Neler Yeni

i7 14700KF Boşta ve oyunda yüksek sıcaklıkta çalışıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ay Berk
Öncelikle Hayırlı günler dilerim.

Bu yılın başında bir bilgisayar topladım, 3 ay sonra birinci yılını dolduracak. kasayı bez/mendil ile ufak temizlik dışında pek temizlemedim.

Bu sabah bilgisayar arka arkaya iki kez mavi ekran verdi, yeniden açılırkende "CPU Overheating" uyarısı aldım.

hiçbir oyun vs. açık değil iken 75-85, oyunda iken 90-100 dereceleri görüyorum.

Kasa: Zalman Z10 Plus mesh
Soğutma: Xigmatek Neon Aqua 360
Anakart: MSI Z790 Gaming+ Wifi

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyor ve zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Ekler

• scaklık2.png
    scaklık2.png
    98.4 KB · Hit: 18
  • Yukleme_ekrani_sicaklk.png
    Yukleme_ekrani_sicaklk.png
    41.1 KB · Hit: 18
  • sıcaklk.png
    sıcaklk.png
    81.1 KB · Hit: 17
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Muhammet
Aynı işlemci bende var hava soğutucuyla bile bu derecelere çıkmıyor . Montajını siz mi yaptınız acaba tekrar yapabilir misiniz. Bunu şunun için söylüyorum işyeri bilgisayarını bilgisayarcıya toplatmışlardı adam nasıl montaj yaptıysa sıvı soğutma bloğu işlemciye değmiyordu ve aynı sorun vardı. O halde 3 ay kullandılar sonra kendim söküp yaptım düzelmişti

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ay Berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı işlemci bende var hava soğutucuyla bile bu derecelere çıkmıyor . Montajını siz mi yaptınız acaba tekrar yapabilir misiniz. Bunu şunun için söylüyorum işyeri bilgisayarını bilgisayarcıya toplatmışlardı adam nasıl montaj yaptıysa sıvı soğutma bloğu işlemciye değmiyordu ve aynı sorun vardı. O halde 3 ay kullandılar sonra kendim söküp yaptım düzelmişti
Montajını ben yapmadım, pcyi vatan bilgisayardan topladık, oradaki elemanlar topladı.
önemli mi bilemem ama pcyi iş çıkışı geç bir saatte aldık. yani özensizlik vs. durumları da olabilir.

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
643
İsim
Oğuzhan yücel
işlemcinin termal macununu yenileyin ve soğutucu bloğu düzgünce takın düzelir

Top Bottom