Neler Yeni

İlginç bir kasma sorunu

r103

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
ÇAĞAN
Arkadaşlar ilginç bir şekilde en yüksek ayarlarda oyun oynarken bile kasmayan bilgisayarım, film izlerken, masaüstündeyken ne bilim internette gezinirken 3-4 saniyelik donmalar yaşıyor. Saatlerce oynadığım oyunda fps drop bile yemezken bilgisayarım rölantide kullanırken acayip bir kasma sorunu yaşıyorum. Hata ne olabilir sizce sistem bilgilerim aşağıda...

AMD Ryzen 5 2600 - işlemci
Gigabyte a320m-s2h - anakart
RADEON RX 6600 - ekran kartı
James Donkey - ssd
Corsair 3200 mhz 8+8 gb - ram
frisby 600w 80bronze - psu

Bu arada kastığında arkada ses asla durmuyor yani video ya da film izlerken pc donuyor ama ses hiç gitmiyor böyle her dakika 4-5 saniyelik droplar yaşıyorum. Reset atınca bi 15-20 dk sorun yaşamıyorum sonra gene başlıyor. Bir bilgi olarak bu işlemciyi yeni aldım ama ne testlerde ne başka bir yerde hiç bi sorun yaratmıyor işlemci acaba sorun nerde olabilir ? bu yeni işlemci olayı için kasayı ordan oraya taşıyıp durdum bi darbe alıp ram ya da ssd ye zarar vermiş olabilir miyim fikirlerinizi beliyorum...

freygasm

80+ Gold
Netflixte mi oluyor?

r103

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
ÇAĞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Netflixte mi oluyor?
durup dururken masaüstünde oluyor, indirdiğim filmi izlerken oluyor, chrome da öylesine gezerken oluyor. Sistemin hiç yorulmadığı anlarda hep donuyor ama oyunda canavar oluyor bilgisayar hiç anlamadım.

r103

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
ÇAĞAN
ssd gibi geldi sorun. ssd kaç gb? kaçı dolu. ssd de dram de yoktur.
240 GB SSD ama 50 gb kadarı boş. 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyordum. Benim de aklıma ssd geldi aslında ama oyunda oralı olmayıp basit şeylerde takılması kafama yatmıyor.

donanimci98

80+ Bronze
oyunda olmayabilir bende de olmuyordu. ama bir şey yüklerken falan mouse bile oynamıyordu. ssd değiştim düzeldi. dramli bir ssd almanı tavsiye ederim.

r103

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
ÇAĞAN
oyunda olmayabilir bende de olmuyordu. ama bir şey yüklerken falan mouse bile oynamıyordu. ssd değiştim düzeldi. dramli bir ssd almanı tavsiye ederim.
ama işlemciyi değiştidikten sonra olması nası bi tesadüf hani... hoş işlemciyi başka pc de de denedim tüm testelrini de yaptım sorunsuz duruyor yani bi anda olsa ssd den derim ama şu an işte acaba işlemci ekran kartına yeterli gücü veremiyor mu ekran kartına mı bişi oldu ssd mi sorunlu vs kafam karıştı. Bu dramli ssd ne oluyor

Top Bottom