Neler Yeni

Inno3d 3060ti ve i7 12700kf sistem değerlendirmesi

berkoncu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Öncü
wwwe.PNG

Sistem için eleştiri ve önerilerinize açığım
Mesaj otomatik birleştirildi:

wwwe.PNG

Yazılım ve oyun odaklı olması için böyle seçtim

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Ömer Keskin
Alıntıyı görüntüle

Yazılım ve oyun odaklı olması için böyle seçtim
Sadece oyun oynayacaksan bu fiyata ekran kartı düşük kalmış. İşlemciyi 12400F yapıp ekran kartını 3070 veya 3070 Tİ yapabilirsin.

berkoncu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Öncü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece oyun oynayacaksan bu fiyata ekran kartı düşük kalmış. İşlemciyi 12400F yapıp ekran kartını 3070 veya 3070 Tİ yapabilirsin.
Günlük kullanımın çok azında oyun oynayacağım oynadığım oyunlarda genelde lol valo csgo PUBG gta tarzında oyunlar
visual studio kullanacağım genel olarak o yüzden işlemci daha önemli diye düşündüm sistemde olmayan ve elimde ekstradan 2x8 3200mhz ram var onlarıda ekleyeceğim totalde 32 ram ve bu işlemcinin zararını görür müyüm acaba

berkoncu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Öncü
yazılım diyip tek slot 16 gb ram oda güzelmiş
onu çift seçmeyi unutmuşum çok teşekkürler söyledin düzelttim şimdi
4 slot var zaten 4x8 olarak düşünüyorum şuanlık ilerleyen dönemlerde çok ihtiyacım olacağını düşünmemekle beraber belki arttırılabilir

berkoncu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Öncü
alternatif olarak bir düşüncen var ise görmeyi ve değerlendirmeyi çok isterim açıkçası çok bir bilgim olmamasıyla birlikte 2 haftadır kendim yaptığım araştırmalarla bu sistemi buldum
Alternatiflerine baktığımda ise diğer sistemlerde anakarttan tasarruf yapılıp ekran kartına veriyorlar o kısmayı
soğutucu dahil fiyat olduğu için bana çok pahalı gelmedi

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yunusemre Kemal Sönmez
Hocam ihtiyaçlarınızı dikkate alsak da almasak da bu işlemci bu konfigürasyon için biraz ekstra masraf gibi duruyor. Neticede oyun oynarken RTX 3060 ti sürebilecek bir işlemcinin çok ötesinde olan işlemcinizin tam performansına hiçbir zaman ihtiyaç duymayacağınız gibi developement işlerinizde de 12700k performansının farkına ihtiyaç duyacağınız senaryolar son derece kısıtlı. Grafik kartında 3070 ti tercihinde bulunmanız durumunda ise yüksek çözünürlüklerde 60 kareyi tutturamayacağınız çok sayıda oyunu 60 kare akıcılığında deneyimleme şansı bulacaksınız ki sabit 60 kare oyun deneyimi gözle çok kolay ayırt edilir bir konfor farkı yaratmakla beraber oyunlarda donanımınızın gücünü sonuna kadar kullanma ihtimâliniz çok daha fazla. Bu yüzden işlemcinizde bir miktar tasarrufa gitmenizi öneririm. Oyunu dert etmeyip grafik kartınızda üst segmente çıkmak istemezseniz yine aynı parayı işinize yatırım için kullanabilirsiniz; Visual Studio performansınızı en hissedilir şekilde değiştiren şey depolama birimi aslında proje boyutunuza göre. Anakartınız PCI-E 4.0 m.2 desteğine sahip bildiğim kadarıyla. Daha hızlı bir SSD ile iş tarafında daha fazla konfor elde edebilirsiniz.

berkoncu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berk Öncü
Hocam ihtiyaçlarınızı dikkate alsak da almasak da bu işlemci bu konfigürasyon için biraz ekstra masraf gibi duruyor. Neticede oyun oynarken RTX 3060 ti sürebilecek bir işlemcinin çok ötesinde olan işlemcinizin tam performansına hiçbir zaman ihtiyaç duymayacağınız gibi developement işlerinizde de 12700k performansının farkına ihtiyaç duyacağınız senaryolar son derece kısıtlı. Grafik kartında 3070 ti tercihinde bulunmanız durumunda ise yüksek çözünürlüklerde 60 kareyi tutturamayacağınız çok sayıda oyunu 60 kare akıcılığında deneyimleme şansı bulacaksınız ki sabit 60 kare oyun deneyimi gözle çok kolay ayırt edilir bir konfor farkı yaratmakla beraber oyunlarda donanımınızın gücünü sonuna kadar kullanma ihtimâliniz çok daha fazla. Bu yüzden işlemcinizde bir miktar tasarrufa gitmenizi öneririm. Oyunu dert etmeyip grafik kartınızda üst segmente çıkmak istemezseniz yine aynı parayı işinize yatırım için kullanabilirsiniz; Visual Studio performansınızı en hissedilir şekilde değiştiren şey depolama birimi aslında proje boyutunuza göre. Anakartınız PCI-E 4.0 m.2 desteğine sahip bildiğim kadarıyla. Daha hızlı bir SSD ile iş tarafında daha fazla konfor elde edebilirsiniz.
işlemci olarak seçebileceğim 12400f var ve ekran kartının üst sürümünü seçemiyorum gamegarajdaki olanaklarda
eğer sizin önerebileceğiniz ve saydığınız değerler dikkate alındığında benim için hangi sistemi öneririsiniz acaba
Dikkate alıp bu kadar uzunca açıkladığınız içinde ayriyeten çok teşekkür ederim

uzun süreler götürsün istiyorum zaten oyun bazında baktığımızda sanırım oynadığım oyunlar tarafında bir sıkıntı yaşamam uzunca bir süre işlemci mevzusuna gelicek olursakta onu tekrardan yenilemenin pek imkanını bulabileceğimi düşünmüyorum almışken en iyisini alayım diyorum belkide yanlış bir düşünce ama böyle düşünüyorum en azından.ssd konusunda son derece haklısınız fakat onu güncelleyebilirim ilerleyen dönemlerde böyle düşünüyorum

Son düzenleme:

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,101
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893