Neler Yeni

İ7 8700K OC Tavsiyesi

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
Merhaba benim elimde Asus prime Z390-a anakartı var ve i7 8700k işlemciye sahibim. Sıvı soğutma olarak da cooler master ml lite 240mm modelini kullanıyorum. Oc den anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi nasıl başlamam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor acaba ? Turbo boost açık ve 1.2 v veriyor işlemciye 4.3 ghz de 1 saatlik test sonucu 60 62 derecelerde oldu en fazla 63 gördü. Cinebech testinde 61'i geçmedi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Muhammed Ali
Neden OC? Gerek yok ki. RX580 kartınızdan çok daha güçlüsünü bile stok hızları ile besleyebilir. Gereksiz fazla güç tüketimi ve sıcaklık (beraberinde ses) neden istiyorsunuz? Ona göre daha doğru şekilde yanıt verebilirim.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,011
İsim
Batuhan Divrik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden OC? Gerek yok ki. RX580 kartınızdan çok daha güçlüsünü bile stok hızları ile besleyebilir. Gereksiz fazla güç tüketimi ve sıcaklık (beraberinde ses) neden istiyorsunuz? Ona göre daha doğru şekilde yanıt verebilirim.
Rander performansını arttırmak istiyorum oyunlar için gereksiz evet ama render işleriyle uğraşıyorum o yüzden istiyorum aslında. Ses konusunda da 0 a yakın bir ses geliyor fanlarım sıvı soğutmanın kendi fanı değil aerecool orbit rc fanı ve güzel soğutuyor ve çok sessiz. 1200 rpmde çalışıyorlar ve 0 ses gerçekten.

Top Bottom