Neler Yeni

İnternet kablosu(Bağlanma sorunu)

akbay64

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
yusuf akbay
Selam arkadaşlar:

Evim de altyapı olarak 50 Mbps kadar altyapı var ben X firmasından 35 Mbps'lik paket kullanıyorum. Lakin şöyle bir sorunum var.
Evim 3 katlı bir apartmanın 2. katı ve evde ankastre kutusundan gelen telefon hattı tek yerde mevcut modem ile masaüstü PC'nin arası evin iki ayrı köşesi(15-20 m) ben masaüstü PC'yi Tenda'nın routerini kullanarak köprüleme yaptım ve nete bağladım. Hız konusunda 2-3 Mbps'lik bir kayıp oluyor çok önemli değil ama oyunlarda Ping sorunu yaşıyorum. Oyun oynarken 5-10 dk da bir anlık pink yükselmesi oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Benim aklıma gelen çözüm;
1- Telefon hattını uzatıp modemi PC'nin yanına kurmak
2-Modemi olduğu yerde bırakıp bağlantı kablosunu uzatıp masaüstü PC'ye bağlamak
İki çözümde de 20 m kablo uzatmam gerekecek. Ayrıca 35 Mbps'lik net için CAT6 mı yoksa CAT7 mi önerir siniz?
Sizce hangisini yapmalıyım. ya da daha iyi bir çözümü olan varsa önerilere açığım.
(Bulunduğum binada 10-15 senelik vardır. Ankastreyi iptal edip kabloyu direk eve çeksem daha iyi olur mu? )

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
754
İsim
Carl Johnson
Kablo da sıkıntı yoksa ankastre kutusundan eve tekrardan kablo çekmene gerek yok.

Kullandığın modem nedir hangi marka model modem kullanıyorsun bundan bahsetmemişsin

Ping olayına gelince problemin senden kaynaklı olup olmadığını öğrenmen gerek problem ıss den kaynaklı olabilir oturduğun bölge ve altyapının kalitesi, santrale olan uzaklığın, serverların yoğunluğu gibi bir sürü etken var eğer sorun senden kaynaklıysa yeni güncel bir modem alman tüm sorunu çözecektir

Bilgisayari doğrudan modeme bağlamak her zaman iyidir arada ne kadar az kapı olursa o kadar iyi olur

akbay64

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
yusuf akbay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kablo da sıkıntı yoksa ankastre kutusundan eve tekrardan kablo çekmene gerek yok.

Kullandığın modem nedir hangi marka model modem kullanıyorsun bundan bahsetmemişsin

Ping olayına gelince problemin senden kaynaklı olup olmadığını öğrenmen gerek problem ıss den kaynaklı olabilir oturduğun bölge ve altyapının kalitesi, santrale olan uzaklığın, serverların yoğunluğu gibi bir sürü etken var eğer sorun senden kaynaklıysa yeni güncel bir modem alman tüm sorunu çözecektir

Bilgisayari doğrudan modeme bağlamak her zaman iyidir arada ne kadar az kapı olursa o kadar iyi olur
2 adet modem var birisi Asus AC-51 diğeri Tenda V300.
Ping olayı sadece wife de oluyor iss de sorun yok.
Bende bilgisayarı doğrudan modeme bağlamak istiyorum ama pc nin yerini değiştirme şansım yok ev müsait değil yaklaşık 20 m kablo uzatmam lazım.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
754
İsim
Carl Johnson
2 adet modem var birisi Asus AC-51 diğeri Tenda V300.
Ping olayı sadece wife de oluyor iss de sorun yok.
Bende bilgisayarı doğrudan modeme bağlamak istiyorum ama pc nin yerini değiştirme şansım yok ev müsait değil yaklaşık 20 m kablo uzatmam lazım.
Doğru anladıysam interneti kablosuz kullanıyorsun yani wifi ve sen kablolu bağlamak istiyorsun

Dağıtıcı modeme kablosuz mu bağlı?

Top Bottom