Neler Yeni

İnternetimi tam hızında alamıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
West So Sweetie
internetim 500 mbps hızda olmasına rağmen bilgisayarda 100mbps sabit hız alıyorum cat6 kablo kullanıyorum ağ işletmenliği öğrencisiyim ama windows ustası değilim ethernet ayarlarından düzeltmem gereken bir ayar varsa yardımcı olabilir misiniz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıntılardan bakındım advanced eee kapalı kısaca tasaruflu internet kapalı hız ikili 1.0 gbps ikilide , power saving kapalı , yeşil ethernet kapalı

Son düzenleme:

Awsed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Zeynel Çalık
hocam sorunun tam olarak burası.

1713216285173.png

1 gbps olup olmadığını kontrol et
1713216710285.png

driverın güncel olup olmadığını kontrol et
o da olmazsa en son kablonun jak ucunu değiştir

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
West So Sweetie
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sorunun tam olarak burası.

Alıntıyı görüntüle
1 gbps olup olmadığını kontrol et
Alıntıyı görüntüle
driverın güncel olup olmadığını kontrol et
o da olmazsa en son kablonun jak ucunu değiştir
teşekkür ederim evde epey bilmediğim şey varmış ben direkt fiberin oldugu sigortaya gidip bakınıyordum fakat sorunun sigortadaki kutuda değil Kardeşimin odasına bağlı olan hubda olduğunu gördüm altına baktığımda hubın 10 ile 100 megabit arası internet desteklediğiydi herneyse hubı çıkardım priz kenarında slotlar olur ya oraya sadece bilgisayarın etherneti taktım bu seferde gene 100mbps veriyor sebebini merak ettim bakayım dedim bir şey anlamadım sonra kabloyu elime aldım yeşil gayet güzel kaliteli görünüyor öyle fakat çağ öncesi kablo olduğunu öğrendim bir de orda şok yaşadım yarın okulumdan döndükten sonra ilgileniceğim baştan aşağı halledeceğim sorunu ekleyeceğim en son şey ise 1300mbps ye kadar destekleyen xiaomi wireless router var ona direkt interneti kabloyla veriyorum başka bir kabloyla deneyip o routerın üzerinden alıcağım bilgisayara interneti eğer ki ethernet portu fastethernet olup az destekliyorsa kökten wireless router'ıda çıkartıp sadece bilgisayarı takacağım

Top Bottom