Neler Yeni

Çözüldü✓ i5 8250U Sabit 1.58 GHz Frekansta Çalışıyor

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,699
İsim
Orkun
Merhaba, yeni aldığım laptopta işlemci ne yaparsam yapıyım sabit 1.58GHz de çalışıyor. İntel'in sitesinde i5 8250U 3.4GHz'e kadar turbo boost ile çıkabildiği yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
1722630161299.png

Son düzenleme:

Loading...

80+ Silver
Merhaba, yeni aldığım laptopta işlemci ne yaparsam yapıyım sabit 1.58GHz de çalışıyor. İntel'in sitesinde i5 8250U 3.4GHz'e kadar turbo boost ile çıkabildiği yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Alıntıyı görüntüle
Aynı işlemciye sahip bir laptopbum var.
Yüksek perfomansa al Güç ayarlarından Olmazsa bunları dene:

Programı indirdikten sonra
1722630862141.png

Tiki varsa kaldır sonra save'e bas

Son düzenleme:

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,699
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı işlemciye sahip bir laptopbum var.
Yüksek perfomansa al Güç ayarlarından Olmazsa bunları dene:

Programı indirdikten sonra
Alıntıyı görüntüle
Tiki varsa kaldır o save'e bas
Yüksek performansa alıyorum aynı kalıyor, Nihai Performansı etkinleştirdim CMD'den onda da aynı 1.58 de çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

BIOS'u sıfırladım, şimdi açılırken Otomatik Onarıma Hazırlanıyor da kaldı bekliyorum 10 dakikadır.

Loading...

80+ Silver
Yüksek performansa alıyorum aynı kalıyor, Nihai Performansı etkinleştirdim CMD'den onda da aynı 1.58 de çalışıyor.

BIOS'u sıfırladım, şimdi açılırken Otomatik Onarıma Hazırlanıyor da kaldı bekliyorum 10 dakikadır.
Ben çok uğraştım bios ilede çözemedim bu attığım program sayesinde çözmüştüm.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,699
İsim
Orkun
BIOS'u sıfırlayınca diski RAID moduna almış onu AHCI'ye geri çektim açıldı. Şimdi ThrottleStop'u indirip deneyeceğim.

@Loading... Cansın kardeşim teşekkür ederim. Disable Turbo tikli geldi kaldırdım düzeldi. Programı silmemde bir sakınca var mı peki? Eski haline gelir mi sildikten sonra?

Loading...

80+ Silver
BIOS'u sıfırlayınca diski RAID moduna almış onu AHCI'ye geri çektim açıldı. Şimdi ThrottleStop'u indirip deneyeceğim.

@Loading... Cansın kardeşim teşekkür ederim. Disable Turbo tikli geldi kaldırdım düzeldi. Programı silmemde bir sakınca var mı peki? Eski haline gelir mi sildikten sonra?
Program olsun hocam.Silerseniz geri eskisine döner zaten pek bir yer kaplamıyor.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,699
İsim
Orkun
Program olsun hocam.Silerseniz geri eskisine döner zaten pek bir yer kaplamıyor.
Regedit'ten düzenleme yapıp güç seçeneklerindeki turbo boostu kapatıp açma yerini etkinleştirdim. Ordan kapat aç yaptım düzelmemişti. İntel ve Windows bir enteresan ya. Çözümü 3. parti bir yazılım sağlıyor şaka gibi :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,453
Üyeler
151,064
Son üye
Cost
Top Bottom