Neler Yeni

Yardım Iphone 6 Siyah Ekran Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kerem Pekdoğan
Merhaba elimde iphone 6 cihaz var. Bi arkadaşımdan aldım. 6 aydır bataryası şiş olduğu için köşeye koyulan bir telefon bende restore edip kullanmak için arkadaştan aldım.
Ekran kırık ve batarya şişti. Revize ekran ve deji batarya aldım. Telefon tamirinden anlıyorum telefonu sıfır gibi yaptım topladım. Sonrasında güç tuşuna basılı tuttuğumda apple logosu geldi ve elimi güç tuşundan çektiğimde apple logosu gidip siyah ekran geldi kapalı gibi duruyor ama siyah ekranda açık kalıyor. DFU Moda sokamıyorum veya siyah ekrandan dolayı dfu modu göremiyorum. Orjinal kablosu ile bilgisyara bağladığımda bilgisayar telefonu görüyor aygıt yöneticisinden recovery mode ve iboot apple veri yolları gözüküyor ancak itunes bi türlü telefonu görmüyor.
Elimde a101den satın aldığım birde çakma bi iphone kablosu var ve temassızlık yapıyor o kabloyla bazen ituneste görebiliyorum telefonu. Neyse temassızlık yapan kablo ile yazılımı indirdim tam indirdi yazılım seçilip çıkarılıyor diyordu. Yazılımı çıkardı iphone doğrulanıyor dedi ve 2009 hatası verdi. Araştırdığımda usb kaynaklı olduğunu söylüyor ama orjinal kabloyla tanımıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz. Aşağıda ki ekte siyah ekranda kalmış hali var.

Ekler

• photo_2021-04-01_05-40-58.jpg
    photo_2021-04-01_05-40-58.jpg
    24.4 KB · Hit: 50
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kerem Pekdoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Edit; Uzun bir süre oldu farkındayım ama telefonun sorununu çözeli çok uzun zaman oldu. Sorun işlemci entegresinden kaynaklı ekranı kaldırın işlemcinin olduğu bölgeye başparmağınız ile tüm kuvvetinizle bastırınız. Bastırırken telefona yazılım atınız. Yazılım atana kadar parmağınızı çekmeyeniz. Bu işleme telefoncu camiasında baskı uygulamak denir. Ve sizden bi parmak basarak 100 200tl koparmaya çalışırlar ben sorunu kendim çözdüm. İlerde olurda başına gelen olursa çözümü bu arkadaşlar. Böylede sorun çözülmediyse işlemci entegresi komple değişecek. Onun içinde para vermeyin derim.

Top Bottom