Neler Yeni

İnsanlar Hep Ne Der Korkusu

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
Merhaba,
Bazılarınıza göre garip gelebilir veya hava atmaya çalışıyor diyebilirsiniz ancak tamamen insanlar ne der insanlsr ne düşünür korkusu yaşıyorum.Mesela okulda koridorda dolaşırken otobüse binerken bi iş yaparken hep bu korku var bunu nasıl yenicem bilemiyorum artık hayattan tat alamıyorum çok rahatsız etmeye başladı. Nasıl bu korkuyu yenebilirim?

Rulep

80+ Gold
korkuların üstüne giderek yeneriz genelde. aklına gelip vazgeçtiğin an o işi yap

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
korkuların üstüne giderek yeneriz genelde. aklına gelip vazgeçtiğin an o işi yap
Hocamneredeyse her işi yaparken geldiği için pek yapamıyorum artık ailemin yaptıkları bile beni rahatsız etmeye başladı iğrenç bi durum

omer_34

80+ Silver
sen öldükten 2 hafta sonra seni unutacak insanlar için yaşamayı bırak. bazı insanlar beğendiği için değil de diğer insanlara hava atmak için çeşitli ürünlere gereksiz para harcarlar buna benziyor halbuki o ürünü kendisi beğenmedi bile. kendin için yaşamalısın.

Rulep

80+ Gold
Hocamneredeyse her işi yaparken geldiği için pek yapamıyorum artık ailemin yaptıkları bile beni rahatsız etmeye başladı iğrenç bi durum
bir yerden başlaman lazım böyle hayat geçmez ki hem ailenin ne yapıyor ki rahatsız oluyorsun

Zechion

80+ Silver
Merhaba,
Bazılarınıza göre garip gelebilir veya hava atmaya çalışıyor diyebilirsiniz ancak tamamen insanlar ne der insanlsr ne düşünür korkusu yaşıyorum.Mesela okulda koridorda dolaşırken otobüse binerken bi iş yaparken hep bu korku var bunu nasıl yenicem bilemiyorum artık hayattan tat alamıyorum çok rahatsız etmeye başladı. Nasıl bu korkuyu yenebilirim?
Hocam benzer bir durum bende de var. Burada alabileceğiniz bir tavsiye ile bunu geçirebileceğinizi söyleyemem. Sırf bu olay yüzünden çoğu yeteneğimi harcadım. Bir olayda benim dediğim yanlış çıkarsa kötü bir imaj bırakırım, kötü düşünürler düşüncesiyle çoğu doğru bildiğim konuda bile geri planda kaldığım oluyor. Ciddi anlamda bi psikolog desteği gerektiriyor gibi.

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
sen öldükten 2 hafta sonra seni unutacak insanlar için yaşamayı bırak. bazı insanlar beğendiği için değil de diğer insanlara hava atmak için çeşitli ürünlere gereksiz para harcarlar buna benziyor halbuki o ürünü kendisi beğenmedi bile. kendin için yaşamalısın.
işte o benim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam benzer bir durum bende de var. Burada alabileceğiniz bir tavsiye ile bunu geçirebileceğinizi söyleyemem. Sırf bu olay yüzünden çoğu yeteneğimi harcadım. Bir olayda benim dediğim yanlış çıkarsa kötü bir imaj bırakırım, kötü düşünürler düşüncesiyle çoğu doğru bildiğim konuda bile geri planda kaldığım oluyor. Ciddi anlamda bi psikolog desteği gerektiriyor gibi.
Aynısı bak sırf millet ne der uğruna okulumu değistirdim

Zechion

80+ Silver
işte o benim

Aynısı bak sırf millet ne der uğruna okulumu değistirdim
Hatta büyük ihtimal bu konuyu gerçek hayatta konuşmaya bile çekiniyorsunuz. Burada anonim olduğunuz için rahatça konuşabiliyorsunuz. Gerektiğinde bazı durumları aileniz ile bile konuşmakta çekindiğiniz bile oluyordur. Çok basit bir konu olsa bile.

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
bir yerden başlaman lazım böyle hayat geçmez ki hem ailenin ne yapıyor ki rahatsız oluyorsun
İşte bi yerde durup bi ürünün fiyatına bakmaları veya bir şey alırken hangisi daha hesaplı diye bakmaları

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,337
İsim
Hasan Ali
bnde de bu korku var ve o korkumun üstüne gidemiyorum ama öncesine göre daha iyi sosyal olmaya çalış erkeksen kızlarla kızsan erkeklerle

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
Hatta büyük ihtimal bu konuyu gerçek hayatta konuşmaya bile çekiniyorsunuz. Burada anonim olduğunuz için rahatça konuşabiliyorsunuz. Gerektiğinde bazı durumları aileniz ile bile konuşmakta çekindiğiniz bile oluyordur. Çok basit bir konu olsa bile.
Evet ailemle bazen bu konulardan dolayı sorun yaşıyoruz ve sorruyorlar ancak söyleyemiyorum hep içime atıyorum

bnde de bu korku var ve o korkumun üstüne gidemiyorum ama öncesine göre daha iyi sosyal olmaya çalış erkeksen kızlarla kızsan erkeklerle
Erkeğim ancak kızlarla konuşma konusunda hiç iyi değilim .

Zechion

80+ Silver
Evet ailemle bazen bu konulardan dolayı sorun yaşıyoruz ve sorruyorlar ancak söyleyemiyorum hep içime atıyorum
Bunun asıl sebebi mükemmel olma isteği. Kendim üzerinden gideceğim. Her zaman mükemmel notlara sahip olmak isteyen bir insan oldum. Başardım da denilebilir. Fakat bir düşük aldığımda, o düşüğün ortalamama yapacağı etki değil de ; aileme beklenileni verememek ve çevremdeki insanların gözünden düşebilme düşüncesi, mükemmelliği kaybedebilme olayı. Çünkü her zaman bir diğerinden daha üstün olmak isteği içimi yiyip duruyor. Her zaman üstün olma, mükemmel olma isteğini bırakman belki de seni biraz iyi yapabilir. Etrafında rahat takılan insanlara bakarsan mükemmeliyeti umursamayan, üstün olma çabası olmayan insanlar. Eğer ki benzer durumdaysak dediğimi dene bi.

omer_34

80+ Silver
hayatım boyunca hiçbir zaman kendimi birilerine beğendirme çabasına girmedim. (ailem hariç) iyi ki öyle bi saçmalıkta yapmamışım. her zaman beni olduğum gibi kabul edenlerle oldum. sadece arkadaş ilişki olarak düşünmemek lazım bunu. ciddi ciddi düşmanımdan bile memnunumdur.

Top Bottom