Neler Yeni

İkinci Dünya Savaşı'nın en başarılı komutanı size göre kim?

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,438
İsim
MehmedVII
İkinci Dünya Savaşı'nda en başarılı bulduğunuz komutan kimdir? Erich von Manstein takdir ettiğim bir komutandır. Zhukov'un verdiği can kayıplarına ne dersiniz, haklı bir dava mıydı sizce?
Adam adam gibi Hitler tabii

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,438
İsim
MehmedVII

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Neyse ilkokul çocuğu gibi davranış gösterenleri ciddiye almamak gerekiyor, kendi haline bırakacaksın bunları.

MusabMSB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Musab
İkinci Dünya Savaşı'nda en başarılı bulduğunuz komutan kimdir? Erich von Manstein takdir ettiğim bir komutandır. Zhukov'un verdiği can kayıplarına ne dersiniz, haklı bir dava mıydı sizce?
Yani en iyisi diyemem ama çöl tilkisini (Erwin Rommel) severdim ben 1940larda

Karl Dönitz

80+ Bronze
Neyse ilkokul çocuğu gibi davranış gösterenleri ciddiye almamak gerekiyor, kendi haline bırakacaksın bunları.
Aynen öyle adam Almanya başarısını sadece Hitler sayesinde geldiğini sanıyor. Alman ordusu genel olarak diğer ülkelere göre daha iyiydi zaten. Tank uçak ve denizaltı ace'lerine bakabilirsiniz. Çoğunluk Almanlardan çıkma.

Genzo

80+
Hocam birinci dünya savaşının başarılı pilotlarındandı desem en çok uçak düşüren pilotlar arasında 70. sıradaydı , tek başarı haytta kalması diyecektin. Gestapoyu söylesem , rejimin iç dinamikleri ne alaka diyecektin.
Lutwaffeyi kimin nasıl kurduğunu bence incelemelisiz. Küçüklüğünü fakir geçirmesi peşine bu yokluktan reichin iki numara olması , buradan sonra kendini beğenmiş olması lüx hayata düşkünlüğünü onun başardıklarını yok edemez , bana göre.. o olmasa kaybedilecek 1800 ucakta olmayacaktı. Sivil hava şirketi kurup onu paravan kullanarak lutwaffeyi yaratması , savaş öncesi ekonomik programı yönetmesi , rusya hamlesine kadar savşı kaybetselerde onun kendi rahat hayatını devam ettirmesi adına yaptığı seçimler öncesini yok etmez.

Hocam aslında aynı şeyleri konuşuyoruz. Ben çıkışını sen inişini anlatıyorsun. Anlatıklarının hepsinde bende hemfikirim ben özel kaygılarından dolayı aldığı kararlar sonucı senin anlattıklarını yaşadı fakat 1940 öncesi olmasa lutwaffe böyle olmayacaktı. Eski doktirinin dışına çıktı , lutwaffeyi var etti ben böyle düşünüyorum. Lutwaffeyi bir yılda ayağa kaldırmada ekonomik programın başına geçmezdi. Fakat doğru hamleler devamında gelmedi.. Aynı noktadayız aslında sadece öncesi için farklı düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Heinz guderian ın iki kitabı yüzünden lanet olasıca wot hastalığına kapıldım 😆

Karl Dönitz

80+ Bronze
Hocam aslında aynı şeyleri konuşuyoruz. Ben çıkışını sen inişini anlatıyorsun. Anlatıklarının hepsinde bende hemfikirim ben özel kaygılarından dolayı aldığı kararlar sonucı senin anlattıklarını yaşadı fakat 1940 öncesi olmasa lutwaffe böyle olmayacaktı. Eski doktirinin dışına çıktı , lutwaffeyi var etti ben böyle düşünüyorum. Lutwaffeyi bir yılda ayağa kaldırmada ekonomik programın başına geçmezdi. Fakat doğru hamleler devamında gelmedi.. Aynı noktadayız aslında sadece öncesi için farklı düşünüyorum.
Demek istediğim ilk dönem başarıları olsada yaptığı hatalarıda görmezden gelinemeyecek kadar büyük o yüzden en'ler listesine giremez. Açıkçası rakibi Hugh Dowding taktiksel bakımdan Göring'den daha iyi ama çok göz önünde bulunan biri değildi.

Ukhai

80+ Bronze
Top Bottom