Neler Yeni

ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?

silent666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Orçun Yılmaz
Ne kadar doğru bir konu seçtim emin değilim ama başka bulamadım ya da gözümden kaçtı evet sizlerden önerilerinizi bekliyorum ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?
İyi Günler :)
Tense'ler falan onlar kolay şeyler bence. En temeli kelime ezberlemek gerisini halledersin.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Tamamen öğretmeyen ama çok yararlı olan bir aktivitem var benim. Steam üzerinde daha önce oyundan vs. tanışıp ekleştiğim yabancı arkadaşlarımla sürekli konuşuyoruz. Cümle içerisinde bilmediğim bir kelime kullandığında ise çeviriden bakıyorum ve o kelime artık aklıma kazınmış oluyor. Orta seviye bir kelime haznen var ise benim gibi yapabilirsin. Bunu sadece Steam üzerinden değil farklı platformlarda da yapabilirsin. Zamanla gelişimine katkısı olur.

ömerikaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Ömer Özhan Durgun
Deneyimli bir ingilizce öğrenemeyen birisi olarak söyleyebilim ki en önemli şey kelime haznesi. Çok fazla kelimenin anlamını bilmek lazım. Daha sonrasında belirli gramer kalıpları var. Şartlı cümle falan mesela veya zamanlar. Onları oturtmak lazım. Gramer bir kurs ile olabilir. Bunun için youtube da ücretsiz kurs bulabilirsiniz. Dizileri oyunları hatta en küçük capsleri bile ingilizce okumak dinlemek lazım. Zaten belirli bir süre sonra bazı şeylerin değiştiğini göreceksiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Oğuz Uz
Ne kadar doğru bir konu seçtim emin değilim ama başka bulamadım ya da gözümden kaçtı evet sizlerden önerilerinizi bekliyorum ingilizcemi nasıl geliştirebilirim?
İyi Günler :)
Kelime ezberleyeceksen ufak kart oyunları hazırlayabilirsin kendin için, ayrıca telefonun ses kaydı kısmına gelip 20 tane kelimeyi doğru şekilde okuyup ardından türkçesini söylersen ardından bunu müzik dinler gibi düzenli olarak dinlersen geliştirirsin, film, dizi, oyun vs başta ingilizce seslendirme ve ingilizce altyazıyla izleyebilirsin takıldığın her an durdurup kelimeleri araştırabilirsin. Gramer konusuna geliceksek genel olarak günlük kullanıma yönelik temel grammerler le başlayabilirsin. şimdiki, geçmiş, gelecek ve present perfect. Yanına if cümlelerini özelliklede relative pronunsları başta öğrenirsen iyi şekilde işin kolaylaşır.

imasa32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Sami Kökmen
Her zaman pratik yap. Ben lisede hazırlık sınıfı okudum. Bize okulda tahta ve çiviyi verdiler ama evi kendiniz yapacaksınız dediler. Ben de kendimi CS GO'da yabancılarla konuşa konuşa, onlarla ticaret yaparak ve o ticaret hakkında konuşarak geliştirdim. Bunun bana cümle yapısı kurmaya faydası çok oldu. 2 sene önce Erasmus ile Bulgaristan'a gittim ve bunun bana çok faydası oldu. Cümle yapısını iyi öğrenmek lazım bir de kelime öğrenmen şart.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,041
Üyeler
149,134
Son üye
Mryuk
Top Bottom