Neler Yeni

i5 12400f için alınır mı? fiyatı uygun gibi geldi

appyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Kubilay Morkoyun

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Doğrusu kasana sığar mı felan bakmadım ama görsel amaçlı mı alıyorsunuz? Overclock yapamayacağınız bir işlemciye yüksek fiyatlı soğutucu fazla bence.
Elbette yararı olacaktır ama parasına göre ne kadar işinize yarar tartışılır.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
Fatih Ayhan
Kasaya sığar mı sığmaz mı bilmiyorum ama ben 12400F'i stok fan ile kullanıyorum 73-74 derecenin üstünü görmüyorum sence de çok fazla değil mi bu? Sırf fiyatı uygun diye gereksiz harcama yapmaya değmez.

Armi3067

80+ Bronze
12400F için bu kadar soğutucuya gerek yok zaten çarpan kilidi kapalı bir işlemci bu yüzden hem hız hem de güç bakımından sabit ve stok bir işlemci bu soğutucu o işlemciye abartı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 Fanlı, Kule tipi hava soğutucu daha iyi olur örneğin Dark markasının x128 modeli gayet başarılı. 6 bakır borulu, iki fanlı.

appyn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Kubilay Morkoyun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
12400F için bu kadar soğutucuya gerek yok zaten çarpan kilidi kapalı bir işlemci bu yüzden hem hız hem de güç bakımından sabit ve stok bir işlemci bu soğutucu o işlemciye abartı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 Fanlı, Kule tipi hava soğutucu daha iyi olur örneğin Dark markasının x128 modeli gayet başarılı. 6 bakır borulu, iki fanlı.
hmm. Kararsız kaldım hiç kule tipi kullanmadım önce ki kasamda sıvı soğutucu vardı çok memnundum yine sıvı soğutucu almam gerek dürtüsü var içimde belki de dediğiniz gibi hiç ihtiyacım yoktur bilemedim. Yinede bi sıvı soğutucu önerisi istesem ve aklımın bir köşesine yazsam?

Armi3067

80+ Bronze
sıvı soğutucu alıcaksanız kesinlikle tek fanlı almayın, 3 fanlı modellerde bu işlemci için fazla, thermaltake, cooler master gibi markaların 2 fanlı sıvı soğutucularına yönelebilirsin.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,832
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
12400F'e sıvı soğutmaya hiç gerek yok zaten kasan yeterince iyi stok soğutucu ile kullanman problem yaratmaz. Bendeki 12400F stok soğutucu ile oyunlarda 2-3 saatlik kullanımda 65 dereceyi geçmiyor. Kasa olarak Zoko Melody kullanıyorum.

Top Bottom