Neler Yeni

İçinded Windovs olan hdd yi sisteme 2. disk olarak nasıl eklerim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Arda hocat
merhaba bundan 2 ay önce yeni sitem aldım ve içinde 480gb ssd vardı artık yavaş yavaş dolmaya başladı elimde 160gb sata3 7200pm hdd var eski pc den çıkma ama içinde windows var
ben bu hdd yi 2. disk olarak takmak istiyorum ama anakartım içinde işletim sistemi olan hdd leri otomatik algılayıp oradan boot ediyor yani ben bu hdd yi 2. disk olarak takarken o hdd üzerinden sistemin boot olmasını nasıl engellerim ve nasıl tamamen formatlarım teşekkürler

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
merhaba bundan 2 ay önce yeni sitem aldım ve içinde 480gb ssd vardı artık yavaş yavaş dolmaya başladı elimde 160gb sata3 7200pm HDD var eski PC den çıkma ama içinde windows var
ben bu HDD yi 2. disk olarak takmak istiyorum ama anakartım içinde işletim sistemi olan HDD leri otomatik algılayıp oradan boot ediyor yani ben bu HDD yi 2. disk olarak takarken o HDD üzerinden sistemin boot olmasını nasıl engellerim ve nasıl tamamen formatlarım teşekkürler
Hdd içinde önemli bileşenler varmı? Yoksa pc kapatın sata bağlantılarını yapın ssd üzerinden acın hard diski bicimlendirin

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Arda hocat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDD içinde önemli bileşenler varmı? Yoksa PC kapatın sata bağlantılarını yapın ssd üzerinden acın hard diski bicimlendirin
önemli hiçbirşey yok ben hdd yide bağladığımda bilgisayarı açtığımda direk ssd üzerinden açılmaz mı

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,618
İsim
marilyn
Bios da boot a gelip ssd yi seçmeniz yeterli olacaktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim