Neler Yeni

Yardım İNCEHESAP’TAN YAPILAN ALIŞVERİŞLER?

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
"2 kişi, 3 ürün siparişi verdik. 4 gün sürmedi adreslere ulaşması. Şu an ürünü kullanıyorum" diyorum.
Adam Trabzon'dan sipariş vermiş, 4 günde teslim almış.
Hala "yav he he" çekiyor. İnanılmaz :D :D

Mert gül

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Mert gül
Ben bugüne kadar hiç sorun çıkartmadı genellikle 2 günde kargoya veriliyor en geç

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sipariş az önce verildi. Ne zaman geldiğini yazarım.
Screenshot_11.png

Mert gül

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Mert gül
7 iş günü içinde gelir çünki toplama pcler sipariş alındıktan sonra toplanıyor

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Tuğrul Şayir
@White Ravens hocam haklı olabilirsin elbet. saygı duyuyorum ancak şöyle bi durum var el capitan alışverişi olmayan alışverişler de dememiş arkadaş ve forumdan epey insan el capitan alarak incehesap tan alışveriş yaptıkları için kendi sürelerini paylaşmaları gayet doğal. Sonucta o da bir alışveriş. Ayrıca el capitan almak pc toplama sihirbazıyla toplamaktan farklı bir işlem. Adam oraya hazır sistemler yazmış. Neresi hazır? Hazır bir ürün olması lazım öyle yazıyorsa. Reklam olarak algılamayın ama mesela gamegaraj da hazır sistem diye dar seçenekli sistemler satıyor. 3 günde kargoluyo adamlar en geç. Bunu incehesap neden yapamıyor? Daha çok ürün mü satıyor yoğunluğu daha mı fazla? O zaman ona göre de daha fazla para kazanmıyor mu bu adam? O zaman aynı oranda iş gücü sağlayarak insanların mağduriyetini önleyebilir. Ya da stokta olmayan ürünü game garaj vb. firmalar gibi stokta yok konumuna çekebilir. Ya da ön sipariş olarak alabilir müşteri bilgisi dahilinde. Yaptıkları tamamen ticari ahlaktan yoksunluk, çalışanını ve müşterisini sömürmek mağdur etmekten başka bir şey değil.

White_Recon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan
Abartmayın arkadaşlar.
17 Nisan Cuma akşamı Eskişehir'e 1 ürün, İst. Avrupa yakasına 2 ürün siparişi verdim.
21 Nisa Salı günü öğlen 12:00-13:00 arasında bütün ürünler adrese teslim edildi.
Ben de Eskişehir'e sipariş vereceğim. Umarım fazla bekletmezler.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
@White Ravens hocam haklı olabilirsin elbet. saygı duyuyorum ancak şöyle bi durum var el capitan alışverişi olmayan alışverişler de dememiş arkadaş ve forumdan epey insan el capitan alarak incehesap tan alışveriş yaptıkları için kendi sürelerini paylaşmaları gayet doğal. Sonucta o da bir alışveriş. Ayrıca el capitan almak PC toplama sihirbazıyla toplamaktan farklı bir işlem. Adam oraya hazır sistemler yazmış. Neresi hazır? Hazır bir ürün olması lazım öyle yazıyorsa. Reklam olarak algılamayın ama mesela gamegaraj da hazır sistem diye dar seçenekli sistemler satıyor. 3 günde kargoluyo adamlar en geç. Bunu incehesap neden yapamıyor? Daha çok ürün mü satıyor yoğunluğu daha mı fazla? O zaman ona göre de daha fazla para kazanmıyor mu bu adam? O zaman aynı oranda iş gücü sağlayarak insanların mağduriyetini önleyebilir. Ya da stokta olmayan ürünü game garaj vb. firmalar gibi stokta yok konumuna çekebilir. Ya da ön sipariş olarak alabilir müşteri bilgisi dahilinde. Yaptıkları tamamen ticari ahlaktan yoksunluk, çalışanını ve müşterisini sömürmek mağdur etmekten başka bir şey değil.
Katılıyorum kral. Ben bu konu ile ilgili başka bir konuda da uzun bir mesaj yazmıştım zaten.
incehesap hala güvenilir ve alışveriş yapılabilir bir site. Ama "El Capitan" konusunda süreci yönetemediler ve haksız konumdalar.
Sebebi sadece ürünlerin geç kargolanması değil. zaten sipariş verirken "10-15 gün içinde kargo" diye belirtmişlerdi.
Ama müşteriler ile iletişim kuramadı. Orada kaybettiler.

Adam 6.000 - 7.000 TL vermiş, sistem almış. Firmayı arıyor, ulaşamıyor.
Ulaşan adam bilgi alamıyor. "Ürünüm ne durumda, onu öğreneyim" diyor öğrenemiyor.

Yani 1.000+ tane sistemi adam akıllı toplaması, test etmesi, kargolayıp yollaması zaten uzun sürecek bir süreç.
Bu süreci idare edemediler. Stoklarmış - yasaklarmış vs. bir yere kadar.
Sonuçta Abdullah El Capitan'ı firmadan habersiz toplayıp, zorla incehesap'ta yayınlatmadı.
"Alo incehesap. Ben bunu bunu topladım, şimdi video çekiyorum, yanına 2 hediye koy, satarsınız, hadi bb." demedi yani.
Bunlar detayları ve stokları ile görüşülüp anlaşılan şeyler. Sitenin hazırlıklı olması gerekiyordu, ama biraz laylaylom takıldı.
Onlara bu konuda rakip olan firma teknobiyotik. Teknobiyotik 3 gün yasak varken yüzlerce sistem topladı, kargoladı.

Benim sitem ettiğim 2 nokta var.

1 - Alıcılar
Çok çok uygun fiyata kampanyalı hediyeli sistem alan insanların, sanki Çiftlik Bank'tan inek almış gibi @Abdullah Hacıgül 'e tepki göstermesi.
Forumda bununla ilgili agresif içerikler paylaşması. Sabırsızlık gösterip yazılan mesajları takmaması.
Adam sistemi satın almış, sistemi alırken 10 gün içinde kargolanır diyor, daha 5 gün geçmiş "pc aldık hani nerede dolandırıcılar" gibisinden konuşuyor. Forumu ve konuya mesaj yazanları linçliyor. Sanki sistemi biz topladık, biz kargoladık.
Sonuçta incehesap bir yanlış yapsa veya bileşenlerde hatalı gönderim yapsa, yine bu forum araya girip destek oluyor.
Sistemi beklerken de doların nasıl yükseldiğini biliyor, görüyorsun. Daha iyisini zaten alamıyorsun. Biraz sabret, bekle yani.
Ne gerek var bu kadar gerginliğe.

2 - Satıcı
Dolar almış başını gidiyor, millet evine kapanmak durumunda kalmış. PC almak istemeyen adam bile bu süreçte PC almayı düşünüyor.
Dönemin en iyi F/P ürününü yayınlıyorsun. Ama müşteri desteği leş, stok ayarlayamıyorsun, hizmetinin arkası gelmiyor.
Stok yoksa, kapat satışa. Stok gelince sayı ile tekrar aç. Çok zor bir olay değil. 10 m2 dükkanı olan küçük mahalle esnafından almıyoruz sonuçta.
Arama yerine "El Capitan" yazınca bile şikayetçi kaç kişi olduğu görülüyor.
Geçen gün birisi güzelce anlatmıştı derdini. Adam sistemi erkenden almış, faturası vs. eklemiş, hediyeleri kazanmış. Ama hediye mouse gelmiş, fan yok. Stok fan takmışlar. Yani bu biraz şey geçmek gibi ... Bunun tabiri argodur.
Abdullah kaç farklı sistem için tekrar tekrar firma ile iletişime geçti de hatalar düzeltildi. Bunların olmaması gerekiyordu.
Yakın zamanda düşük bütçe için F/P sistem yayınlayacaktı Abdullah. Firmaya doğan bu güven kırgınlığı büyük ihtimalle satışları da etkiler.

Top Bottom