Neler Yeni

Yardım İnternete Başkası Bağlanınca İnternet Uçuyor Sebeb?

YazılımKafa

80+ Silver
Baktılar.Ping değerinin arıza sorunu olarak sayılmadığını belirttiler.Üstelik ilk gelen ekip kutuya gittiler kablo ucunun oksitlenmiş olduğunu değiştirdiklerini ve farklı kutuya taktıklarını böylelikle evime 82 mbps yerine 103 mbps geldiğini ve 76 mbps tam aldığımı sorun olmayacağını söylediler.
Ping değeri arıza değil ama sürekli değişken olması arıza sorunudur. Bunu çözmeleri lazım. Muhtemelen modem kaynaklı bir sorun

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Ping değeri arıza değil ama sürekli değişken olması arıza sorunudur. Bunu çözmeleri lazım. Muhtemelen modem kaynaklı bir sorun
Modemi de kontrol ettiler modemden değil dediler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstelik modem yeni

YazılımKafa

80+ Silver
Modemi de kontrol ettiler modemden değil dediler.

Üstelik modem yeni
Tamamda nerde o zaman bu sorun? Pc değil modem değil hat değil. Bilemiyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ertuğrul Bolat
Sorun modem kaynaklı olabilir.Farklı modem kullanmak sorunu çözebilir.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
eren kılıçoğlu
Wifi ise normal hocam çok uğraşma en sağlıklısı ethernet kablosu ile kullanmak.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Wifi ise normal hocam çok uğraşma en sağlıklısı ethernet kablosu ile kullanmak.
Hocam aynı sorunu veriyor.Kablosuz bağlantı kullanan arkadaşlarımda aynı sorun olmuyorken bende nasıl oluyor? Üstelik sokağımız çıkmaz sokak tek bir kablo sokağa interneti sağlıyor ve arkadaşım sokak başında.

Tamamda nerde o zaman bu sorun? Pc değil modem değil hat değil. Bilemiyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor
Türk Telekom'da bunu diyiyor işte biz bir şey yapamayız bizlik değil diyorlar.

Üstelik bu sorun 1 yılı aşkındır var arkadaşlar.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam aynı sorunu veriyor.Kablosuz bağlantı kullanan arkadaşlarımda aynı sorun olmuyorken bende nasıl oluyor? Üstelik sokağımız çıkmaz sokak tek bir kablo sokağa interneti sağlıyor ve arkadaşım sokak başında.

Türk Telekom'da bunu diyiyor işte biz bir şey yapamayız bizlik değil diyorlar.

Üstelik bu sorun 1 yılı aşkındır var arkadaşlar.
5 GHz üzerindenmi bağlısın wifiye.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Halil Karagöz
Evet ama 2.4 ghzde de aynı sorun oluyor
Wifiye bağlananların upload hızlarını modemin arayüzünden veya varsa uygulamadan kolayca sınırlayın düzelecek hocam. Anlık upload pingi arttırıyor modem ona öncelik vermeye başlıyor. Upload download aktif kullanmayan sadece video izlemek için vs olarak kullananlar varsa evde onları sınırlayın. Anlık yapacakları bir siteye tıklama işlevinde istek 3 4 mbps veya daha fazla hızda gideceğine 0.3 0.6 mbps hızda gitsin. Onlar için zaten değişen bir şey olmayacaktır.

Düzenleme: ayrıca wifi kanalını wifi modunu ayarlayın ve iletim gücünü %100 e çekin. Ayrıca dsl ayarlarında snra ve bitswap mutlaka etkinleştirilmeli diye düşünüyorum stabil olmayan Türkiye internetlerinde.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Wifiye bağlananların upload hızlarını modemin arayüzünden veya varsa uygulamadan kolayca sınırlayın düzelecek hocam. Anlık upload pingi arttırıyor modem ona öncelik vermeye başlıyor. Upload download aktif kullanmayan sadece video izlemek için vs olarak kullananlar varsa evde onları sınırlayın. Anlık yapacakları bir siteye tıklama işlevinde istek 3 4 mbps veya daha fazla hızda gideceğine 0.3 0.6 mbps hızda gitsin. Onlar için zaten değişen bir şey olmayacaktır.

Düzenleme: ayrıca wifi kanalını wifi modunu ayarlayın ve iletim gücünü %100 e çekin. Ayrıca dsl ayarlarında snra ve bitswap mutlaka etkinleştirilmeli diye düşünüyorum stabil olmayan Türkiye internetlerinde.
Dediklerinizi nasıl yapıcam bilmiyorum hocam.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Halil Karagöz
Dediklerinizi nasıl yapıcam bilmiyorum hocam.
Trafik yöneticisi bölümünden QOS ile yapacaksın. İnternete bağlanan kişilerin mac adresini ekleyeceksin belli bir sınır belirleyip ekleyeceksin onları.

Ekler

• IMG_20240624_223754.png
    IMG_20240624_223754.png
    238.1 KB · Hit: 11
  • Screenshot_2024-06-24-22-34-57-090_com.brave.browser.png
    Screenshot_2024-06-24-22-34-57-090_com.brave.browser.png
    241.7 KB · Hit: 5

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
uğur demirel
Arkadaşlar türk telekom kullanıyorum 2 gündür teknik ekip eve geliyo sorun yok diyorlar.Sorun şu ben oyundayken internet kullanılmasa bile 1 cihaz bile bağlıyken pingim çıkıyor ciddi derecede.Türk telekom bu sorun bizlik değil yapabilecek bir şey yok diyorlar.Ve kendi taraflarında sorun gözükmediği halde hep arıza kaydı açarsam sıkıntı olabilirmiş öyle dediler.İnternet hızım 75 mbps.
modem model nedir

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular