Neler Yeni

IOS İOS 18 Public Beta Özellik Puanlama

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Merhaba, Bu rehberde size İPhone XS telefonunun alacağı son güncelleme, Yani İOS 18’i anlatacağım.

1.DEĞİŞEN DENETİM MERKEZİ
Denetim merkezi, daha çok seçenekler ve çoklu sayfa seçeneği ile bize merhaba diyor. Benim hoşuma gitti. 9/10 Puanımı alır.
IMG_0108.jpeg

IMG_0109.jpeg

2 DEĞİŞEN AYARLAR DÜZENİ.
Ayarlar’da her ayarın içine girince kısa bir bilgilendirme metni çıkıyor. Ayrıca, ayarlarda uzayan uygulamalar sekmeleri yerine ayrı bir uygulamalar bölümü açılmış. Alfabetik sıraya göre sıralıyor. 8/10 Faydalı özellik
IMG_0110.jpeg

IMG_0111.jpeg

3 ANA MENÜDEKİ BÜYÜK İKONLAR VE LOGO KOYULAŞTIRMA/RENKLENDİRME
Bu özellik ise, Ana menüde her uygulamanın renklerini senkronize değiştirmeye ve her uygulamanın altındaki isim etiketinin çıkartılıp logoyu senkronize büyütmenize olanak sağlıyor 6/10 Gereksiz özellik.

IMG_0112.jpeg

IMG_0113.jpeg

4 PAROLALAR UYGULAMASI
Bu özellik, İCloud’unuza kayıtlı şifreleri kolaylıkla ve serice görmenize yarar. Face ID, Touch ID veyahut parola ile açılması zorunludur. 10/10 Aşırı işime yarar.
IMG_0114.jpeg

IMG_0115.jpeg

5 GİZLİ UYGULAMALAR KLASÖRÜ
Uzatmaya gerek yok. Uygulama arşivinde gizli uygulamaları tutabilecek bir klasör. Güvenlik yöntemleri olmadan çalışmaz… 5/10 yine gereksiz.

IMG_0117.jpeg

6 HER UYGULAMAYA GÜVENLİK YÖNTEMİ EKLEME
Herhangi bir uygulamayı kitleme özelliği. Güzel olmuş. 8/10 özellik.

IMG_0118.jpeg

7 GALERİDE TUŞ DÜZELTMELERİ
Albümdeyken altta gün/ay/yıl filtrelemesi var. Fotoğrafta iken düzenleme cart curt değişmiş işte fazla anladığım konular değil. Yinede ss ekledim 7/10 Olmasa da uyardı.

IMG_0119.jpeg

IMG_0120.jpeg

8 KİLİT EKRANINDAKİ ALTTA OLAN 2 BUTONU ÖZELLEŞTİRME
El feneri Ve kameranın olduğu fonksiyon tuşları, artık daha çok özelleştirilebilir. 9/10 İyi Özellik.
IMG_0122.jpeg

9 KAĞIT İSRAFSIZ GÜNLÜK
Günlük adlı bir uygulama yapmışlar. Bunu birde face id ile kitleyecen. SÜPER 10/10

IMG_0124.jpeg

Güncelleme genel olarak iyi. Genel puanım 9/10. Öneririm.

Mesaj otomatik birleştirildi:

HA birde Oyun Modu var, Herhangi bir oyunda direk üstten beliriyor. Arkaplan işlemlerini olabildiğince yüksek kesiyor.

Son düzenleme:

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Ensar Polat
Merhaba, Bu rehberde size İPhone XS telefonunun alacağı son güncelleme, Yani İOS 18’i anlatacağım.

1.DEĞİŞEN DENETİM MERKEZİ
Denetim merkezi, daha çok seçenekler ve çoklu sayfa seçeneği ile bize merhaba diyor. Benim hoşuma gitti. 9/10 Puanımı alır.
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
2 DEĞİŞEN AYARLAR DÜZENİ.
Ayarlar’da her ayarın içine girince kısa bir bilgilendirme metni çıkıyor. Ayrıca, ayarlarda uzayan uygulamalar sekmeleri yerine ayrı bir uygulamalar bölümü açılmış. Alfabetik sıraya göre sıralıyor. 8/10 Faydalı özellik
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
3 ANA MENÜDEKİ BÜYÜK İKONLAR VE LOGO KOYULAŞTIRMA/RENKLENDİRME
Bu özellik ise, Ana menüde her uygulamanın renklerini senkronize değiştirmeye ve her uygulamanın altındaki isim etiketinin çıkartılıp logoyu senkronize büyütmenize olanak sağlıyor 6/10 Gereksiz özellik.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
4 PAROLALAR UYGULAMASI
Bu özellik, İCloud’unuza kayıtlı şifreleri kolaylıkla ve serice görmenize yarar. Face ID, Touch ID veyahut parola ile açılması zorunludur. 10/10 Aşırı işime yarar.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
5 GİZLİ UYGULAMALAR KLASÖRÜ
Uzatmaya gerek yok. Uygulama arşivinde gizli uygulamaları tutabilecek bir klasör. Güvenlik yöntemleri olmadan çalışmaz… 5/10 yine gereksiz.

Alıntıyı görüntüle
6 HER UYGULAMAYA GÜVENLİK YÖNTEMİ EKLEME
Herhangi bir uygulamayı kitleme özelliği. Güzel olmuş. 8/10 özellik.

Alıntıyı görüntüle
7 GALERİDE TUŞ DÜZELTMELERİ
Albümdeyken altta gün/ay/yıl filtrelemesi var. Fotoğrafta iken düzenleme cart curt değişmiş işte fazla anladığım konular değil. Yinede ss ekledim 7/10 Olmasa da uyardı.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
8 KİLİT EKRANINDAKİ ALTTA OLAN 2 BUTONU ÖZELLEŞTİRME
El feneri Ve kameranın olduğu fonksiyon tuşları, artık daha çok özelleştirilebilir. 9/10 İyi Özellik.
Alıntıyı görüntüle
9 KAĞIT İSRAFSIZ GÜNLÜK
Günlük adlı bir uygulama yapmışlar. Bunu birde face id ile kitleyecen. SÜPER 10/10

Alıntıyı görüntüle
Güncelleme genel olarak iyi. Genel puanım 9/10. Öneririm.

HA birde Oyun Modu var, Herhangi bir oyunda direk üstten beliriyor. Arkaplan işlemlerini olabildiğince yüksek kesiyor.
Oyun modunu ben denedim çok çok etkili

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EsdeathSama

80+ Bronze
Elinize sağlık ben 12 mini kullanıyorum güncelleme gelmişti ama tamda satacağım güne denk geldi. Şuan 13ün siparişini verdim ve büyük bir heyecanla yeni telefonumu ve yeni ios güncellemesini deneyeceğim.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Elinize sağlık ben 12 mini kullanıyorum güncelleme gelmişti ama tamda satacağım güne denk geldi. Şuan 13ün siparişini verdim ve büyük bir heyecanla yeni telefonumu ve yeni ios güncellemesini deneyeceğim.
Şimdiden hayırlı uğurlu olsun hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Kaan
Tek merak ettiğim konu, kişisel erişim noktası saçmalığı giderildi mi ? İosta ne şifreleme türü ne ssid yayın türü seçemediğimiz gibi, üstüne bir de telefon ekranı kapandığı anda yayın kesiliyor ve bu yıllardır aynı. Başta bunu düzeltmedilerse pek manası yok benim için.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Tek merak ettiğim konu, kişisel erişim noktası saçmalığı giderildi mi ? İosta ne şifreleme türü ne ssid yayın türü seçemediğimiz gibi, üstüne bir de telefon ekranı kapandığı anda yayın kesiliyor ve bu yıllardır aynı. Başta bunu düzeltmedilerse pek manası yok benim için.
O tür sorunlar ios 15-16 da çok tu. X ve 6S te bu sorunları yaşadım. Dün dayımın telefonundan internet paylaşırken sorun yoktu.

Oyunlar açılınca aynı game turbo gibi oyuna ciddi optimizasyon ve performans artışı sağlayan güzel bir özellik.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Muhammet Yazıcı
O tür sorunlar ios 15-16 da çok tu. X ve 6S te bu sorunları yaşadım. Dün dayımın telefonundan internet paylaşırken sorun yoktu.

Oyunlar açılınca aynı game turbo gibi oyuna ciddi optimizasyon ve performans artışı sağlayan güzel bir özellik.
Vay bee zaten güzel akıcıydı oyunlar şimdi iyice güzel olmuştur

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Kaan

Benim bahsettiğim problem iPhone 3GS devrinden beri var, androidde paylaşımı açtığımız zaman telefon modem gibi sürekli ssid yayınlayabiliyordu. iPhone da ise ayarlarda kişisel erişim noktasını kapattığınız anda yeni bir cihaz bağlayamıyorsunuz. Bunun sonucunda da eğer bağladığınız cihazında ekranını kapattığınızda bağlantı tamamen kesiliyor, ayarlardan o menüye girmediğiniz zaman da bir daha ssid de iPhone’u göremiyorsunuz. Dünyanın en saçma işi, sırf bu yüzden telefon değiştirmeyi düşünüyorum.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,243
İsim
uwu
Beta güncellemesi oturmuşmu oyun modu benim için önemli bir videoda ana menüde kasıyordu ip11

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Beta güncellemesi oturmuşmu oyun modu benim için önemli bir videoda ana menüde kasıyordu ip11
Zaten asıl sürümün çıkmasına az kaldı. Oyun modu stabil menüdeki ingilizce yazılar giderildi. kasma yok. Memnun olmazsan 3uTools'tan geri dönüş yapabilirsin veri kaybı olmadan.

Top Bottom