Neler Yeni

Yardım IMEI Atılmış Telefonu Sıfırlamak?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar 2 yıl önce fln yurtdışı POCO X3 NFC aldım. Aldığım günden beri sıfırlamadım telefonu, fabrika ayarlarına döndürürsen IMEI gider dedi telefoncu. Şimdi sıfırlamak istiyorum, ne yapmam lazım. Herhalde ayarlardan girip fabrika ayarlarına döndür demiycem. TWRP'den fln mı yapmam lazım? Bir yol gösterir misiniz lütfen? Şimdi yanlış bir şey yaparım sonra IMEI gider uğraş dur.

Teşekkürler.

şahin doğan

80+ Platinum
Telefonu ne şekilde sıfırlarsan sıfırla IMEI gider. Telefoncuda demiş zaten.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonu ne şekilde sıfırlarsan sıfırla IMEI gider. Telefoncuda demiş zaten.
Hocam bildiğim kadarıyla TWRP'den fln girip sıfırlama yapınca gitmiyor. Ayarlardan fabrika ayarlarına döndürünce harbiden her şeyi sıfırlanıyor ama diğer türlü öyle olmuyor. Bu işi tam bilenler aradaki farkı daha iyi açıklar.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam bildiğim kadarıyla TWRP'den fln girip sıfırlama yapınca gitmiyor. Ayarlardan fabrika ayarlarına döndürünce harbiden her şeyi sıfırlanıyor ama diğer türlü öyle olmuyor. Bu işi tam bilenler aradaki farkı daha iyi açıklar.
Biraz baktım da öyleymiş.
Şöyle bir yol buldum.
Twrp den wipe/format data/yes yazıp sağa kaydırın
Bu yol ile IMEI gitmiyormuş.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Biraz baktım da öyleymiş.
Şöyle bir yol buldum.
Twrp den wipe/format data/yes yazıp sağa kaydırın
Bu yol ile IMEI gitmiyormuş.
Eyvallah hocam, ben de öyle bir şeyler hatırlıyordum da, IMEI gitmesin diye size de sorayım dedim. Teşekkürler.

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
Arkadaşlar 2 yıl önce fln yurtdışı POCO X3 NFC aldım. Aldığım günden beri sıfırlamadım telefonu, fabrika ayarlarına döndürürsen IMEI gider dedi telefoncu. Şimdi sıfırlamak istiyorum, ne yapmam lazım. Herhalde ayarlardan girip fabrika ayarlarına döndür demiycem. TWRP'den fln mı yapmam lazım? Bir yol gösterir misiniz lütfen? Şimdi yanlış bir şey yaparım sonra IMEI gider uğraş dur.

Teşekkürler.
Sen yedekleme alabiliyorsan bir efs backup al. Ne olur ne olmaz giderse IMEI geri yükleyebilirsin. Bende öyle yapmıştım problem oldukça yedekleri yükleyip devam ediyorum.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hocam sizin twrp niz hangisi?
Hocam hiç açıp bakmadım dediğim gibi. Ancak bu IMEI atma olaylarının TWRP olmadan yapılmadığını biliyorum, o yüzden illaki vardır da sürümünü ben bilmiyorum işte.

Gagguş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Ali Cabbar
Hocam benim S8 telefonumda da IMEI var. Ama custom recovery yok mesela orijinal recovery si duruyor hala. Bir de S6 var onda mesela custom recovery var. Custom recovery dediğim de işte TWRP ya da Orange Fox recovery falan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam benim S8 telefonumda da IMEI var. Ama custom recovery yok mesela orijinal recovery si duruyor hala. Bir de S6 var onda mesela custom recovery var. Custom recovery dediğim de işte TWRP ya da Orange Fox recovery falan.
Ona bir bakın. Telefonunuzun hangi tuşlarına basınca recovery moduna giriyorsa ordan bir bakın.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Ona bir bakın. Telefonunuzun hangi tuşlarına basınca recovery moduna giriyorsa ordan bir bakın.
Tamamdır hocam ona bir bakayım ben.

@dayiahmet_23 hocam ilginç bir şey ile karşılaştım. Power ve ses açma tuşlarını kullanıp recovery moduna girdim. Karşıma TWRP değil aşağıda görselini koyduğum ekran geldi :oops:

Ekler

• redmi-recovery-mode-main-menu.jpg
    redmi-recovery-mode-main-menu.jpg
    29.8 KB · Hit: 212
Son düzenleme:

wolfgang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Eren Ayaz
Hocam hiç açıp bakmadım dediğim gibi. Ancak bu IMEI atma olaylarının TWRP olmadan yapılmadığını biliyorum, o yüzden illaki vardır da sürümünü ben bilmiyorum işte.
TWRP olmadan atılıyor imei. Sadece belli başlı bazı modellerde TWRP gerekir. Arkadaşın da dediği gibi efs yedekleyebilirsen o şekilde yap. Yedeği geri yüklersin gelir imeilerin. Ama bilgisayar üzerinden yazılım atarak da sıfırlayabilirsin yazılımda genelde gitmiyor.

Top Bottom