Neler Yeni

ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?

Batu17

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
Batuhan Kurt
Ne kadar doğru bir konu seçtim emin değilim ama başka bulamadım ya da gözümden kaçtı evet sizlerden önerilerinizi bekliyorum ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?
İyi Günler :)

Barissta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
Barış
Ne kadar doğru bir konu seçtim emin değilim ama başka bulamadım ya da gözümden kaçtı evet sizlerden önerilerinizi bekliyorum ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?
Pp ne fake foto koymayarak başlayabilirsin 😂

terebayt

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,518
İsim
Abdullah Furkan Coşgun
yabancı dizileri alt yazılı izleyebilirsin ya da türkçe dublaj ingilizce alt yazı.

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,511
İsim
Batuhan ege
Inglizce alt yazili dizi izle, dizi olarak onereceklerim friends ve How I Met Your Mother

robin

80+ Silver
İlgi duyduğun bir alan varsa onun hakkında ingilizce videolar izle. Her gün 1 kelime bile ezberlesen (B2 SEVİYE) iyidir.

firatbey

80+ Silver
Eğer ciddi anlamda bir ilerleme yapmak istiyorsan o film oyun vs. fasa fiso yani onlarla en fazla teknik terimleri öğrenirsin. Filmlerde zaten akıcı bir dil konuşuyor adamlar ordan pek bir şey öğrenebilmeyi bekleme kanka.

Kursa gitme imkanın varsa kursa giderek geliştirebilirsin. Eğer imkanım yok diyorsan "News slow in english" adlı uygulamayı indir. İngilizce şekilde haberleri yavaş yavaş okuyorlar. Metinleri de yazıyor. Ayrıca yabancı dizileri ingilizce altyazı ile izlemek de iyi bir çözümdür. Başlangıçta çok zorlanabilirsin ama bir süre sonra gözün de kulağın da alışacağı için faydalı olacaktır. Ayırıca ingilizce-ingilizce sözlük kullanarak kelime bilgini de geliştirebilirsin. Kesinlikle internetten grammer yapılarını açıp ezberlemeye çalışma. Hiçbir faydası dokunmaz. Temel olarak sürekli ingilizce okuyup dinlemek, geliştirmene katkı sağlar.

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Uygulamaları, kursları, dizileri boşver onlarla pratik yaparsın :D Yaşadığın yerde bir speaking club bulabilirsin genelde büyükşehirlerde mutlaka oluyor tamamen ücretsiz en iyi ve en hızlı öyle öğrenirsin

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Oyunlarda olabildiğince İngilizce konuşanlarla oyna sonra öğrenmek için programlar var kullanabilirsin ve kelime tekrarı yap bolca

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,041
Üyeler
149,134
Son üye
Mryuk
Top Bottom