Neler Yeni

Intel 13. 14. nesil RMA işlemi ile ilgili

Joe123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Erdem
Merhabalar arkadaşlar. 13. 14. nesil intel işlemcilerde yaşanan sorunu herkes biliyordur. İnsanlar yurt dışında hep RMA işlemi yapıyorlar işlemcilerini. yani intele garantiye veriyorlar ve yenisi geliyor. Fakat şöyle bir durum var. Burada yurt dışındaki gibi intel yok. mağazalardan alanlar aldığı yere verebilir fakat neticede boxed işlemci hediye gelmiş olabilir aldığı yer kapanmış olabilir vs. Bu tip durumlarda normalde intel e gidiyorlar yurt dışında RMA talebi oluşturup gönderiyorlar yenisi geliyor. Fakat Türkiyede nasıl olur ben de bilmiyorum. Bu yüzden intel forumlarında şöyle bir konu açtım;

Eğer aynı durumda olan gidecek yeri olmayanlar varsa konuya bişeyler yazarsa destek olursa belki ilgilenirler. Orada bir link paylaşılmış ben intel support a da yazdım RMA yapmak istiyorum diye ticket açtım ama daha geri dönmediler.

Bir de şu da var, yurt dışında bir mağazadan da alınmış olsa intel'e gönderebiliyorsun. Ama işte burda nası oluyor bilmiyorum. Şöyle düşünün burdaki mağazalar belki sorun çıkarırlar fakat intel RMA işleminde çıkarmıyor. Intel olsa burda mağazayı direkt aradan çıkartıp göndermek de iyi olurdu ama yok işte... Nası olur diye orda araştırmaya çalışıyorum dediğim gibi aynı durumda olan destek olmak isteyen olursa konuya yazabilir.

Top Bottom