Neler Yeni

iphone 14 proya kamera koruyucu takılmalı mı

SerhatCC

80+ Bronze
arkadaşlar merhaba geçenlerde iphone 11 den 14 proya geçtim normal kılıf kullanıyorum ve kılıftaki kamera çıkıntısı kameradan daha yukarıda yani kamera lensleri zeminle temas etmiyor zaten telefonu yüz üstü masaya koyan biriyim ve telefon olan cepte başka bir şey taşımıyorum. kamera lensleri safir camdan yapılmış ve çizilmeye dayanıklıymış sizce koruyucu taktırmalı mıyım. koruyucu plastik cok kolay çiziliyor ve kamera kalitesini etkiliyor

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,449
İsim
Olcay akbulut
Özellikle yabancılarda güzel bi koruma camı vardı onlardan takabilirsiniz

71c4uqBAHSL.jpg

Bana sorarsanız çok gerek yok zaten dayanıklı kamerası var

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
bende 14 pro max var. ve seninkinin de benimkininde camları safir. yani kolay kolay çizilme vs. bir şey olmaz merak etme. istesende çizemezsin zaten. gidip koruyucu takınca da kalitesini düşürürsün gidip bir kılıfa 1200 lira verdim ekran koruyucuya 700 lira verdim ama kamera koruyucu sırf bu yüzden takmadım yapma öyle bir hata.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Hocam konuyla alakasız ama çok merak ediyorum, böyle üst segment telefonları TR şartlarında nasıl ve hangi işte çalışıyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam konuyla alakasız ama çok merak ediyorum, böyle üst segment telefonları TR şartlarında nasıl ve hangi işte çalışıyorsunuz?
Nasıl alıyorsunuz*

SerhatCC

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Nasıl alıyorsunuz*
selam dostum 26 yaşında makine mühendisiyim, özel bir şirkette arge mühendisliği yapıyorum

bende 14 pro max var. ve seninkinin de benimkininde camları safir. yani kolay kolay çizilme vs. bir şey olmaz merak etme. istesende çizemezsin zaten. gidip koruyucu takınca da kalitesini düşürürsün gidip bir kılıfa 1200 lira verdim ekran koruyucuya 700 lira verdim ama kamera koruyucu sırf bu yüzden takmadım yapma öyle bir hata.
ben de öyle düşündüm dostum sanırım benim ki de safir. pro max ve pro arasında sadece boyut ve batarya farkı var diye biliyorum, materyal aynı.

Özellikle yabancılarda güzel bi koruma camı vardı onlardan takabilirsiniz

71c4uqBAHSL.jpg

Bana sorarsanız çok gerek yok zaten dayanıklı kamerası var
teşekkür ederim dostum bakacağım ama bu da kolay çizilecek gibi duruyor

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,945
İsim
Hacı
Fotoğraf kalitesini düşürüyor.
Gerek yok.

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
selam dostum 26 yaşında makine mühendisiyim, özel bir şirkette arge mühendisliği yapıyorum

ben de öyle düşündüm dostum sanırım benim ki de safir. pro max ve pro arasında sadece boyut ve batarya farkı var diye biliyorum, materyal aynı.

Valla hocam 20 yaşıma kadar bir gün bile kamera koruyucu kullanmadım kullandırtmamda :D

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
ben taktırdım gayet memnunum . lens fiyatlarına bakarsan neden taktırman gerektiğini anlayabilirsin çünkü iş sadece çizik ile bitmiyor yere düşürdüğünde taşa denk gelip direk kırma ihtimalin de olabilir ve böyle bir durumda sana ne kadar maliyet çıkarabileceğini internette araştırıp görebilirsin, alacağın lens koruyucuyu birkaç ay kullanıp yıprandığını görürsen tekrar değiştirirsin zaten çok büyük miktarlar değil. Ferrari'ye binip benzin hesabı yapmanın manası yok ! ( alacağın lens koruyucuyu da 50 tl lik ne olduğu belirsiz malzemeden almazsan daha iyi olur )

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,449
İsim
Olcay akbulut
Hocam takmak isterseniz diye modeli gösterdim sadece. Ben de takmanızı pek önermiyorum açıkçası

ben taktırdım gayet memnunum . lens fiyatlarına bakarsan neden taktırman gerektiğini anlayabilirsin çünkü iş sadece çizik ile bitmiyor yere düşürdüğünde taşa denk gelip direk kırma ihtimalin de olabilir ve böyle bir durumda sana ne kadar maliyet çıkarabileceğini internette araştırıp görebilirsin, alacağın lens koruyucuyu birkaç ay kullanıp yıprandığını görürsen tekrar değiştirirsin zaten çok büyük miktarlar değil. Ferrari'ye binip benzin hesabı yapmanın manası yok !
Ferrariye binip lastikleri dandik ile değişmek hocam bana kalırsa lens koruyucu!

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
Hocam takmak isterseniz diye modeli gösterdim sadece. Ben de takmanızı pek önermiyorum açıkçası

Ferrariye binip lastikleri dandik ile değişmek hocam bana kalırsa lens koruyucu!
ben kendi deneyimimi aktardım işim gereği iphone 1 den beri iphone kullanıyorum ve paranın da kolay kazanılmadığının bilincindeyim bu yüzden korumasız kullanılmamasını tavsiye ediyorum.

SerhatCC

80+ Bronze
ben taktırdım gayet memnunum . lens fiyatlarına bakarsan neden taktırman gerektiğini anlayabilirsin çünkü iş sadece çizik ile bitmiyor yere düşürdüğünde taşa denk gelip direk kırma ihtimalin de olabilir ve böyle bir durumda sana ne kadar maliyet çıkarabileceğini internette araştırıp görebilirsin, alacağın lens koruyucuyu birkaç ay kullanıp yıprandığını görürsen tekrar değiştirirsin zaten çok büyük miktarlar değil. Ferrari'ye binip benzin hesabı yapmanın manası yok ! ( alacağın lens koruyucuyu da 50 TL lik ne olduğu belirsiz malzemeden almazsan daha iyi olur )
dostum konu maddiyat değil zaten başlıkta okursan anlarsın. koruyucular plastik oluyor ve kolay çiziliyor. En iyi kameraya sahip telefonu kullanırken dandik bir plastiğin kaliteyi düşürmesini istemiyorum durum bu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kaan
ben JEtech'in komple setini kullanıyorum 13 pro'da,arka kamerayı tamamen kapatan kamera koruyucusu var şiddetle tavsiye ederim uyum mükemmel.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,317
Üyeler
156,592
Son üye
yusuferdemm
Top Bottom