Undervolt da yapamadım. İki farklı yazılımda da kilit var ayarlarıyla oynuyamiyorum.

Hocam ozaman temizleyip altına güzel soğutucu almaktan yada cihaz değişmekte başka çare yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,650
Üyeler
149,601
Son üye
Qrewyn
Top Bottom