Neler Yeni

İnternet Sağlayıcılarına Sövmeden Nasıl Durabiliriz?

Selamlar,

Samsun 19 Mayıs İlçesinde ikamet ediyorum. Altyapımız güya 95 MBİT destekliyor ve biz 10 MBİT bile alamıyoruz. 7-8 AYDA zaten genel arıza diye bizi bekletiyorlardı. Şimdi yalandan sorun çözülmüştür diye 1 ay normal noktan internetimizi kullanmaya devam ettik. İşin şaşırmadığımız tarafı ''otomatik ödeme'' ile faturaları ödüyoruz. 10 MBİT internet için sözleşmeli 300 liranın üstünde para ödüyoruz :)

Yok yani altyapı olsun en az 100 MBİT alayım 15 up da yeter de 500 lira da vereceğim...

Yok anam yok babam yokkkk....

Bu ülkede yaşamaktan da ezbere laf dinlemekten de yastığa başlarını rahatça koyup uyumalarından da ÖLÜMÜNE nefret ettim artık.

Aşırı canice hislere sahibim artık. Hiçbir firma için normal düşünmüyorum.

Bir genel arıza yüzünden sürekli 7-8 ay beklemekten her Allahın günü telefonla arama yapmaktan ve aynı lafları dinlemekten gınanın da gınası geldi, geliyor, gelmeye de devam edecek gibi görülmekten de öteye gitmeden de duramıyor.

Birileri bana 10 Mbit'in üstüne hayli hayli çıktığım en azından ''15 MBİT'' upload oranını kullanıp 50 MBİT Download oranına eyvallah çekebileceğim bir internet sağlayıcı çözümü sunabilir mi?

VODAFONE BİLE BANA 1.5 MBİT DOWNLOAD SUNUYOR UPLOAD AÇIKLAMIYORUM BİLE :)

Türkcell Superbox'a 300 MBİT ve noktan bir Upload oranı için aylık 1.500 lira para mı ödeyeyim?
Samsun Körfez liman tarafına ''Mikrotik'' anten kurup havadan 35 km öteye 1000 MBPS hat için abonelik açtırıp interneti mi çekeyim yani?
Finet kullanıp saçma paketler için 1 Gbit hızlara verdiğimiz ücreti mi ödeyeyim?
Ne halt yiyim arkadaşlar?

Wifilere Deautthenthication yapıp insanların girdiği interneti de sabote mi edeyim?
Superboxlarına mı saldırayım? Kotalarına mı yuvarlanayım?
Mahalledeki telefon kablolarını mı keseyim?
Açıp ne kadar müdürlük varsa analarına mı söveyim?
Gidip Türktelekomu mu basayım? Adam mı öldüreyim?

Altyapıları DÜZELTİRKEN ''sizin orayı esgeçtik'' ne demek ya??
O. Çocuğu muyuz?

ÇÖZÜM ÖNERİNİZ VARSA ALABİLİR MİYİM?
Neden İNSAN olarak kalmalıyım?

Ben insan gibi upload oranı yüksek bir internete para ödemek istiyorum.
Yapmak istediğim bütün işler online olmak zorunda.

Ben hayatım boyunca ağır işlerde çalışmak zorunda değilim ve bu devran böyle sürsün asla istemiyorum.
Kimsenin ahını da almıyorum kimseyle de ilgilenmiyorum. Kimsenin hakkına girmiyorum. Kul hakkı yemiyorum.
Sadece kendi işimi kurup serbest bir şekilde bu dünyadan ****** olup gitmek istiyorum. Sadece gelirimi giderimi karşılamak istiyorum.

Oyun moyun da oynamıyorum.
Çalış çalış çalış bok gibi yaşa!!

Gecen gündüzün olmasın!
Hayattan keyif alma!
Üstünü giyme!

Almadığın hizmetlere para öde!

Şu kodumun dünyası yıkılsın da geberip gidelim artık!!

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
Evi taşıyın başka bir lokasyona

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Anonim Ankh
Altyapı yoksa yoktur, ADSL paket alın o zaman, daha ucuz bir paket bulun, yıllarca 4mbps internet kullandım, o da genelde 1mbps idi, kimse yokken en fazla 4mbps'e çıkıyordu, o şekilde idare ettik, 1 yıl bile olmadı daha 6 ay önce 75 mbps pakete geçtik, altyapı artık destekliyormuş, onu da zaten max 65mbps kullanabiliyorum. Olmayınca olmuyor, sabretmek lazım. İstemiyorsanız kapatın internet aboneliğinizi. Eskiden ben de lazım oldukça telefonumun internetini bilgisayara bağlayıp kullanıyordum, işim bitinci çıkarıyordum. Çok çok lazımsa, iş için kullanacaksanız, mecburen superbox gibi alternatiflere yönelmen lazım. 1500 TL'de çok değil eğer iş için para kazanman için bir ihityaçsa, getirisi olacaksa 1500 TL gider bir şey değil. Uğraşır mısın bilmem ama telefonuna da sınırsız internet paketi alıp bilgisayara bağlayıpta da kullanabilirsin.
Komşularına sormadın mı, onlar nasıl idare ediyorlarmış.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Altyapı yoksa yoktur, ADSL paket alın o zaman, daha ucuz bir paket bulun, yıllarca 4mbps internet kullandım, o da genelde 1mbps idi, kimse yokken en fazla 4mbps'e çıkıyordu, o şekilde idare ettik, 1 yıl bile olmadı daha 6 ay önce 75 mbps pakete geçtik, altyapı artık destekliyormuş, onu da zaten max 65mbps kullanabiliyorum. Olmayınca olmuyor, sabretmek lazım. İstemiyorsanız kapatın internet aboneliğinizi. Eskiden ben de lazım oldukça telefonumun internetini bilgisayara bağlayıp kullanıyordum, işim bitinci çıkarıyordum. Çok çok lazımsa, iş için kullanacaksanız, mecburen superbox gibi alternatiflere yönelmen lazım. 1500 TL'de çok değil eğer iş için para kazanman için bir ihityaçsa, getirisi olacaksa 1500 TL gider bir şey değil. Uğraşır mısın bilmem ama telefonuna da sınırsız internet paketi alıp bilgisayara bağlayıpta da kullanabilirsin.
Komşularına sormadın mı, onlar nasıl idare ediyorlarmış.
Öncelikle samimi cevabın için teşekkürler. Zaten şu 1 haftadır telefonumun yani mobil internetim ile sana yazıyorum :)
Superbox 15 Mbit için aylık 1500 lira çok değil mi? Bir de sanki hiç sorunu çıkmıyormuş gibi neden sözleşmeli şekilde 15 Mbit olsun?

Telefonlarda ''sınırsız'' internet paketleri mi var?
Türkcell''in mobil olmak şartıyla aldığın paketinde 50 GB lara kadar veriyor ve 700 küsür lira. Tek iyi yanı 15 mbit upload oranı olması. Bir de benim sürekli indir bindir işlerimin olacağını varsayarsak tam olarak kaç dakika dayanacak bana söyler misin?

Komşularım bana bel bağlıyorlar zaten :)

Bulunduğum yerde çok genç de yok konum itibariyle.
Kadınları organize etsek ne olacak. Birisine 3 güne çözüyoruz diyorlar birisine 20 gün birisine 7 ay :)

Yani hocam bir sen mi farkındasın tabiri caizse :)

Zaten yıllardır sabrediyorum 15 sene gibi bir süre oldu :)
Tamam hepimiz düşük hızlar kullandık, kullanıyoruz da müdürlüğe de gitsek yalandan iki bilgi alıyorlar hadi yallah :)
Cimer'e şikayet etsek kimi kime şikayet ediyoruz. Özel ve mikinin keyfindeler. Bir de otomatik ödeme talimatıyla 1 gbitlik hatta vereceğimiz parayı ödüyoruz. Hergün saçma sapan müşteri temsilcilerini dinliyoruz. Reva gördüğün şey bu mudur?

Şimdi siyasete girmek de istemiyorum da malum partililer gibi sabret, Allah kitap der gibi konuşuyorsun sanki biraz :)

İşin hiç şaşırmadığım tarafı da polis karakolu ve belediye de bile bizdeki desteklediğini söyledikleri altyapı da yok :)
Belediye ve polis karakolu 50 bizde 95 mbit gösteriyor 8-15 up oranı da var güya :)

Daha da şaşırmadığım tarafı ''biz sizin mahalleyi esgeçtik'' diye sana bilgi veriyorlar.
Muhtarı devreye sokuyoruz olmuyor. Onu bile tınlamıyorlar.

Başka üstdüzey çözüm önerin varsa lütfen söyle :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardıma gidelim hocam sırtlayalım evi beraber fiber altyapılı yere götürelim
Az kaldı yakında Samsun körfez tarafına taşınacağım en azından o tarafta 1 Gbit internet altyapı destekliyor.
Risk mi alayım, borca, krediye girip daire mi satın alayım?

Derdim oyun olsaydı keşke sizin gibi :)
Eminim o zaman daha yaratıcı cevaplar verirdiniz.

Burası da velet yuvasına dönmüş iyice :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Erlat
Yıllardır Turknet kullanıyorum, memnunum. Kotasız, sınırsız 100 Mbps hız.. Tel hattından 80-90 mbps geliyordu fibere çevirdim, şimdi 115 mbps geliyor. :)

Yıllardır Turknet kullanıyorum, memnunum. Kotasız, sınırsız 100 Mbps hız.. Tel hattından 80-90 mbps geliyordu fibere çevirdim, şimdi 115 mbps geliyor. :)
Kardeşim benim altyapı destekliyor güya ama işte uygulamada o iş o şekilde olsa ben de 95 almak isterim ki bana up 15 olsa her türlü yeter hatta 50 mbit internet bile her türlü işimi görürdü. Çok değil ya 30 metre ötemde adam 100 mbit alıyor :) 50 metre ötemde 50 mbit alıyor 8 up alıyor :)

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
Öncelikle samimi cevabın için teşekkürler. Zaten şu 1 haftadır telefonumun yani mobil internetim ile sana yazıyorum :)
Superbox 15 Mbit için aylık 1500 lira çok değil mi? Bir de sanki hiç sorunu çıkmıyormuş gibi neden sözleşmeli şekilde 15 Mbit olsun?

Telefonlarda ''sınırsız'' internet paketleri mi var?
Türkcell''in mobil olmak şartıyla aldığın paketinde 50 GB lara kadar veriyor ve 700 küsür lira. Tek iyi yanı 15 mbit upload oranı olması. Bir de benim sürekli indir bindir işlerimin olacağını varsayarsak tam olarak kaç dakika dayanacak bana söyler misin?

Komşularım bana bel bağlıyorlar zaten :)

Bulunduğum yerde çok genç de yok konum itibariyle.
Kadınları organize etsek ne olacak. Birisine 3 güne çözüyoruz diyorlar birisine 20 gün birisine 7 ay :)

Yani hocam bir sen mi farkındasın tabiri caizse :)

Zaten yıllardır sabrediyorum 15 sene gibi bir süre oldu :)
Tamam hepimiz düşük hızlar kullandık, kullanıyoruz da müdürlüğe de gitsek yalandan iki bilgi alıyorlar hadi yallah :)
Cimer'e şikayet etsek kimi kime şikayet ediyoruz. Özel ve mikinin keyfindeler. Bir de otomatik ödeme talimatıyla 1 gbitlik hatta vereceğimiz parayı ödüyoruz. Hergün saçma sapan müşteri temsilcilerini dinliyoruz. Reva gördüğün şey bu mudur?

Şimdi siyasete girmek de istemiyorum da malum partililer gibi sabret, Allah kitap der gibi konuşuyorsun sanki biraz :)

İşin hiç şaşırmadığım tarafı da polis karakolu ve belediye de bile bizdeki desteklediğini söyledikleri altyapı da yok :)
Belediye ve polis karakolu 50 bizde 95 mbit gösteriyor 8-15 up oranı da var güya :)

Daha da şaşırmadığım tarafı ''biz sizin mahalleyi esgeçtik'' diye sana bilgi veriyorlar.
Muhtarı devreye sokuyoruz olmuyor. Onu bile tınlamıyorlar.

Başka üstdüzey çözüm önerin varsa lütfen söyle :)

Az kaldı yakında Samsun körfez tarafına taşınacağım en azından o tarafta 1 Gbit internet altyapı destekliyor.
Risk mi alayım, borca, krediye girip daire mi satın alayım?

Derdim oyun olsaydı keşke sizin gibi :)
Eminim o zaman daha yaratıcı cevaplar verirdiniz.

Burası da velet yuvasına dönmüş iyice :)
Reis TT istemeden hiçbirşey yapamazsın senin yine yavaş da olsa bir bağlantın varmış bende o da yoktu.
Evde altyapı yok reis tek yapmaları gereken bir tane direk dikmek bu kadar yan evde var bizde yok kablo çekilecek o kadar.
2 Sene bekledik ne gelen ne giden kimse tınlamıyor.Biz çareyi superbox da bulduk ama biz kullanırken 20mbs 130 liraydı türknet tt falan da aylık 60 70 liraydı.130 liraya 2 sene kullandık tahahhüt bitince 600 lira oldu tam o sıra taşındık şansa.
Demem o ki TT isterse yapar istemezse bir ALLAHIN kulu uğraşmaz.

Kardeşim benim altyapı destekliyor güya ama işte uygulamada o iş o şekilde olsa ben de 95 almak isterim ki bana up 15 olsa her türlü yeter hatta 50 mbit internet bile her türlü işimi görürdü. Çok değil ya 30 metre ötemde adam 100 mbit alıyor :) 50 metre ötemde 50 mbit alıyor 8 up alıyor :)
30 metre ötede 50 alıyordu millet bizde altyapı yoktu hiç internet yok ilkel çağa döndük tek fark 30 metre sadece bir kablo çekilecekti bizim eve onu bile yapmadılar.

Reis TT istemeden hiçbirşey yapamazsın senin yine yavaş da olsa bir bağlantın varmış bende o da yoktu.
Evde altyapı yok reis tek yapmaları gereken bir tane direk dikmek bu kadar yan evde var bizde yok kablo çekilecek o kadar.
2 Sene bekledik ne gelen ne giden kimse tınlamıyor.Biz çareyi superbox da bulduk ama biz kullanırken 20mbs 130 liraydı türknet tt falan da aylık 60 70 liraydı.130 liraya 2 sene kullandık tahahhüt bitince 600 lira oldu tam o sıra taşındık şansa.
Demem o ki TT isterse yapar istemezse bir ALLAHIN kulu uğraşmaz.

30 metre ötede 50 alıyordu millet bizde altyapı yoktu hiç internet yok ilkel çağa döndük tek fark 30 metre sadece bir kablo çekilecekti bizim eve onu bile yapmadılar.
Hocam havadan ''mikrotik antenlerle'' başka bir konumdan kendime abonelik de açmak isterim ama bir zaman çok uğraştım o işlerle bağlantıyı ne kadar verecek bana en iyi anten olsa ne olur. Rüzgar, nem, mesafe, aradaki bina ya da duvarlar vs bir sürü sorun. Bir de değerler hiçbir zaman stabil olmayacak. Daha modemin yanından wifi çekmiyor yani :)

Şu an tek seçenek superbox gibi görülüyor ama ''15 mbit'' ve 5 up aşırı az değil mi bu paralara turkcell normal hat alıp normal paket değilse de 50 gb alsam 15 up verse 700 küsür yine daha mantıklı. Gel gelelim kendimi biliyorum kovuğuna yetmez. Basit işler olsa zaten yine telefonun normal interneti ve up oranıyla iş görülür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
910,931
Üyeler
141,364
Son üye
MrCappa