Neler Yeni

Çözüldü✓ i5-11600k boşta 70 derece

SekerBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
murat dedecim
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
Dediğim gibi normaldir stok fanla. Throttlestop ile işlemciye 80 derece sıcaklık limiti koyun öyle kullanın şimdilik.

Soğutucu olarak da üst düzey olsun derseniz bunu alabilirsiniz.

Bütçeyi zorlamayım ucuz bir şey alayım dersen minimum bunu al:
https://www.trendyol.com/id-cooling...9981/yorumlar?boutiqueId=61&merchantId=183932
Bu model olur mu hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
Olur da onun ederi en fazla 400TL bence, 700TL çok o modele.
Hocam peki bir sorum daha olacak. Ben bu modeli RX 5700 xt ile kullanmak için aldım. Eski işlemcim aşırı darboğaz yaptırıyodu ve besleyemiyordu ekran kartıın. Oynadığım oyun şu sıralar fortnite ve aşırı şekilde anlık fps düşmeleri oluyordu. Bu işlemcide biraz azaldı ama hala anlık olarak düşüyor. Sorun nedir acaba?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam peki bir sorum daha olacak. Ben bu modeli RX 5700 xt ile kullanmak için aldım. Eski işlemcim aşırı darboğaz yaptırıyodu ve besleyemiyordu ekran kartıın. Oynadığım oyun şu sıralar fortnite ve aşırı şekilde anlık fps düşmeleri oluyordu. Bu işlemcide biraz azaldı ama hala anlık olarak düşüyor. Sorun nedir acaba?
O oyun sorunlu. Sıcaklık sorununu halledince biraz daha azalır diye düşünüyorum ama o oyunda 12900K da kullansan biraz anlık takılma oluyor 😅

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
kuru
11600K stress testlerinde 170 watta kadar çıkabilen bi işlemci. Aynı testte Ryzen 5600X 70 watt çekiyor. Yani bu işlemci ,ısınır.
Öle basit soğutuculara para vermeyin,pek. Stok sğutucu ile kullanmak ,zaten olacak iş değil.

240 mm ,bi çok pahalı olmayan sıvı soğutma veya kaliteli 120 mm fanlı 8 5 veya 6 ısı borulu)bi hava soğutma .

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
11600K stress testlerinde 170 watta kadar çıkabilen bi işlemci. Aynı testte Ryzen 5600X 70 watt çekiyor. Yani bu işlemci ,ısınır.
Öle basit soğutuculara para vermeyin,pek. Stok sğutucu ile kullanmak ,zaten olacak iş değil.

240 mm ,bi çok pahalı olmayan sıvı soğutma veya kaliteli 120 mm fanlı 8 5 veya 6 ısı borulu)bi hava soğutma .
Nasıl olur hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
AYHANCANCA
O işlemcinin kutusundan stok fan bile çıkmıyor stok fanı nerden buldun?

O işlemci OC amaçlı üretilmiş 125W TDP Li bir güç canavarı, stok soğutucu ile soğutmayı beklemeyin sağlam bir soğutucu kullanmanız gerek.
Güç canavarı 😁😁😁

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Çetin
Git adam akıllı bir işlemci fanı al güzel kaliteli bir termal macun çek işlemciye sonra biosdan işlemci fanının RPM yani hızını arttır kasanın kapağını da açık bırak işlemciyi kendini %100 kullansın diye ayar çektiysen ondan kaynaklanabilir bide CTRL+SHIWT+ESC yap görev yöneticisi açılacak oradan işlemcini en çok kullanan uygulamayı veya programı bul ve sonlandır veya sağ tıklayıp benzeşmeyi ayarla diyip kullanımını da düşürebilirsin ama her pc yi yeniden başlattığında baştan yapman gerekecek eğer uygulama program falansa yani sistemin birşeyi değilse direkt üstüne sağ tıkla ayrıntılara git de oradan üstüne bidaha sağ tıkla oradan dosya konumunu aç de ve oradan bir geriye git ve o klasörü direkt komple sil SHIWT+DEL+ENTER yap dediklerimi yap büyük ihtimalle sorunun çözülür.
Selamlar. 2-3 gün önce Vatan Bilgisayar'dan i5-11600k modelinde bir işlemci aldım. İşlemci boşta 60-70 derece arası çalışırken opera açılınca 80 derece'de çalışıyor. Oyun açınca direk mavi ekran yiyip kendini yeniden başlatıyor bilgisayar. Stok fan kullanıyorum 3-4 defa söküp çıkardım yanlış mı taktım acaba diye ama her şey düzgün. Sorun fanda'mı yoksa işlemcide mi?.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
ml240l al geç hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bahadır Adem
Git adam akıllı bir işlemci fanı al güzel kaliteli bir termal macun çek işlemciye sonra biosdan işlemci fanının RPM yani hızını arttır kasanın kapağını da açık bırak işlemciyi kendini %100 kullansın diye ayar çektiysen ondan kaynaklanabilir bide CTRL+SHIWT+ESC yap görev yöneticisi açılacak oradan işlemcini en çok kullanan uygulamayı veya programı bul ve sonlandır veya sağ tıklayıp benzeşmeyi ayarla diyip kullanımını da düşürebilirsin ama her pc yi yeniden başlattığında baştan yapman gerekecek eğer uygulama program falansa yani sistemin birşeyi değilse direkt üstüne sağ tıkla ayrıntılara git de oradan üstüne bidaha sağ tıkla oradan dosya konumunu aç de ve oradan bir geriye git ve o klasörü direkt komple sil SHIWT+DEL+ENTER yap dediklerimi yap büyük ihtimalle sorunun çözülür.
ml240l v2 aldım geçtim hocam onlara gerek yok. fanı taktığımda sorun da çözüleceğini düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,872
Üyeler
158,674
Son üye
HacıSamet
Top Bottom