Neler Yeni

İki farklı sistem arasında kaldım

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Kürşat
Merhaba sadece valorant oynamak için 2 farklı sistem arasında kaldım içime 4060 olan sistem siniyor fakat psu özelleştirme yok ve ekran kartı galax üstelik fiyat farkıda var fakat valorant oynayacağım için nvidia teknolojisinden yararlanmak istiyorum siz hangi sistemi önerirsiniz ayrıca wrld karda taksitle alacağım sistemlerden birini gaming gen de(4060lı sistem) 6 aya kadar vade farkı almıyor iki sistemde aynı paraya geliyor kısacası şu an 4060lı olan sistemi düşünsemde forum üyelerine son kararı vermeden danışmak istedim sistem ve yanında alacağım monitörün linklerini aşağıya bırakıyorum yorumlar için şimdiden teşekkür ederim

BirLisans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
FARUK BUDAK
1. ekran kartı korkutuyor.
2. de bence fiyatı yüksek

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
monıtor biraz fazla olmamış mı aga, monitörden kısılıp 4060ti bakılabilir bence

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,409
İsim
Emir
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Kürşat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sisteminiz +360hz vermek için uygun değil.

monitörde 240hz veya 2k alınırsa daha iyi olur
Hocam sistemi sadece valorant oynamak için topluyorum o yüzden 2k monitöre ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum yorum için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

monıtor biraz fazla olmamış mı aga, monitörden kısılıp 4060ti bakılabilir bence
Hocam sadece valorant oynayacağım dediğim gibi o yüzden 360hz almak istedim fakat sistemin desteklemediğini söylediler

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
ben olsam boyle bı şey yapardım hocam:

amd ekran kartı kullanırım dıyorsanız, ki çok daha iyi olur bence :

monitör olarak da:

alınabilir bence, 25k sisteme verip 12k da monitöre vermek mantıksız geldi açıkçası hocam, sız bılırsınız tabi

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Kürşat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben olsam boyle bı şey yapardım hocam:

amd ekran kartı kullanırım dıyorsanız, ki çok daha iyi olur bence :

monitör olarak da:

alınabilir bence, 25k sisteme verip 12k da monitöre vermek mantıksız geldi açıkçası hocam, sız bılırsınız tabi
Hocam yukarıda linkini attığım sistemler valorantta 360hz monitörü karşılayabilir mi eğer karşılamazsa linkini attığım 4060 ve sizin önerdiğiniz monitörü alacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
hocam bu sistemi almaktansa aşağıdaki sistemi almanızı öneririm hem 7600 var hem işlemci soğutucusu var 7500f e zaten bir soğutucu gerekiyor aşağıdaki attığım sistemde de soğutucu var yukardaki sisteme soğutucu eklediğinizde daha pahalı oluyor dolayısıyla yukardaki sistemi almaktansa aşağıdaki sistemi almak daha mantıklı ve 7700 xt saf performans verir böyle gerçekten bu fiyatlara yüksek performans istiyorsanız amd tercih edilebilir fakat teknonojiden bahsetmişsiniz bence nvidia almanız daha iyi olacaktır zaten iki sistemde yeterli fps leri veriyor zaten valorant dan bahsetmişsiniz ekran kartı odaklı değil işlemci odaklı bir oyun benim naçizane önerim aşağıdaki sistem olacaktır

ErenErk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Eren Erkaşda
Hocam yukarıda linkini attığım sistemler valorantta 360hz monitörü karşılayabilir mi eğer karşılamazsa linkini attığım 4060 ve sizin önerdiğiniz monitörü alacağım
hocam çok rahat karşılayacağını düşünmüyorum, dedıgım gibi bu sistemlere 360hz gereksiz bence

ayrıca butcenız varken 4060 yerine 4060ti veya 7700xt almanızı tavsiye ederim, monitöre yatıracağınız fazladan 6k yı kasaya eklemiş olursunuz :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Kürşat
hocam bu sistemi almaktansa aşağıdaki sistemi almanızı öneririm hem 7600 var hem işlemci soğutucusu var 7500f e zaten bir soğutucu gerekiyor aşağıdaki attığım sistemde de soğutucu var yukardaki sisteme soğutucu eklediğinizde daha pahalı oluyor dolayısıyla yukardaki sistemi almaktansa aşağıdaki sistemi almak daha mantıklı ve 7700 xt saf performans verir böyle gerçekten bu fiyatlara yüksek performans istiyorsanız amd tercih edilebilir fakat teknonojiden bahsetmişsiniz bence nvidia almanız daha iyi olacaktır zaten iki sistemde yeterli fps leri veriyor zaten valorant dan bahsetmişsiniz ekran kartı odaklı değil işlemci odaklı bir oyun benim naçizane önerim aşağıdaki sistem olacaktır
Hocam bana da çok mantıklı geldi sizce kasayı da özelleştirip xpg yapmalı mıyım psu ya pek güvenemiyorum çünkü sadece 500 tl fiyat farkı var xpg nasıldır

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
Hocam bana da çok mantıklı geldi sizce kasayı da özelleştirip xpg yapmalı mıyım psu ya pek güvenemiyorum çünkü sadece 500 tl fiyat farkı var xpg nasıldır
tabii ki yükseltin ilerde daha büyük kasa her zaman avantaj sağlar psu iyi midir bilemem ama büyük kasa her zaman iyidir hem 3 fanlı bir ekran kartı alacağınızda da sorun yaşamazsınız hava sirkülasyonu bakımından da daha iyi olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
983,760
Üyeler
155,623
Son üye
Kerzy