Neler Yeni

Yardım İkinci El Sistem Sattım, Sorun Var, Davalık olur muyum?

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
arkadaşlar gamegaraj sistem aldım 7-8 ay önce elden sistemi kutusuz faturasız sattım fatura kaybettim o yüzden satarken yok dedim siteden indirilip veriliyor mu bilmiyorum. her neyse alıcıya verdim sistemi sistemde sadece tek ram slotu calısmıyor nedenini bilmiyorum her açılışta bios sıfırlanıyor idi pil degismeme rağmen bios sıfırlamama rağmen nedenini bilmiyorum satarken bunları belirttim sistem de hiç sorun yaşamadım bütün test geçti fakat alıcı 1 hafta sonra mesaj attı işlemci sökmüş yanmıs ve pimler yuvalar yamuk şekilde beni kazıkladın diyip tehdit etmeler neler neler bana 2 bin para vermezsen davalık olucaz dedi şikayette bulunacakmış yaşı 35 ben satarken sağlam sattım fakat onda boyle problem olmuş ben satmadan önce elli kere kontrol ettim onun çıkarırken olmadığı ne malum hadi onu geçtim yanmıs işlemci bir test yaparken olmadığı ne malum benden para istiyor ne yapmalıyım davalık olmak istemiyorum korkuyorum nolur yardım edin yaşım 18 korkudan uyuyamıyorum
Amacı para koparmak gibi bence.

arifand34

80+
Senin sözüne güvenerek cevaplıyorum. Hiçbir şey yapamaz muhtemelen de seni tokatlamaya çalışıyor
abi hepinize çok teşekkür ederim insanlar çok kötü gerçekten çok şaşırdık 2 bin tl için düştükleri hallere bak o işlemciyi kendisinin bozmadıgının kanıtı yok dava edeceğini söylemişti korktum ama sizler iyi akıl verdiniz allah razı olsun

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,871
İsim
Hacı
abi hepinize çok teşekkür ederim insanlar çok kötü gerçekten çok şaşırdık 2 bin TL için düştükleri hallere bak o işlemciyi kendisinin bozmadıgının kanıtı yok dava edeceğini söylemişti korktum ama sizler iyi akıl verdiniz allah razı olsun
Rahatlamana sevindim güzel kardeşim :D

majorw0w

80+ Silver
Hocam kusurunu belirtip testlerini yaparak sattı iseniz bişey olmaz. Aradan 1 hafta geçmis. Ha bu arada aklında bulunsun bişey satmadan önce test ederken video kaydet konuşma yap basın hiç ağrımaz.

arifand34

80+
Hocam kusurunu belirtip testlerini yaparak sattı iseniz bişey olmaz. Aradan 1 hafta geçmis. Ha bu arada aklında bulunsun bişey satmadan önce test ederken video kaydet konuşma yap basın hiç ağrımaz.
7-8 ay önce aldım işlemci hiç sorun yaşamadım test ettim ama karsı tarafa bunu bildirmedim 1 hafta sonra böyle olay oldu işte

arifand34

80+
Senin sözüne güvenerek cevaplıyorum. Hiçbir şey yapamaz muhtemelen de seni tokatlamaya çalışıyor
abdullah abi rahatsız ediyorum alıcıdan sesli mesaj geldi macun yenilemek için işlemciyi söktüğünü söyledi pimlerden 1-2 tanesinin yamuk olduğunu 1 tanesinin de yanık olduğunu söyledi ben on kere kontrol ettim sistem sadece tek tam slot çalışıyordu f1 hatası veriyordu sistem o şekilde kullanıyordum ben bu kazıgı yanına bırakmıcam dedi sesli mesajda 2. el işlemci parasını istemisti dünde
Mesaj otomatik birleştirildi:

abdullah abi rahatsız ediyorum alıcıdan sesli mesaj geldi macun yenilemek için işlemciyi söktüğünü söyledi pimlerden 1-2 tanesinin yamuk olduğunu 1 tanesinin de yanık olduğunu söyledi ben on kere kontrol ettim sistem sadece tek tam slot çalışıyordu f1 hatası veriyordu sistem o şekilde kullanıyordum ben bu kazıgı yanına bırakmıcam dedi sesli mesajda 2. el işlemci parasını istemisti dünde
nedense 1 hafta sonra oluyor bu

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
Emre Yılmaz

nedense 1 hafta sonra oluyor bu
hala aynı şeyi diyecek abdullah abi. Sen satarken sağlamsa videon fotoğrafın vs delilin varsa bir şey olmaz. Belki kendi elinde çalışmayan bozuk işlemci vardı senin sistemdeki sağlam olanla değiştirdi. Her türlü dolandırıcılık mevcut. Gitsin şikayet etsin hiçbir şey olmaz.

arifand34

80+
hala aynı şeyi diyecek abdullah abi. Sen satarken sağlamsa videon fotoğrafın vs delilin varsa bir şey olmaz. Belki kendi elinde çalışmayan bozuk işlemci vardı senin sistemdeki sağlam olanla değiştirdi. Her türlü dolandırıcılık mevcut. Gitsin şikayet etsin hiçbir şey olmaz.
sağolun

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
C.S.
Bir dava açmak yaklaşık bin lira. Zaten adli tatil giriyor, arabulucuya gider, arabulucu masrafı da kaybedene biner. Yani bu dava işi eğer haksız çıkarsa ona en az 10 bine patlar.
Alırken herhangi bir sorun için bir şey imzalamamış iseniz korkmayın. Gizli ayıp vs diye yol almaya çalışabilir, gizli ayıp siz kullanırken çıkmadı da onda mı çıktı? Hadi onda çıktı diyelim, macun sürmeden videosunu çekmiş mi? Çekmiş bile olsa, onun yamultmadığı ne malum? Önce pini yamulttu, sonra suçu sizin üzerinize attı diyebilirsiniz.

drthjoo

80+
arkadaşlar gamegaraj sistem aldım 7-8 ay önce elden sistemi kutusuz faturasız sattım fatura kaybettim o yüzden satarken yok dedim siteden indirilip veriliyor mu bilmiyorum. her neyse alıcıya verdim sistemi sistemde sadece tek ram slotu calısmıyor nedenini bilmiyorum her açılışta bios sıfırlanıyor idi pil degismeme rağmen bios sıfırlamama rağmen nedenini bilmiyorum satarken bunları belirttim sistem de hiç sorun yaşamadım bütün test geçti fakat alıcı 1 hafta sonra mesaj attı işlemci sökmüş yanmıs ve pimler yuvalar yamuk şekilde beni kazıkladın diyip tehdit etmeler neler neler bana 2 bin para vermezsen davalık olucaz dedi şikayette bulunacakmış yaşı 35 ben satarken sağlam sattım fakat onda boyle problem olmuş ben satmadan önce elli kere kontrol ettim onun çıkarırken olmadığı ne malum hadi onu geçtim yanmıs işlemci bir test yaparken olmadığı ne malum benden para istiyor ne yapmalıyım davalık olmak istemiyorum korkuyorum nolur yardım edin yaşım 18 korkudan uyuyamıyorum
birkaç ay önce yaşadım. Telefonu alıcısına elden teslim ettim, teslim ederken de hattını tak tüm kontrollerini yap, bak ben malımdan eminim dedim. 1 saat kontrol etti(şebeke işte arama internet, dokunmatik, kamera falan) . Tamam sorun yok dedi paramı yolladı. Ertesi gün mesaj attı whatsapp'tan ''kardeşim şebekede sorun var '' diye :D . Dedim sen bunu yanımda kontrol ettin. Sorun görmedin aldın. Bu başladı yok şöyle yok böyle demeye. Anladım dolandırıcı. Attım engeli devam ettim. Özellikle sarı sitedeki alıcıysanız satıcılara, satıcıysanız alıcılara dikkat edin derim. Bu da böyle bir anı :D

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Mete C. E.
Bas engeli geç ya da hakaret ve tehditten savcılığa vs. vereceğim de.
İkinci elde garanti olmaz, geçmiş olsun.

HjRO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Ekrem Fil
büyük ihtimal uğraşırken kendi bozmuştur. yoksa tehtit etmeler para istemeler falan sanmıyorum iade isterdi en fazla. davalık olursanız da sonuçsuz kalır büyük ihtimal.

Ayrıca alıyoken tüm testleri yapmış almış istediği kadar mahkemeye versin delil yetersizliğinden falan kapanır gider boşver engelle geç bişe çıkmaz ondan.
yani o da var şimdi sistem çalışıyorsa ve testleri geçiyorsa zaten o sistemin işlemci pinlerinin yamuk olma ihtimali falan olamaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,917
Üyeler
154,146
Son üye
ghostspawn1
Top Bottom