Neler Yeni

🔥İndirim Intel I5 12400f Rtx 4060 Sistem 21.270tl Peşi̇n Fi̇yatina 3 Ay Taksi̇t İmkani

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
762
İsim
kadir akyel
1 - 1,5 yıl sonra çöp olacak sisteme yatırım yapılmaz ANLAYANA
Ayrıca hazır sistem = AKŞAM PAZARINDA kalan ürünlerle doludur (İyi bir anakart, güç kaynağı, kasa, ssd, ram neden koymazlar ... nedeni çeri çöpü kim alacak)

Kasa = en az 10 - 15 yıl kullanılır değişime ihtiyaç duymazsın
Güç kaynağı = en az 10 - 15 yıl kullanılır değişime ihtiyaç duymazsın
Ankart = sizi en az 5 yıl rahat ettirecek anakart olmalı

Ram, ssd, ekran kartı = SÜREKLİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ
Zamanında rtx 780 alıp 10 yıl kullanırsın diyen recep baltaş 3 sene sonra 1070'e geçilmesini tavsiye edioyrdu 7000tl verip toplamıştı o sistemi de dediğiniz gibi orta segmen 1080p sistemler hariç gerisi biraz lükse kaçıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD fanı değilim. Kendi kullandığım sistemimde intel kullanıyorum intel kullanmayada devam edeceğim. 21k ya atılan sistemi almaktansa 25k ya o sistemi almak daha mantıklı bulduğumdan dolayı yazdım. Bence birazda siz şu AMD nefretinizi bir kenara bırakın. R5 5600 dediğiniz işlemci 12400f den fersah fersah daha iyi bir işlemci ve stok fan olarakda daha iyi yani sizin o attığınız sisteme ek olarak birde en kötü kule tipi soğutucu eklemeniz lazım. Bu arada işlemcim 12400f yani burada ben kendi işlemcimi kötülüyorum.
Alıntıyı görüntüle
BİG ZORT

euro

80+ Bronze
5 - 10 bin TL fazla verip ileride update yapacağım sistem alırım
Ya bu bütçede 5-10 bin ne demek haberiniz var mı? Öyleyse git bir 60-80 bin ekle sıkıntısız takıl. Bir diğer yorumunda 1-1.5 yıl sonra çöp olacak bir sistem demişsin en çok buna güldüm. i5 12400F ve 4060 ikilisinin yüksek ayarlarda oynatamayacağı oyun yok. Hemde 1-1.5 yıl içinde çıkacak büyük, bilgisayarı zorlayacak oyunlarda yüksek ihtimalle DLSS+FG olacak. Sadece bu iki teknoloji yeter ömrü 2 yıl uzatmaya.

Son düzenleme:

shujirea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Kerem
Zamanında rtx 780 alıp 10 yıl kullanırsın diyen recep baltaş 3 sene sonra 1070'e geçilmesini tavsiye edioyrdu 7000tl verip toplamıştı o sistemi de dediğiniz gibi orta segmen 1080p sistemler hariç gerisi biraz lükse kaçıyor

BİG ZORT
Siz en iyisini biliyorsunuz :) BIG ZORT bey... bu tartışmaya devam etmeyeceğim yaşınızı belli ettiniz BIG ZORT yazarak. iyi forumlar dilerim.

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Kara Kartal
Ya bu bütçede 5-10 bin ne demek haberiniz var mı? Öyleyse git bir 60-80 bin ekle sıkıntısız takıl
Bu sistem 21,xx değil mi %25 -40 fazla verecen demektir senin gibi 4 KATI fiyat hesapmadım

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
762
İsim
kadir akyel
Siz en iyisini biliyorsunuz :) BIG ZORT bey... bu tartışmaya devam etmeyeceğim yaşınızı belli ettiniz BIG ZORT yazarak. iyi forumlar dilerim.
Yav bilader allah aşkına sadece ön lash mi cash mi ondan dolayı bi yüzde 5 csgo pupg de fazla fps veriyor haricinde intel önde neyi zorluyon yaş falan ben 9 yaşında her şeyin farkında olabilen bir bireyim

Bu sistem 21,xx değil mi %25 -40 fazla verecen demektir senin gibi 4 KATI fiyat hesapmadım
Sen al niye milleti kazıklıyon bilader kendi ürünün git başka yerde sat

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
880
İsim
Kara Kartal
Yav bilader allah aşkına sadece ön lash mi cash mi ondan dolayı bi yüzde 5 csgo pupg de fazla fps veriyor haricinde intel önde neyi zorluyon yaş falan ben 9 yaşında her şeyin farkında olabilen bir bireyim

Sen al niye milleti kazıklıyon bilader kendi ürünün git başka yerde sat
BEN SATICI DEĞİLİM, ÜRÜN SATMIYORUM
Milleti kazıklayan sensin

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
762
İsim
kadir akyel
BEN SATICI DEĞİLİM, ÜRÜN SATMIYORUM
Milleti kazıklayan sensin
Bilader ürünü ben mi satıyom bakan insan alıp almayacağına karar veremiyo mu neresi kazıkçıymışım ben bu ürünün fiyatını gayet makul buluyorum

serhatkara34

80+ Bronze
bunuda inceleyin

piyasaya göre tatlı fiyat işlemciyi 12400f yapın dediğim rakam oluyor 21.727TL

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Aziz
1 - 1,5 yıl sonra çöp olacak sisteme yatırım yapılmaz ANLAYANA
Ayrıca hazır sistem = AKŞAM PAZARINDA kalan ürünlerle doludur (İyi bir anakart, güç kaynağı, kasa, ssd, ram neden koymazlar ... nedeni çeri çöpü kim alacak)

Kasa = en az 10 - 15 yıl kullanılır değişime ihtiyaç duymazsın
Güç kaynağı = en az 10 - 15 yıl kullanılır değişime ihtiyaç duymazsın
Ankart = sizi en az 5 yıl rahat ettirecek anakart olmalı

Ram, ssd, ekran kartı = SÜREKLİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ (teknolojik olarak 6ay da bir değişen parçalardır)
Yanlış düşünüyorsun.

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Erdem çay
AMD fanı değilim. Kendi kullandığım sistemimde intel kullanıyorum intel kullanmayada devam edeceğim. 21k ya atılan sistemi almaktansa 25k ya o sistemi almak daha mantıklı bulduğumdan dolayı yazdım. Bence birazda siz şu AMD nefretinizi bir kenara bırakın. R5 5600 dediğiniz işlemci 12400f den fersah fersah daha iyi bir işlemci ve stok fan olarakda daha iyi yani sizin o attığınız sisteme ek olarak birde en kötü kule tipi soğutucu eklemeniz lazım. Bu arada işlemcim 12400f yani burada ben kendi işlemcimi kötülüyorum.
Alıntıyı görüntüle
Bende 12400f kullanıyorum.
Fersah fersah fark yok bu doğru değil.
Doğrusu iki işlemci Single oyunlarda eşite yakın yada 12400f Bi tık iyidir.

Ön bellek farkından dolayı 5600 multi online oyunlarda fark atar. Bu fark valo cs gibi oyunlarda 100-150 fps e kadar çıkar bu gücün sebebi önbellek farkından kaynaklanıyor.

Yani hikayeli oyun oynayanlar 12400f rahatlıkla alabilir. Vola PUBG gibi oynayanlar ise 5600 almalı.
Son olarak 12400f stok fan la 5600 stok fan la kullanandan yaklaşık 15 derece daha az ısınır.

Yani Bi işlemciyi kullanıp mesajınızın tamamının yanlış bilgi içermesi çok ilginç

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,184
Üyeler
141,949
Son üye
ghostrider1
Top Bottom