Neler Yeni

İNGİLZCEMİ NASIL GELİŞTİRİRİM?

TeknoLore

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Baran Kuran
Arkadaşlar şu anda A2 seviye ingilizceye sahibim. Bulunduğum şehirde bir hotelde çalışıyorum ve haliyle yabancı misafirler geliyor. Onlarla rahatlıkla basit bir şekilde sohbet edebiliyor aynı zamanda anlattıkları şeyleri vs. anlayabiliyorum. Ama şu anki ingilizce seviyemi biraz daha geliştirmek istiyorum. Aklımda şu anlık 2 fikir var. Sizce bulunduğum şehirde bir dil kursuna mı yazılmalıyım yoksa cambly'den üyelik alıp oradaki derslere katılıp online şekilde hocalarla mı görüşmeliyim. Şimdiden fikir belirten arkadaşlara teşekkür ederim.
NOT: Evde kendin dizi film izleyerek çalış vs. diyenler için zaten bundan önce ingilizcem 0 iken bu şekilde geliştirmeye çalıştım ama bir süre sonra motivasyon eksikliği ve devamsızlık olduğu için bu sefer farklı bir şekilde denemek istiyorum.

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,689
İsim
Muhammet Çağrı
Ben hep ingilizce oyun oynadım 13 yaşındayım B1 oldu ingilizcem kendiliğinden gelişti birazda bilgisayarı ingilizce kullanmanı öneririm.

mfm125

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
973
İsim
Mehmet
Arkadaşlar şu anda A2 seviye ingilizceye sahibim. Bulunduğum şehirde bir hotelde çalışıyorum ve haliyle yabancı misafirler geliyor. Onlarla rahatlıkla basit bir şekilde sohbet edebiliyor aynı zamanda anlattıkları şeyleri vs. anlayabiliyorum. Ama şu anki ingilizce seviyemi biraz daha geliştirmek istiyorum. Aklımda şu anlık 2 fikir var. Sizce bulunduğum şehirde bir dil kursuna mı yazılmalıyım yoksa cambly'den üyelik alıp oradaki derslere katılıp online şekilde hocalarla mı görüşmeliyim. Şimdiden fikir belirten arkadaşlara teşekkür ederim.
NOT: Evde kendin dizi film izleyerek çalış vs. diyenler için zaten bundan önce ingilizcem 0 iken bu şekilde geliştirmeye çalıştım ama bir süre sonra motivasyon eksikliği ve devamsızlık olduğu için bu sefer farklı bir şekilde denemek istiyorum.
Hello talk diye bir uygulama var oradan ücretsiz olarak arkadaş edenip ingilizceni gelistirebilirsin yada derslere katılırsın güzel bir uygulama tavsiye ederim onun dışında oyun yada dizi izleyerek gelistiriceksin tabi en iyi yöntem ABD yada İngiltere ye falan gitmek dili yerinde öğrenmektir ama o imkan çoğu kişide yok maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçekten ingilizceni yabancı arkadaş edinerek gelistirmen ise yarar dediğim uygulamadan edin yada başka bir yerden bul benim ukranyalı kız arkadaşım var kendisinin İngilizcesi C1 oldugundan bana baya bir yardımı dokundu

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,312
İsim
Ahmet Sevinç
Dostum kimisi oyun demiş kimisi dizi demiş fakat bence bu ikisi seviyesi b1 olan bir adamın isine yaramaz çünkü bende bunları denedim ve b2 olmama rağmen filmi veya oyunu tam anlamıyla anlamadığım zamanlar oldu ve buda oyun ve film keyfinin içine etti . Yani tavsiyem kendine zorluk etme bunlarla sen grammer ve kelime öğrenmeye odaklan ozelliklede kelime , dinleme olayı ise senin için çok önemli değil bence çünkü yabancılar anlaşılır ve basit konusacaklardir azıcık pratiğin varsa anlarsın
benim nasıl ing. Gelistirdiğimj sorarsan ben ongilizce shorts videolarını çeviriyorum ve bazen bilmediğim kelimeler çıkıyor bunlarida not alıp yürüyüş yaparken çalışıyorum bu sayede kelime ezberliyorum . Son olarak roblox oynayipta ing gelistirebilirsin ben orada bayağı ing sohbet ettim

yerçileği

80+ Bronze
bu seriyi izlemiştim kendimi ingilizce biliyor sanıyormuşum bunu izleyene kadar bu biraz basic ama bu kanalda daha detaylı derslerde var ben beğenmiştim ayrıca busuu diye bir uygulama var burada pratik yapıp arkadaş bulabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,275
Üyeler
157,222
Son üye
Sessizce57
Top Bottom