Neler Yeni

🔥İndirim Vatan - 12400F+4060 Ti Sistem (23.799 TL)

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
2 sene sonra 4060ti ın 8gb vramın üstüne çıkamicağını kimse anlamıyor

Saf güç vram istiyor
Vram saf güç istiyor
4060ti saf gücu 8gb
4060ti 16gb yani tam zortluk bi kart artık övmeyin şu kartı yok uzun kullanımda felan filan hikaye, hazır sistemle uyguna geliyorsa alın
Bunun incelemesini yaptı PC Hocası zaten. Ben fiyat farkı için yeterli sebep göremedim. Zaten 10 GB olsa yetiyor ama Nvidia 8'de bırakmış 🙃

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,105
İsim
Draq123
2.300tl fiyat farkı var galiba deymez
Bunun incelemesini yaptı PC Hocası zaten. Ben fiyat farkı için yeterli sebep göremedim. Zaten 10 GB olsa yetiyor ama Nvidia 8'de bırakmış 🙃
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Saçma sapan fiyatlandırması var. Kart zaten 2K-4K kartı değil hani o VRAM'e ömrü boyunca ihtiyaç duymayacağı belli. 1080P taş çatlasın 10 GB VRAM ihtiyacı duyar (o da NVIDIA'nın VRAM optimizasyonu ve önbelleği kurtarıyor AMD'ye kıyasla) orada da 1-2 tane ayar çeker 7-8 GB seviyesine indirirsin.

Milletin VRAM korkusunu dürtüp duruyorlar maksimum kar etmek için." Başkasının yazısı benim demek istediklerimi demiş yazmaya üşendim copy paste yaptım

sercilong

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
SERCAN UZUN
4060ti 8gb ile sınırlandırılacak bir kart değil, şuan olmasa da ilerde çıkacak oyunlarda 16gb versiyonu (16gb gereksiz olabilir 12gb yeterli olurdu) avantajını her türlü görecek millet. 2-3 sene sonra ikinci elde kimse 8gb yüzüne bakmayacak, her gün grafikler gelişiyor, Unreal Engine 5 çılgın şeyler vaat ediyor. Şuan bile 8gb üstüne çıkan oyunlar var, birkaç sene sonra vram yüzünden grafik ayarlarını kısarken keşke 16gb alsaydım denecek.

Ha bu demek değil ki 8gb alınmaz yada ne yap et 16gb al, hangisini uygun denk getirirsen onu al, ama 2 bin fiyat farkına değer bana göre.

GameOver

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
vram muhabbetine girilmiş bedava sisteme, yılbaşından sonra uçacak kaçacak diyenler nerde abi acele acele gittik 40kya sistem topladık yeni yıl zammı gelecek diye halbuki dolarda çok arttı suan

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,105
İsim
Draq123
vram muhabbetine girilmiş bedava sisteme, yılbaşından sonra uçacak kaçacak diyenler nerde abi acele acele gittik 40kya sistem topladık yeni yıl zammı gelecek diye halbuki dolarda çok arttı suan
Sistem toplayıp alman senin hatan hazır sistem alıyor herkes aza araştırsaydın öyle tabi pahalı olur

4060ti 8gb ile sınırlandırılacak bir kart değil, şuan olmasa da ilerde çıkacak oyunlarda 16gb versiyonu (16gb gereksiz olabilir 12gb yeterli olurdu) avantajını her türlü görecek millet. 2-3 sene sonra ikinci elde kimse 8gb yüzüne bakmayacak, her gün grafikler gelişiyor, Unreal Engine 5 çılgın şeyler vaat ediyor. Şuan bile 8gb üstüne çıkan oyunlar var, birkaç sene sonra vram yüzünden grafik ayarlarını kısarken keşke 16gb alsaydım denecek.

Ha bu demek değil ki 8gb alınmaz yada ne yap et 16gb al, hangisini uygun denk getirirsen onu al, ama 2 bin fiyat farkına değer bana göre.
İşte şu konuda katılmıyorum şuan çıkan oyunlarda 8gb yetiyor daha üstüne gerek yoksa ileride çıkan oyunlarda nasıl 8gb üstüne çıksın
Kartın ihtiyaç duyduğu varm değişmicek unreal engine ile veya başka şeyle alakası yokki kartın ihtiyaç duyduğu vram.

sercilong

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
SERCAN UZUN
İşte şu konuda katılmıyorum şuan çıkan oyunlarda 8gb yetiyor daha üstüne gerek yoksa ileride çıkan oyunlarda nasıl 8gb üstüne çıksın
Kartın ihtiyaç duyduğu varm değişmicek unreal engine ile veya başka şeyle alakası yokki kartın ihtiyaç duyduğu vram.

O iş öyle olmuyor hocam işte, atıyorum yeni bir saç fiziği geliyor, yeni bir doku kalitesi geliyor bunlar hep bellek istiyor. Bugün 8gb vram kullanan kart o gün 10-12gb kullanmak isteyecek, 8gb modelin güç olarak kaldırabilecek ama bellek yetersiz gelecek, örnek veriyorum 16gb olan ultra ayarlarda yeni çıkan oyunu 100 fps ile oynarken 8gb belki 120 fps ile oynayacak ama ultra değil yüksek ayarlarda. 100 fps olsun ama ultra olsun dese bile yapamayacak bunu, yapsa da bellek yetersizliğinden 16gb 100 fps alırken 8gb 60-70 fps alacak.

serhatkara34

80+ Bronze
2 sene sonra vram yetmiyor diye ağlarsan bugün parasını çar çur edenler maytap geçer.
Bu kartın gücü yok vram dolup dolmaması bir şey değiştirmeyecek 16gb olması tamamen süs veri yolu 128 bit olduğu için tamamen traş makinası gerçek kart 7700xt ben ne kadar anlatsamda anlamazsın al buradan izle

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,105
İsim
Draq123
O iş öyle olmuyor hocam işte, atıyorum yeni bir saç fiziği geliyor, yeni bir doku kalitesi geliyor bunlar hep bellek istiyor. Bugün 8gb vram kullanan kart o gün 10-12gb kullanmak isteyecek, 8gb modelin güç olarak kaldırabilecek ama bellek yetersiz gelecek, örnek veriyorum 16gb olan ultra ayarlarda yeni çıkan oyunu 100 fps ile oynarken 8gb belki 120 fps ile oynayacak ama ultra değil yüksek ayarlarda. 100 fps olsun ama ultra olsun dese bile yapamayacak bunu, yapsa da bellek yetersizliğinden 16gb 100 fps alırken 8gb 60-70 fps alacak.
Bende diyorum ya ilk başta dedim saf gücü yokki kartın kullanamaz istese bile

sercilong

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
SERCAN UZUN
Bende diyorum ya ilk başta dedim saf gücü yokki kartın kullanamaz istese bile

Hocam ben seni anlıyorum ama benim demek istediğim bu kart için 8gb 2-3 sene sonra seni bir nebzede olsa sınırlayacak. Yukarıda söyledim 16gb bence fazla çünkü 16gb kullanamayacak bu kart saf gücünden dolayı ama 8gb'ı geçebilecek kapasiteye sahip. Hiç buna 8gb ve 16gb değil de tek tip 12gb yapsalardı en makulu olacaktı. Yada yine seçenek yap 8-12 olarak ama fiyat farkını daha makul tut isteyen istediğini alsın.

Bu kartın gücü yok vram dolup dolmaması bir şey değiştirmeyecek 16gb olması tamamen süs veri yolu 128 bit olduğu için tamamen traş makinası gerçek kart 7700xt ben ne kadar anlatsamda anlamazsın al buradan izle

Niye anlamayayım dostum, sende kendi fikrini söylersin, varsa ayrıştığımız nokta tartışırız. Ben bu kart 7700xt'den iyi demedim zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,664
Üyeler
155,292
Son üye
kaya1111
Top Bottom