Neler Yeni

İ5 10400F Mi? 11400F Mi?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bütçenin altında bile oluyor. Bence bütçeyi zorlamaya gerek yok 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mustafa Ergön
Bütçenin altında bile oluyor. Bence bütçeyi zorlamaya gerek yok 😀
Hocam önerileriniz için teşekkürler.

Fakat ben.

Amd Ryzen 5 3600 + Gigabyte B450M SH2 V2 + 2*8 : 16 GB Ram alacagım. Sizce Sizin Önerdiğinize göre nasıl?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam önerileriniz için teşekkürler.

Fakat ben.

Amd Ryzen 5 3600 + Gigabyte B450M SH2 V2 + 2*8 : 16 GB Ram alacagım. Sizce Sizin Önerdiğinize göre nasıl?
11400F daha güçlü bir işlemcidir ama R5 3600 de kötü işlemci değil. İkiside alınabilir sonuçta arada RAM miktarı farkı var.

Ratorest

80+ Silver
Eğer 11. Nesil bir işlemci alırsan anakartıda güzel alman gerekir buda butceyi zorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mustafa Ergön
11400F daha güçlü bir işlemcidir ama R5 3600 de kötü işlemci değil. İkiside alınabilir sonuçta arada RAM miktarı farkı var.
Hocam sağolun. Zaten öyle düşündüm bende eğer İntel tarafından 11.nesil bir işlemci almaya kalksam en düşük ana kart neredeyse 800 TL ve en iyisife 1500 TL ve üzeri Z serisi ana kart gerekiyor. Tam performans almak için.

Ben çok araştırdım ve arada pek fark olmayacağını düşündüm videoları , karşılaştırmaları vss.. izledim ve çok bir ahım şahım fark olmadığını benim için AMD RYZEN 5 3600 bana daha mantıklı geldiği için seçimimi kullandım.

Sizce nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer 11. Nesil bir işlemci alırsan anakartıda güzel alman gerekir buda butceyi zorlar
Evet hocam belirttiğim gibi :)

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam sağolun. Zaten öyle düşündüm bende eğer İntel tarafından 11.nesil bir işlemci almaya kalksam en düşük ana kart neredeyse 800 TL ve en iyisife 1500 TL ve üzeri Z serisi ana kart gerekiyor. Tam performans almak için.

Ben çok araştırdım ve arada pek fark olmayacağını düşündüm videoları , karşılaştırmaları vss.. izledim ve çok bir ahım şahım fark olmadığını benim için AMD RYZEN 5 3600 bana daha mantıklı geldiği için seçimimi kullandım.

Sizce nasıl?

Evet hocam belirttiğim gibi :)
Gayet iyi bence, ilerde işlemci yükseltmek isterseniz de önünüz açık olur. Pişman olmazsınız diye düşünüyorum.

Yalnız mümkünse kule tipi soğutucu da alın o işlemciye, stok fanla kullanılmasını önermiyorum.

En ucuz bunu öneririm:

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mustafa Ergön
11400F 1800 TL 5600X 3000 TL?
Hocam 3600 alacağım 3600x almayacağım :) ?

Gayet iyi bence, ilerde işlemci yükseltmek isterseniz de önünüz açık olur. Pişman olmazsınız diye düşünüyorum.

Yalnız mümkünse kule tipi soğutucu da alın o işlemciye, stok fanla kullanılmasını önermiyorum.

En ucuz bunu öneririm:
Eyw kardeşim sağ ol. Bu arada en fazla hangi işlemciyi destekliyor bu ana kart?

Ve bende bir tane harici kule tipi soğutucu var 2 ısı borulu sanırım bir süre beni idare eder ?

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam 3600 alacağım 3600x almayacağım :) ?

Eyw kardeşim sağ ol. Bu arada en fazla hangi işlemciyi destekliyor bu ana kart?

Ve bende bir tane harici kule tipi soğutucu var 2 ısı borulu sanırım bir süre beni idare eder ?
Elindeki soğutucu AM4 destekliyse onu kullanabilirsin OC yapmadığın sürece idare eder.

Anakarta R9 5950X bile taksan çalışır. Tüm Ryzen işlemcileri destekliyor yani. Ama tabi o kadar üst düzey işlemcilerde anakartın güç beslemesi yetersiz kalacağı İçin işlemci tam hızda çalışamayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mustafa Ergön
Elindeki soğutucu AM4 destekliyse onu kullanabilirsin OC yapmadığın sürece idare eder.

Anakarta R9 5950X bile taksan çalışır. Tüm Ryzen işlemcileri destekliyor yani. Ama tabi o kadar üst düzey işlemcilerde anakartın güç beslemesi yetersiz kalacağı İçin işlemci tam hızda çalışamayabilir.
Ben onu hiç düşünmedim:unsure: Bendeki eski sistemime takılı Fm2+ galiba.

Eyw hocam yani daha önce deneyen var mı? Uyumlu olup olmadığını R9 un video vss.

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,247
Üyeler
141,552
Son üye
DirtyWeather
Top Bottom