Neler Yeni

Çözüldü✓ I5 12400F vs AMD 7500F

MRAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Zorlu
Dostum piyasaya tekrardan bir baktım. Bu sistemlerde tek sıkıntı ram sanırım. 16x2 yapılabilir belki gaming gen ile konuşulup. Fakat ddr5'te tek slot olmasının sıkıntı çıkarmayacağını duymuştum bir ara. Bir bakmanı öneririm. XPG kaliteli markadır. Psu'su da sıkıntı çıkarmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@MRAY

Dostum senin heyecanın benim heyecanım valla dhdbfj. Şu iki sisteme bir göz at bence. İkiside sıkıntı çıkarmaz ama xpgli olanı alırdım ben olsam.

Tek kanal ddr5'te çok bir fark olmuyormuş. Şimdi tekrardan okuyup doğruladım.
Çok teşekkür ederim hocam. Hemen bakıyorum dediğiniz sistemlere.

kırmızışarapp

80+ Silver
XPG'li kasaya birde attığım soğutucuyu alacaksın misss

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,748
İsim
ege erdem demirelli
Sıcaklık değerleri Intel'e kıyasla nasıl hocam, bir bilginiz var mı bu konu hakkında?
7500f biraz daha sıcak onun rakibi aslında 13400f-14400f. Kule tipi tek fanli sogutucuyla max 75 görür.

• Beğen
Reaksiyonlar: MRAY

MRAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Zorlu
XPG'li kasaya birde attığım soğutucuyu alacaksın misss
Hocam, dediğiniz sistemlere baktım ve insanı cezbettiğini söyleyebilirim. Aklıma takılan tek nokta satıcının kendisi. Daha önce gaming genden sistem bakmıştım ama google puanı olsun, şikayetvar puanı olsun gamegarajın gerisinde. Gaming genden daha önce alışveriş yaptınız mı, yaptıysanız müşteri hizmetleri, garanti süreci nasıldı diye sormak istedim? Bir de diğer sitelere kıyasla belki de 3-4 bin lira daha uygunlar sattıkları bileşenler kapsamında, bu nasıl oluyor bir bilginiz var mı?

7500f biraz daha sıcak onun rakibi aslında 13400f-14400f. Kule tipi tek fanli sogutucuyla max 75 görür.
Teşekkür ederim hocam. Zaten sistemi fazla zorlamayı düşünmüyorum oyun oynarken.

kırmızışarapp

80+ Silver
Bu tür her sitelerde az puan olabiliyor. Açıkcası hiçbiri 10/10luk değil tabii ki. Sistemlerin ucuz olmasının sebebi yeni çıkan sistemler ve bunları yayıncılar, içerik üreticileriyle birlikte kampanyalı bir şekilde çıkarıyorlar. Başka bir sebebi de mesela işlemci mpk yani işlemci kutusuz geliyor. Üreticiden toplu şekilde böyle alınca satıcıya daha ucuza geliyor ve bu sayede daha ucuza satabiliyorlar. Bunların böyle olma sebebi satıcıya daha uygun gelmesi. Kutusuz diye ikinci el vs. diye düşünme. Ben daha önce gaminggenden razer mikrofon aldım. Baya hızlı yollamışlardı. Sıkıntı yaşamadım şuana kadar. Garanti kısmında da sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Bence alınır. Ben olsam alırım diyebilirim. Bütcem olsa biraz daha yükseltebilsem kesinlikle bunlardan birini alırdım diyebilirim.

Ekler

• Screenshot_20240225_135915_Chrome.jpg
    Screenshot_20240225_135915_Chrome.jpg
    72.3 KB · Hit: 48

MRAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Zorlu
Bu tür her sitelerde az puan olabiliyor. Açıkcası hiçbiri 10/10luk değil tabii ki. Sistemlerin ucuz olmasının sebebi yeni çıkan sistemler ve bunları yayıncılar, içerik üreticileriyle birlikte kampanyalı bir şekilde çıkarıyorlar. Başka bir sebebi de mesela işlemci mpk yani işlemci kutusuz geliyor. Üreticiden toplu şekilde böyle alınca satıcıya daha ucuza geliyor ve bu sayede daha ucuza satabiliyorlar. Bunların böyle olma sebebi satıcıya daha uygun gelmesi. Kutusuz diye ikinci el vs. diye düşünme. Ben daha önce gaminggenden razer mikrofon aldım. Baya hızlı yollamışlardı. Sıkıntı yaşamadım şuana kadar. Garanti kısmında da sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Bence alınır. Ben olsam alırım diyebilirim. Bütcem olsa biraz daha yükseltebilsem kesinlikle bunlardan birini alırdım diyebilirim.
Bu değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam. Mikrofona pek ihtiyacımın olacağını sanmıyorum çünkü single player oynamayı düşünüyorum ama ilerde bir mikrofon alacak olursam aklıma yazdım bu önerinizi.

kırmızışarapp

80+ Silver
Bu değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam. Mikrofona pek ihtiyacımın olacağını sanmıyorum çünkü single player oynamayı düşünüyorum ama ilerde bir mikrofon alacak olursam aklıma yazdım bu önerinizi.
Şimdi ne düşünüyorsunuz ? Gaminggen in sıkıntı yaratacağını sanmıyorum dediğim gibi. Biraz daha düşünün olmazsa. Zaten bugün pazar günü. Ddr5 ve 4060ti sistem daha iyi olur sizin için.

mesutsa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Mesut Sarıkaya
Merhabalar, eklediğim görsellerdeki bilgisayarlardan birini almayı düşünüyorum. İşlemci ve anakartları hariç aynılar. Sizce Intel işlemcili olanı seçip kalan parayı cebimde mi tutmalıyım yoksa 1500 TL fazla verip AMD 7500F almaya değer mi? Youtubeda birkaç inceleme ve karşılaştırma izledim ama net bir fikre sahip olamadım, sizlere danışayım dedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Değer. Hem 7500f 12600k'yı bile rahatlıkla geçiyor.

• Beğen

MRAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Zorlu
Şimdi ne düşünüyorsunuz ? Gaminggen in sıkıntı yaratacağını sanmıyorum dediğim gibi. Biraz daha düşünün olmazsa. Zaten bugün pazar günü. Ddr5 ve 4060ti sistem daha iyi olur sizin için.
En geç yarına kadar sipariş vermeyi düşünüyorum hocam. Vakit varken acele bir karar da vermek istemiyorum ama gaming gen sistemleri de şu an tercihlerim arasında diyebilirim.

kırmızışarapp

80+ Silver
En geç yarına kadar sipariş vermeyi düşünüyorum hocam. Vakit varken acele bir karar da vermek istemiyorum ama gaming gen sistemleri de şu an tercihlerim arasında diyebilirim.
Almayı düşündüğüne mutlu oldum dostum. 4060 ve 4060ti arasında alınacak kadar fark var. Umarım mutlu olursun ilk sisteminle. Bence şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen

MRAY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Zorlu
Almayı düşündüğüne mutlu oldum dostum. 4060 ve 4060ti arasında alınacak kadar fark var. Umarım mutlu olursun ilk sisteminle. Bence şimdiden hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim hocam yardımınız ve önerileriniz için. Sizin sisteminiz de tekrardan hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. FPS'iniz yüksek, sıcaklık dereceleriniz düşük olsun :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Recep Karataş
Soğutucu için ek bir bütçe ayırdım hocam. 1200-1300 liraya kadar alınabilecek bir kule tipi soğutucu bakıyorum şu an.
7500f alacaksanız 500tl fazla verip 7600 alın. Dahili grafik birimi var, 500 TL'ye ekran kartı yok.
Bu video işinize yarar. Ucuz olanın sesi rahatsız etmezse ondan alın. A. Pearless

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,238
Üyeler
141,265
Son üye
Byron Parks
Top Bottom