Neler Yeni

İkinci Öğretim Okunur mu?

Critaes

80+ Bronze
YKS puanım iyi gelmedi fakat hedefim başından beri belliydi ve sanırım istediğim bölümün puanının düşük olmasından da kaynaklanıyor olabilir ilk başlarda iyi çalışıyorken sonlara doğru motivasyon düşüklüğü yaşadım özel sorunlar sebebiyle. Neyse geçmiş geçmişte kaldı sonuçta konumuza gelelim istediğim bölümden sıralamam 20-30k bandında geride ikinci öğretimde ise 20-30k önde. Ve benim istediğim bölüm yıllardır net Siber Güvenlik üzerine 4 yıllık olan bölüm üstte açıkladığım gibi durumum ekstra olarak 2 yıllık yeni açılacak bir bölüm var onuda listeme ekleyeceğim fazla seçenek yok zaten fakat bölümümde kararlıyım ve şuan bile çalışmaya devam ediyorum bölümüm üzerine.

İlk defa tercih yapacağım sizce tercih listem nasıl oluşmalı 1.Sıraya 4 yıllık normal ikincisine ise ikinci öğretim yazıp sonrasını 2 yıllıklarla mı doldurmalıyım? Başka istediğim 4 yıllık bölümlerde var fakat onlarda 20-30k bandında ileride sıralama olarak. İkinci öğretime sıralamam yetiyor. Birde bu bölüm inişli çıkışlı, bır yıl 30k ilerideyken sıralaması diğer yıl 20k gerileyebiliyor son 4 yıl verilerine göre.

Rulep

80+ Gold
başlığa cevap okunur tercih listeleri hakkında bilgim yok

Xess01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Caner N
İlerde okuyup pişman olmayacağın zevkle çalışacağın bir bölüm yaz.Çünkü artık diplomanın bir önemi kalmadı zevkle çalışacağın ve o işte iyi olacağını düşündüğün bir meslekse düşünmeden tüm sıralamayı onunla doldur.2. öğretim meselesine gelirsek bende 2. öğretim bilgisayar mühendisliği bitirdim, bir defa bile keşke 1.öğretim yazsaydım demedim.Hatta 1.öğretimdeki arkadaşlarımın çoğu 2. öğretim olduğum için beni kıskanıyorlardı çok rahattır yani :)

Critaes

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlerde okuyup pişman olmayacağın zevkle çalışacağın bir bölüm yaz.Çünkü artık diplomanın bir önemi kalmadı zevkle çalışacağın ve o işte iyi olacağını düşündüğün bir meslekse düşünmeden tüm sıralamayı onunla doldur.2. öğretim meselesine gelirsek bende 2. öğretim bilgisayar mühendisliği bitirdim, bir defa bile keşke 1.öğretim yazsaydım demedim.Hatta 1.öğretimdeki arkadaşlarımın çoğu 2. öğretim olduğum için beni kıskanıyorlardı çok rahattır yani :)
Tabii ki istediğim bölüm o yüzden bu kadar kararlıyım 2 yıllık da olsa 4 yıllık da olsa gitmek istiyorum. Okuduğum bölümün mezunlarına da baktım az çok ve önde gelen firmalarda alanında iyi pozisyonlarda çalışıyorlar. Türkiye de Siber Güvenlik üzerine üniversitelerde yeterli bölüm yok neredeyse bende o yüzden kendi çabalarımla gelişmeye çalışıyorum. Dediğiniz gibi diplomanın önemi fazla kalmadı, bu çağda diploma sahibi olan değil, kendini geliştiren kazanıyor gibi bakalım ileride de kazananlardan biri ben olabilecek miyim kariyer hayatımda :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,234
Üyeler
157,343
Son üye
atosupp
Top Bottom