Neler Yeni

İnternette kazandığım paraya haram para diyorlar ne diyebilirim

16 yaşındayım İnternette iş yapıyorum freelancer olarak serbest çalışan deniyor türkçe karşılığı

Örnek bir tane word dosyası atmıştı müşteri word dosyasını pdf e çevirmemi istedi.

İnternette bi siteden çevirip attım kendim ayrıyeten düzenledim bi 5 10 dakikalık uğraşım ile 100 tl kazandım o işten. ya da çeviri işi oluyor chatcpt diye bir site var orada ispanyolca ya da herhangi bir dilde çeviriyi atıyorsun sorunsuz bir şekilde diğer dile çeviriyor Misal 1000 kelime çevirilecek diyor 1000 1500 tl veriyor sende 10 dakikada halledip atıyorsun ancak 2 tarafta memnun misal. Ortalam maksimum 4 5 saat uğraşıyorum bi iş için şu an Bi tane animasyon işim var 700 tl lik 5 6 tane 2 3 saniyelik mini animasyon yapılacak. yani İnsan nereden daha çok gelir gelir onu bilmesi lazım bence. kendim fırında 10 saat çalışıyordum zamanında günde 100 tl veriyorlardı yani 10 saat çalışıp 200 300 tl az geliyor bu yüzden internet işi herzaman gelir getirir sizin düşünceleriniz. 6 yıl saçımı beyazlatıp tıp okuyacağıma bu işlerde geliştirip doktordan fazla maaş alırım hayatımı yaşarım şuan çok kazanamıyorum ama ileride dahada arttıracağım şu andada bir oyun ekibi ile beraber çalışıyorum. mutluyum

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Oğuz
ChatGPT tamamiyle doğru çevirmiyor, önce onda çevirip sonra bozuk olanları kendiniz çevirmeniz lazım, sadece kolaylık sağlıyor. Direk verdiği şeyi orada çevir at yapıyorsanız yanlış.

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,657
İsim
marilyn
16 yaşındayım İnternette iş yapıyorum freelancer olarak serbest çalışan deniyor türkçe karşılığı

Örnek bir tane word dosyası atmıştı müşteri word dosyasını pdf e çevirmemi istedi.

İnternette bi siteden çevirip attım kendim ayrıyeten düzenledim bi 5 10 dakikalık uğraşım ile 100 TL kazandım o işten. ya da çeviri işi oluyor chatcpt diye bir site var orada ispanyolca ya da herhangi bir dilde çeviriyi atıyorsun sorunsuz bir şekilde diğer dile çeviriyor Misal 1000 kelime çevirilecek diyor 1000 1500 TL veriyor sende 10 dakikada halledip atıyorsun ancak 2 tarafta memnun misal. Ortalam maksimum 4 5 saat uğraşıyorum bi iş için şu an Bi tane animasyon işim var 700 TL lik 5 6 tane 2 3 saniyelik mini animasyon yapılacak. yani İnsan nereden daha çok gelir gelir onu bilmesi lazım bence. kendim fırında 10 saat çalışıyordum zamanında günde 100 TL veriyorlardı yani 10 saat çalışıp 200 300 TL az geliyor bu yüzden internet işi herzaman gelir getirir sizin düşünceleriniz. 6 yıl saçımı beyazlatıp tıp okuyacağıma bu işlerde geliştirip doktordan fazla maaş alırım hayatımı yaşarım şuan çok kazanamıyorum ama ileride dahada arttıracağım şu andada bir oyun ekibi ile beraber çalışıyorum. mutluyum
haram tam olarak neresinde ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
kucuk nibba

İnternette bi siteden çevirip attım kendim ayrıyeten düzenledim bi 5 10 dakikalık uğraşım ile 100 TL kazandım o işten. ya da çeviri işi oluyor chatcpt diye bir site var orada ispanyolca ya da herhangi bir dilde çeviriyi atıyorsun sorunsuz bir şekilde diğer dile çeviriyor Misal 1000 kelime çevirilecek diyor 1000 1500 TL veriyor sende 10 dakikada halledip atıyorsun ancak 2 tarafta memnun misal. Ortalam maksimum 4 5 saat uğraşıyorum bi iş için şu an Bi tane animasyon işim var 700 TL lik 5 6 tane 2 3 saniyelik mini animasyon yapılacak. yani İnsan nereden daha çok gelir gelir onu bilmesi lazım bence. kendim fırında 10 saat çalışıyordum zamanında günde 100 TL veriyorlardı yani 10 saat çalışıp 200 300 TL az geliyor bu yüzden internet işi herzaman gelir getirir sizin düşünceleriniz. 6 yıl saçımı beyazlatıp tıp okuyacağıma bu işlerde geliştirip doktordan fazla maaş alırım hayatımı yaşarım şuan çok kazanamıyorum ama ileride dahada arttıracağım şu andada bir oyun ekibi ile beraber çalışıyorum. mutluyum
adam çeviriden çeviri yaparak para kazanıyorum haram mı diyor...

Mehmetcan_kok_3449

80+ Bronze

16 yaşında bunu yapıyor olman bile çok güzel bir şey ben de senin yaşlarında başlamıştım e-ticaret'e kazandığın paraları hiç bir zaman sağa sola savuşturma para yönetimini öğren kimsenin ne dediğine takılma kendileri yapamadıkları için senin de disiplinini bozuk aşağıya çekmeye çalışıyorlar onların kötü düşüncelerini al bunu azim ve disiplin ile dışarı çıkar bu şekilde hem disiplinli bir şekilde devam edeceksin hem de motivasyonun her zaman olacak 🙂

tuğrahan sezer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
tuğrahan sezer
Hocam site ne söyleyebilir misiniz? Veya bu tarz bir iş yapmak için bir başlangıç noktası söyler misiniz?

e_mir

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Upwork mu kullanıyorsun?

sallıyor baksana yorumlara 2-3 saniyede animasyon yapıyormuş
kaç yaşındasınız bunu sormam gerek ilk önce çeviri işi sadece makale olmuyor içinde kendiniz ayrı ayrı çeviriyorsunuz ve bu saatler alabiliyor tabi çeviri avantaj zaten makale türü yazılarda tahmini olalrak diyorum grammer hatası olmadığından dolayın doğru çevirmeme ihtimali olmaz diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

16 yaşında bunu yapıyor olman bile çok güzel bir şey ben de senin yaşlarında başlamıştım e-ticaret'e kazandığın paraları hiç bir zaman sağa sola savuşturma para yönetimini öğren kimsenin ne dediğine takılma kendileri yapamadıkları için senin de disiplinini bozuk aşağıya çekmeye çalışıyorlar onların kötü düşüncelerini al bunu azim ve disiplin ile dışarı çıkar bu şekilde hem disiplinli bir şekilde devam edeceksin hem de motivasyonun her zaman olacak 🙂
çoktan savruldu o paralar 500 den sıfıra düştü yeniden diziyorum knfdv ayarlamaya çalışacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Nasıl yapıyorsun bu işi bana anlatırmısın bende yapmak istiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular