Neler Yeni

inşaat mühendisliği düşünüyorum rahat mı iş bulur muyum

mami5533

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Talha Bilgin
12. sınıf öğrencisiyim ve inşaat mühendisliği düşünüyorum 4 yıllık ama iş bulabilir miyim bulsam maaşı iyi mi zor mu varsa bilgili birisi bilgi verebilir mi acaba

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Sercan GÖKALP
12. sınıf öğrencisiyim ve inşaat mühendisliği düşünüyorum 4 yıllık ama iş bulabilir miyim bulsam maaşı iyi mi zor mu varsa bilgili birisi bilgi verebilir mi acaba
Türkiye şartlarında artık hiçbir meslek grubunda iş garantisi yok nerdeyse. Hep bi tanıdık falan gerekiyor yada şanslı olman gerekiyor. Bana sorarsan çok güzel bölüm çünkü dünyanın çeşitli yerlerinde de iş bulabilirsin kendini sadece Türkiye ile sınırlama bende kardeşim. Dil öğren ve iş bulma olasılığını yükselt mesela inşaat mühendisleri en çok hangi ülkede iş bulabiliyor diye bir araştırma yapıp o tarafa yönelebilirsin. He tabi sen şimdi bunları okuyup ohoo ben bukadar şeyi araştırmaya üşenirim diyorsan zaten sende pek ışık yok demektir ozaman fazla kasma kendini 😂

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
ismail
Tanıdık şirket varsa bulursun aksi halde uzun süreli işsizlik ve psikolojik yıpranmayla karşılaşacaksın...

doraimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selim Koç
İnşaat en ahlaksız sektörlerden biri. İnşaat yüksek mühendisi arkadaşım, birkaç yıl önce çalışmayı bıraktı (maddi durumu iyi) ve şuan yazılım eğitimi alıyor.

Babanız mütahitse tabii ki mantıklı. Ya da aileden sermaye ve/veya network varsa, kendi işinizi yapmayı düşünüyorsanız olabilir.

İnşaat mühendisliği oldukça teknik bir bölüm. Matematik, fizik altyapımız iyi değilse sıkıntı olabilir.

Yine de severek yapacağınızı düşünüyorsanız, olabilir.

Benim kuzenim elektrik mühendisliği okudu, şantiye şefliği yapıyor:) İlginç bir ülkede yaşıyoruz.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
İnşaat mühendislerinin asgari ücretle işçi gibi çalıştığını duymuştum. Ama idealist birisiysen meslekten bağımsız her türlü iş bulup başarlı olabilirsin.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
İnşaat mühendisliği TR de bitti. Puanlar desen yerlerde zaten. Tanıdık çevren vs yoksa hiç bulaşma.

ibrahimua

80+
Ya bölümle pek alakalı olduğunu düşünmüyorum kendini geliştirmene ve ufak bir de tanıdık torpil işine bakıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,643
Üyeler
140,680
Son üye
dodowastaken
Top Bottom