Neler Yeni

Yardım İntel i3 12100f ısı sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
MusaKarakaş
Selamın aleyküm benim sistemim sinerji bendis özellikler i3 12100f rtx 3060 12gb 16gb ram benim sorunum tüm oyunlarda işlemcim ekran kartından çok rahat 10 derece daha çok ısınıyo darboğaz yapmaz diyolar ama benim inanasım gelmiyo termal macunu yeni değiştim 1 ay oldu fakat hala aynı ısı sorunum devam ediyo bugün steam üzerinden pubg oynarken bi anda kulağımda kulaklık olmasına rağmen işlemcinin fan sesini duydum baya bi geldi arka planda sadece discord ve afterburner açıktı 80 derece oldu bi anda ilk aldığım zamanlar bu kadar ısınmıyodu gerçekten ne yapacağımı şaşırdım bilgisayarcıdan şüpheleniyorum sürdüm diyip sürmemiş olabilir ama açıp bakmayada cesaret edemiyorum bilgisayarın başına iş getirim diye açarsam yeniden macun sürdürmem gerekirse sürdürücek durumumda yok maalesef ne yapacağımı şaşırdım kala kaldım aileme söylüyorum kendi paramla almış olmama rağmen bi ton para verdik sorunun bitmiyo gibisinden ters ters şeyler söylüyolar çaresiz kaldım bana bi fikir verin lütfen

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,156
İsim
Necati
Selamın aleyküm benim sistemim sinerji bendis özellikler i3 12100f rtx 3060 12gb 16gb ram benim sorunum tüm oyunlarda işlemcim ekran kartından çok rahat 10 derece daha çok ısınıyo darboğaz yapmaz diyolar ama benim inanasım gelmiyo termal macunu yeni değiştim 1 ay oldu fakat hala aynı ısı sorunum devam ediyo bugün steam üzerinden PUBG oynarken bi anda kulağımda kulaklık olmasına rağmen işlemcinin fan sesini duydum baya bi geldi arka planda sadece discord ve afterburner açıktı 80 derece oldu bi anda ilk aldığım zamanlar bu kadar ısınmıyodu gerçekten ne yapacağımı şaşırdım bilgisayarcıdan şüpheleniyorum sürdüm diyip sürmemiş olabilir ama açıp bakmayada cesaret edemiyorum bilgisayarın başına iş getirim diye açarsam yeniden macun sürdürmem gerekirse sürdürücek durumumda yok maalesef ne yapacağımı şaşırdım kala kaldım aileme söylüyorum kendi paramla almış olmama rağmen bi ton para verdik sorunun bitmiyo gibisinden ters ters şeyler söylüyolar çaresiz kaldım bana bi fikir verin lütfen
Pubgde 80 derece normal bence , bende ryzen 5 5600x var oyuna giriyorum 10-15 dk sonra 75-80 dereceyi görüyorum stokfan ile. Büyük ihtimalle sizinkide stok fan bence normal

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
termal macun yenile düzgünce bende de i3 12100f var arada fan 3-5 sn full çalşıp duruyor sanıırım ısınma sorunu bende de olabilir.

Ysuflix

80+ Gold
Ben se234 taktım fantezi niyetine ama 1700 uyumlu şunu öneririm bu fazlasıyla yeter. Macun değişimi de bir noktaya kadar full mesh kasada yeni sürdüğüm mx4 ile 84 dereceleri gördüm stok fanla ortalama 77 derecelerdeydi.

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
Kadir Danacı
termal macun bakımı ne zaman yapıldı değişim zamanı gelmiş olabilir kaliteli bi macun ile değiştirilirse biraz daha değişebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
MusaKarakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok fan gerçekten ama ilk başlarda böyle ısınmıyordu sonradan ısınmaya başladı
Pubgde 80 derece normal bence , bende ryzen 5 5600x var oyuna giriyorum 10-15 dk sonra 75-80 dereceyi görüyorum stokfan ile. Büyük ihtimalle sizinkide stok fan bence normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

termal macun yenile düzgünce bende de i3 12100f var arada fan 3-5 sn full çalşıp duruyor sanıırım ısınma sorunu bende de olabilir.
Termal macun 1 ay önce değişti evet fan full çalışıyo oyunlarda bazen

Diğer oyunlardada böyle ama

termal macun bakımı ne zaman yapıldı değişim zamanı gelmiş olabilir kaliteli bi macun ile değiştirilirse biraz daha değişebilir.
1 ay önce değişti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,833
Üyeler
154,473
Son üye
emircnll
Top Bottom