Neler Yeni

İ7 7700/ Rx 580 4gb / 2 x 8gb ram sadece valorant kasıyor

LoveF1st

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Eren
Herkese selamlar.
Şimdiden değerli yardımlarınız için teşekkür ederim.

Öncelikle sistemim aşağıdaki gibidir:

i7 7700.

HyperX Fury 2X 8 GB DDR 4 2133MHz RAM (anakartın 3. ve 4. slotlarına RAM takınca görüntü alamadığım için mecburen 1. ve 2. slotta Single channel çalışmaktalar, LGA 1151 işlemci soket pinlerinden birkaç tane yamuk var sanırım RAM slotlarım bu sebeple çalışmıyor emin değilim)

MSI Gaming X RX 580 4 GB ekran kartı.

Gametech 600W PSU 80+ bronz sertifikalı.

SSD: 120GB Kingston HyperX Fury.

Anakart MSI B150M Bazooka.

Mekanik disk Seagate baracuda 1TB 7200RPM.

M.2 to SATA dönüştürücü ile bağlı bir adet M.2 SSD de takılı 120GB yine.

Windows 10 lisanslı OS.

Şimdi sorunuma gelecek olursam;
CoD MW multiplayerda 80-100FPS alıyorum smooth ve hiç drop yok, Warzone da 60-80 alıyorum yine smooth ve hiç drop yok, oyun ayarları en düşğkte değil çok az üstünde en düşüğün. Oyun 7200RPM HDD de kurulu.

PUBG (Steam) 70 civarı sabit dropsuz ve smooth FPS alıyorum. Kenar yumuşatma orta diğer ayarlar düşük. Oyun 7200RPM HDD de kurulu.

Gel gelelim Valorant gibi yukarıdaki oyunlardan çok daha düşük sistem gereksinimi isteyen bir oyunda her türlü ayarı, internette performans arttırma için gösterilen her şeyi, Config dosyasında da her türlü ayarı denememe rağmen hem donanımımın hakkı olan FPS'i göremiyorum (en kötü leş gibi görüntü olan ayarlarda oyun içi en fazla 200 civarı oluyor, görüntü düzgün en düşük ayarlarda 130 civarı) hem de müthiş bir FPS düşmesi yiyorum tek rakip ile karşılaşma veya skill seslerinin ilk anında 50-60a dropluyor, akıcılık hissi zaten kalmıyor. Hele aynı anda 2 ya da 3 rakip ekranıma girdiyse sanki anlık olarak 1 FPS'e düşüyor gibi şiddetli bir drop giriyor. Oyunu 3 diskimde de denedim. Dediğim gibi bildiğim ve internette bahsedilen her türlü yöntemi denedim hala sorunu çözemedim.

1 ay öncesine kadar i7 4. nesil, 1600MHz 16 GB RAM ve GTX 970Mli laptopta şu anki masaüstü setup ımın verdiği performansın bir buçuk katı performans alıyordum Valorant'ta hiç dropsuz. Ama o laptopta da CoD ve PUBG şimdiki masaüstünün %70'i kadar performans veriyordu.

Mantığım almıyor yardımlarınızı dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,722
Üyeler
138,395
Son üye
Rapportakal
Top Bottom