Neler Yeni

İ5 10400 Alınır mı?

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu zamana kadar 1 tane 10400 ve 3600 karşılaştırılması izlemiştim. Eğer video gerçekleri yansıtmıyorsa özür dilerim benim izlediğimde yaklaşık 10FPS daha fazla veriyordu. Öyle değilse tabi 3600 alınmalı.

Yalnız şu var AMD tarafından da alsanız Intel den de 2 sene sonra anakart her türlü değişecek şu anlık durum böyle.

Fanboy değilim. Zaten AMD sistem kullanıyorum.
valla bilmiyom 10 fps için o kadar para verilmez bence
intel kendini performans olarak düzeltti ama fiyat olarak düzeltemedi bide fanını değiştirse efsane olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum asıl fanboy sensin bence yorumlarına göz atıyorum her türlü Amd öneriyorsun işlemcide de öneriyorsun ekran kartında da,Gtx 1650s yerine Rx580 öneriyorsun
fanboy da değil ben hiç fanboyumsu mesajını görmedim
amd tavsiye etmesine de hak veriyorum nvidia ve intel pahalı

Çınar Yaşar

80+ Gold
Yalnız RX580 şu an alınmaz 1650S yerine. her şey VRAM değil. RX580 için en ideal VRAM 4GB. 1650S daha iyi bir kart. hem 80W daha az güç çekiyor hem daha güçlü hem daha sorunsuz.
her şey VRAM değil biliyorum, evet daha çok güç çekiyor o konuda haklısın fakat FPS olarak neredeyse aynı FPS'yi veriyor

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
intel kendini performans olarak düzeltti ama fiyat olarak düzeltemedi bide fanını değiştirse efsane olacak

Rx 580>Rtx 2060 çünkü vram önemli (!!!!)

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1

scarpius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Tuna
Aynı dolar fiyatıyla çıkan intel turkiyede de amd fiyatında olması gerekiyor normalde.10400f alın bence.10400f 155 dolar,r5 3600 190 dolar ama ne hikmetse amd daha ucuz.

Ram mhz desteği düşük diyenler sanki 4000mhz ram kullanıyorlar,kullanıyorlarsa lafım yok ama kullanmıyorlar ve 3000,3200mhz kullanıyorlarsa bence sussunlar.

İntel 10.nesil de başarılı olmasaydı elindeki stoklar tükenmezdi ayrıca.Adamlar stok sorunu çekiyorlar,belkider o yüzden pahalıdır bir tık bilemem.Ayırica 5.nesil ryzen ler de am4 e çıkmıyor hani bilmiyorsanız söyliym.

O 14nm diyen arkadaşlara da şunu diyim,nanometrenin noldugunu bilmeyen adam lütfen ama lütfen sussun.Guc tüketimleri ikisinde dr 65 watt yazıyor onu da görmüyor kör arkadaşımız.Isıniyor diyor,çok güç çekiyor diyor.

Şimdi fanboy olucaz ,kimse kusura bakmasın ama nm nin transistör mesafesi olduğunu bilmeyen adam bana burda fanboy demesin.Dilerse amd nin artı yonlerini de yazarım.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,717
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
10.nesil i5 giriş bir işlemci yerine ryzen 5 orta üst modeli tercih ederdim
en azından sogutması o kadar iyiki 80 dereceleri aşıyor (stok sogutucusu sağolsun)
inteli saymayım zaten
ve 3600 biraz daha ucuz

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı

10400F aşırı ısınıyor (!) :mad:

EDİT: rivdiisdui ram performansı demiş ama kanıt atmamış. :eek::eek:

Fanboyumsu mesajını görmedin mi?????????????????? bu konuda yazıkları bile yeter. D:

Son düzenleme:
Top Bottom