Neler Yeni

Yardım İLK ARABA İÇİN TAVSİYELER

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hakan
Bütçem 900 bin tl. Ancak "kesinlikle bu araba için 50bin tl daha konur" dediğiniz araç varsa 950 bine kadar yolu olur.
Henüz araba sürmeyi bilmediğim için rahat kullanabileceğim ancak öğrendikten sonra da üzmeyecek bir araç tercihimdir.
Otomatik olması şart.
Km 90 bini geçmesin mümkünse
Değişensiz, kazasız

Model ve model yılı olarak öneri verebilirseniz çok sevinirim.

- Clio 2022-2023; Sonradan rahat satabilmek adına en mantıklı seçenek gibi duruyor. Bagaj hacmi de bana göre oldukça yeterli.
- Suzuki Swift 2022- 2023 ; Bu modelleri çok seviyorum. Ayrıca Suzuki 10 yıl garanti veriyor. Dışı küçük ama içi tavan yüksekliğinden dolayı ferah bir araç. Japon olması da güven veriyor. Piyasası pek yok.
- Golf 2016 veya Seat Leon 2016: Araçların tavsiye edeni fazla.
- Auris 2017- Al servise sadece bakım için gidersin tamir yüzü görmez diyorlar.
- Honda jazz 2018- Yeni başlayanlar için görüş açısı çok iyi ve tavan yüksekliğinden dolayı içi ferahmış.

Bunun dışında i20, stonic vs. önerenler de oldu. Çok kararsızım. Yukarıdakilerin bazıları bütçemi aşıyor farkındayım. Fikirlerinizi bekliyorum.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
tecrübesiz biriysen ilk araç için yeni model bir şey alman pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum bi yere vurduğunda basitçe bile ciddi masraf çıkarır, 2010-2013 fiesta olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tecrübesiz biriysen ilk araç için yeni model bir şey alman pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum bi yere vurduğunda basitçe bile ciddi masraf çıkarır, 2010-2013 fiesta olabilir
Evet bütçeyi düşürüp daha eski ama temiz bir model de alabilirim tabi. Bu da mantıklı bir seçenek.

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
Evet bütçeyi düşürüp daha eski ama temiz bir model de alabilirim tabi. Bu da mantıklı bir seçenek.
fiesta çok az yakar hatchback olduğu için park sorunu yaşamazsın parçasını ustasını bulursun, kalan paranı yatırım olarak değerlendirebilirsin TL de tutma tabii ki

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
mehmet demirel
acemiyseniz geniş arac lazimsa renault kangoo 1.5 dci 2005-2006 cift surguleri cok tutulur 240 bin km lerdeki kangoo lar 300 bin bandinda alicisi cok var alsaniz elinizde kalmaz acemiligi atmak için idaaldir derseniz acemiligi atayim yeni araba olsun ww jetta ford focus oneririm

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,360
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
Bütçem 900 bin TL. Ancak "kesinlikle bu araba için 50bin TL daha konur" dediğiniz araç varsa 950 bine kadar yolu olur.
Henüz araba sürmeyi bilmediğim için rahat kullanabileceğim ancak öğrendikten sonra da üzmeyecek bir araç tercihimdir.
Otomatik olması şart.
Değişensiz, kazasız

- Clio 2022-2023; Sonradan rahat satabilmek adına en mantıklı seçenek gibi duruyor. Bagaj hacmi de bana göre oldukça yeterli.
- Suzuki Swift 2022- 2023 ; Bu modelleri çok seviyorum. Ayrıca Suzuki 10 yıl garanti veriyor. Dışı küçük ama içi tavan yüksekliğinden dolayı ferah bir araç. Japon olması da güven veriyor. Piyasası pek yok.
- Honda jazz 2018- Yeni başlayanlar için görüş açısı çok iyi ve tavan yüksekliğinden dolayı içi ferahmış.

Bunun dışında i20, stonic vs. önerenler de oldu. Çok kararsızım. Yukarıdakilerin bazıları bütçemi aşıyor farkındayım. Fikirlerinizi bekliyorum.
anneme (17 yıllık ehliyeti var ama düz yol harici süremez) 2013 golf tdi alıyoruz 655kya tavsiye ederim az yakar

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acemiyseniz geniş arac lazimsa renault kangoo 1.5 dci 2005-2006 cift surguleri cok tutulur 240 bin km lerdeki kangoo lar 300 bin bandinda alicisi cok var alsaniz elinizde kalmaz acemiligi atmak için idaaldir derseniz acemiligi atayim yeni araba olsun ww jetta ford focus oneririm
Geniş olması güzel olur ama olmazsa olmaz değil tabi 2. planda

emre_ç

80+
Bütçem 900 bin TL. Ancak "kesinlikle bu araba için 50bin TL daha konur" dediğiniz araç varsa 950 bine kadar yolu olur.
Otomatik olması şart.
Değişensiz, kazasız

1.3 tce Clio
Megan 4 1.3 tce 1.5dci
Astra K 1.6cdti

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
Hyundai Coupe ratatatatatatata neyse Golf veya temizinden 1M ye passat bulunabilirse iyi olur

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
can
Yeni model alacağını farz ederek yazıyorum clio al geç yeni modellerde en az masraf çıkaracak araç bu olur ve piyasası hızlı, ww grubu alsan bakımda yada parçada kitleyecekler, japon grubu alsan oda aynı ustası en az bulunan grup parçası pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
clio en temiz seçenek bak orası ayrı :D