Neler Yeni

İnternet kablosu yerine USB adaptör kullanmak

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete
Merhabalar, modem aslında bilgisayarın yanında fakat kablo karmaşası olmaması hemde internet kesilince modeme muhtaç kalmaktansa Wi-fi adaptörü alıp kullanmak ne kadar mantıklı. Ayrıca internet kesilince telefondan internet paylaşıpda da kullanabiliriz. Gecikme, ping gibi durumlar nasıl olur fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Özgürcan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
uzun süre asus n14 wifi adaptör kullandım gayet iyi iş çıkartıyor telefondan bağladığımda eu sunucuda adaptör ile 58 64 arası alırken telefon ile 80 90 arası aldım internetten de farkı olur bazıları daha iyi sonuç çıkartır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hamza kartal
Merhabalar, modem aslında bilgisayarın yanında fakat kablo karmaşası olmaması hemde internet kesilince modeme muhtaç kalmaktansa Wi-fi adaptörü alıp kullanmak ne kadar mantıklı. Ayrıca internet kesilince telefondan internet paylaşıpda da kullanabiliriz. Gecikme, ping gibi durumlar nasıl olur fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Merhaba,
Öncelikle modeminiz Wifi 6 ve alacağınız wireless internet adaptörü wifi 6 özelliklerine sahiplerse bu seçeneği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda en önemli faktörlerden biriside internet altyapınız. Eğer DSL altyapısı kullanıyorsanız ve ping değeri önemliyse bu işe girişmeyin. Fiber veya gigafiber kullanıyorsanız gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz kayıp minimum düzeyde olacaktır. Z790 msi wifi anakartım ve WIFI 6 modemim olmasına rağmen DSL 85 mbit internet altyapısında 5 TL lik kabloyla bariz daha yüksek hızlar daha düşük ping değerleri ve daha stabil bir internet kullanıyorum. Eğer Fiberiniz yoksa wifi6 da kurtarmayacaktır ancak kaybınızı düşürür wifi6 özelliği

Griffon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
Öncelikle modeminiz Wifi 6 ve alacağınız wireless internet adaptörü wifi 6 özelliklerine sahiplerse bu seçeneği kullanabilirsiniz. Aynı zamanda en önemli faktörlerden biriside internet altyapınız. Eğer DSL altyapısı kullanıyorsanız ve ping değeri önemliyse bu işe girişmeyin. Fiber veya gigafiber kullanıyorsanız gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz kayıp minimum düzeyde olacaktır. Z790 msi wifi anakartım ve WIFI 6 modemim olmasına rağmen DSL 85 mbit internet altyapısında 5 TL lik kabloyla bariz daha yüksek hızlar daha düşük ping değerleri ve daha stabil bir internet kullanıyorum. Eğer Fiberiniz yoksa wifi6 da kurtarmayacaktır ancak kaybınızı düşürür wifi6 özelliği
Fiber var 300mbps alıyorum fakat Wireless adaptör de aldığımda aynı değerleri alırmıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
hamza kartal
Fiber var 300mbps alıyorum fakat Wireless adaptör de aldığımda aynı değerleri alırmıyım
benim tecrübelerime dayanarak söyleyebileceğim şu download ve upload değerlerinde iyi bir adaptör ve iyi bir modemle neredeyse kayıp yaşamazsın. Ping çok daha geniş bir kavram çok daha fazla faktör var kayıp yaşayacağın %100 ancak ne kadar kayıp yaşarsın onu kestiremiyorum. Wifi 6 modem ve wifi 6 adaptör + 85 mbit DSL ile ortalama 50-60 ping aldığım bi oyunda kabloluyla 45-55 arası alabiliyorum. Ancak sende fiber var bunun etkisi çok daha büyük olacaktır yani iyi adaptörle minimum zararla kurtarabilirsin. Bana sorarsan kablo hem seni masraftan kurtaracak hem de hangi cihazı alırsan al kablo ondan daha iyi performans verecek. İlla kablosuz olsun diyorsan ve profesyonel oyuncu falan değilsen güzel bi adaptör gayet az kayıpla tatmin edici ping değerleri sunar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,562
Üyeler
141,988
Son üye
slrumi
Top Bottom