Neler Yeni

II.Abdülhamid tahttan indirilmeseydi?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Osmanlı zaten bitmiş bir imparatorluktu ekonomi desen borç içinde yabancı devletlerin elindeydi ordu desen tükenmiş dibine kadar siyasete batmış ülkede her an azınlık isyanı çıkıyordu pek bir şey değişmezdi Abdülhamid mükemmel değildi ama kendinden öncekilerden iyiydi ancak pek sevdiğimi söylüyemem şahsi fikrim bazı kararları aşırı hatalıydı

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
Abdülhamid İngilizleri ülkeye kendi soktu ülkeyide o kadar iyi yönetemedi, din üzerine kurulu bir yönetim yaptı. Abdülhamid'den iyi bir "padişah" olabilir miydi, yüksek ihtimal olmazdı ama Abdülhamid'de iyi bir padişah değildi. Artıları ve eksileri var benim için ortalama altındadır. Nefretim yok, saygım sonsuz ama objektif bakarak görmek lazım. Onun dışında soruna gelecek olursak, eninde sonunda yaşanan yaşanırdı ve muhtemelen bu kadar kârlı olmazdık. Abdülhamid Mustafa Kemal gibi paşaların önünü kapatabilirdi çünkü ama bunu hiç bir zaman bilemeyeceğiz çünkü tarih tahminlerle olmaz.
Herkes çok zeki biri dedi sen neden boyle dedin anlamadım Abdülhamidi savunmuyorum bu arada biraz garip geldi sadece

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Enver'in ordunun bir kısmını modernize etmesi bizim için daha iyi oldu, dediğin olay olsa zeki adam bizi kurtaramayabilirdi :D

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
Herkes çok zeki biri dedi sen neden boyle dedin anlamadım Abdülhamidi savunmuyorum bu arada biraz garip geldi sadece
Eğer Tarihi TRT Dizilerinden Öğreniyorsanız , Abdulhamide Dahi Bile diyebilirsiniz.

Lakin Objektif Şekilde Tarihi Kitaplardan Araştırınca , Gerçekler Yüze Çarpar.

Zâdegân

80+
Enver'in ordunun bir kısmını modernize etmesi bizim için daha iyi oldu, dediğin olay olsa zeki adam bizi kurtaramayabilirdi :D
Çok haklısınız gerçekten, ben yazacaktım. Yazmışsınız...

Zaten Abdulhamid ile ilgili konu dün açılmış lütfen gereksiz konu açmayınız.
Sultan 2.AbdülHamid Han ile ilgili forumdaki toplam konuların 2 misli konu açılsa yine yeterli olmaz.
O dönemler neler yaşandı, neler olup bitti bunları kimse bilemez.
Bizlerin bildiği bilgilerin arkasında yüzlercesi vardır, bu sadece Buz Dağının gözüken kısmı.

O dönemler, öyle kimsenin sandığı kadar basit dönemler değildi. Sadece Devlet ve Siyasi konulardan bahsetmiyorum. Türlü türlü olaylar, adı sanı duyulmamış Devlet tarafından isimleri bile silinmiş Gizli hafiyeler ve çok gizli malumatlar içeren olaylar var. Sanıldığı kadar basit değil.

N-sar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Ensar Demirkaya
Instagram
ensar_demirkaya
Steam
N-sar
Eğer Tarihi TRT Dizilerinden Öğreniyorsanız , Abdulhamide Dahi Bile diyebilirsiniz.

Lakin Objektif Şekilde Tarihi Kitaplardan Araştırınca , Gerçekler Yüze Çarpar.
yo TRT den falan öğrenmiyorum sadece diyerleri oyle dediği için soyledim fazla bilgim yok çünkü benim

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
yo TRT den falan öğrenmiyorum sadece diyerleri oyle dediği için soyledim fazla bilgim yok çünkü benim
Lafım Size değil , diğer arkadaşlaraydı zaten. Yanlış Anlaşıldıysa Kusura Bakmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soruyu ben biraz değiştirmek istiyorum izninle . 2. Abdülhamit İsrail'i satsaydi Osmanlı halen olur muydu ?
Kudüs Dışında Toprakları Satabiliriz Diyor Zaten , Hatta Musulu Teklif Ediyor.
Eğer Musul Satılsaydı , Dibimizde İsrail Devleti Olacaktı (ÜSTÜN ZEKA Padişah Sayesinde)

Siaus

80+
arkadaşlar yetmediği için yazamadım tahttan indirilmeseydi ww1'den daha iyi bir sonuçla çıkarmıydık hep merak etmişimdir??
abdulhamid tahttan inmeseydi ww1 dediğimiz şey daha farklı gelişebilir veya farklı bir tarihte olabilir, savaş çıksa bile senaryolar kesinlikle farklılıklar gösterirdi. Onun için 2.meşrutiyet sonrası tarih abdulhamid inmese komple farklı yazılırdı. Tarih, bu sebeple varsayımlar ile yazılamıyor. Bir olay diğerini tetikliyor

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Abartılıyor fazlaca. O dönemde yapılan hareketler, kaybedilen topraklar ve ekomiden bunu anlayabiliriz. Mesela Abdülaziz zamanı iyidir ama Abdülhamid o kadar iyi bir yönetime sahip değildi ve üstüne üstlük din ile baskılı bir yönetim seyretmesi işleri biraz daha kötüye götürdü. Modernleşme hareketleri yavaşladı, ordu Enver Paşa gibi adamlar olmasa adam akıllı bir değişimde görmeyecekti. Kısaca bunlar Abdülhamid'den iyisi o dönemde gelir miydi muhtemelen gelmezdi ama iyi miydi dersen hayır vasatın üstüydü.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,589
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Yine kaybederdik sadece daha fazla cephe kazanırdık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,036
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom