Neler Yeni

İlk cümleye nasıl başlayacağım?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kitap okumaya karar verdim ama gün içinde hep şu saat bu saat diye diye erteliyorum. O ilk cümle nasıl, o kapağı ilk açış nasıl oluyor? Yani elim rahat gitsin tereddüt, ertlemede kalmayayım.
Aklıma geldiği zamanda okuma isteğinin gelmesi için ne yapılabilir?

Úrsula Corberó

80+ Bronze
Ben de kavgam kitabı var adolf hitlerin 60 sayfa okudum 1.5 ay oldu daha elime almadım bu bence heves meselesi zorlamamak lazım.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Aynı Şey Ben'de Yapıcağım Ödev İçin Geçerli 10 Gündür 1 Tane Site Yapıcam Yarın Yarın Diye Erteliyorum Hep :D
Aynı Şey 2 Yıldır Okunmayı Bekleyen Metro Kitap Serisi İçin'de Geçerli Raf'Da Öylece Duruyorlar.

Rulep

80+ Gold
klasik cümle ama 23.00 olsun başlıcam falan diyorsanız ama bütün işinizi bırakıp okumaya başlamanız lazım yoksa 23.00 de olursa başlamazsınız

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Kitap okumaya karar verdim ama gün içinde hep şu saat bu saat diye diye erteliyorum. O ilk cümle nasıl, o kapağı ilk açış nasıl oluyor? Yani elim rahat gitsin tereddüt, ertlemede kalmayayım.
Aklıma geldiği zamanda okuma isteğinin gelmesi için ne yapılabilir?
Aklının başka bir şeyde kalmamasını sağla ve sadece kitaba odaklan o sessizliğe dal git sonra ilk 3-4 sayfayı okuyunca merakın artıyor ve kendi isteğinle okuyabiliyorsun. (Benim için böyle)
Edit: bu arada ilk zamanlar kendini zorlayarak ertelememeye başlarsan alışkanlık haline getirirsin ertelememeyi.

JokerAllame

80+ Silver

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Kitap okumamanın eksikliğini hissetmediğin için ilk adımı atman her zaman zorlu olacak. İradeni zorlayıp bunu yapman lazım. Zaten birkaç kitaptan sonra kitap okumayınca kendini cahil hissetmeye başlıyorsun. Bir süre sonra okudukça daha çok cahil olduğunu hissedeceksin işte o zaman kitap okumak dışında başka bir şey yapmak istemeyeceksin.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,862
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Kitapta önemli ben mesela Sabahattin Ali'nin tarzına bayılıyorum size de düşüncelerinizi Konu dışından az çok bildiğim için size bu kitabı öneriyorum. Eminim sevginizden hemen bitirirsiniz :)
Rte yi görünce zortladım

Top Bottom