Neler Yeni

İphone İos için alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Uzun huysuz
Merhabalar.
İphone 4 ten beri iphone kullanmıyorum (şaka değil)
Android kaç sene kullandım,İos a geçilirmi?
Bir telefona işletim sisteminden dolayı geçilirmi?

şahin doğan

80+ Platinum
Bir yerden sonra Arayüz özelleştirme gibi şeyler çocuk işi gibi geliyor. Tamda bu noktada telefon kullanan birinin tek derdi sorunsuz telefon kullanmak oluyor. Ben bu aşamaya geldiğimi düşünüyorum ve sırf bu yüzden Xiaomi bir cihaz almam mesela. Her güncellemede büyük Buglar, pil sorunu oluyor ve bunların çözülmesi sürüyor.
İOS tarafında en dertsiz olay bu. Buglar, pil sorunları tabi ki oluyor ama büyük sorunlar 1 günde çözülüyor Apple tarafında. Bugün çıkan bir yazılım güncellemesinde büyük etki eden, büyük bir kitleyi etkileyen sorunlar bir sonraki gün veya bir kaç gün içerisinde gelen güncelleme ile çözülüyor. Örnek 15 Pro Max. Çıktığı zaman pil sorunları ve yazılım sorunları vardı. Çıktıktan 1 hafta sonra büyük sorunlar çözüldü.
Birde eskiden iPhone'lar daha uzun süre güncelleme alması ile öne çıkıyordu ancak bu artık öyle değil. Samsung'un yeni S24 serisinde 7 yıl Android ana sürümü, 7 yıl güvenlik güncellemesi gelecek.
Bana göre her şey alışkanlık. Ben arayüze, Widget'lara, kısa yollara, Siri'ye alıştığımdan dolayı Apple dışına çıkmayı düşünmüyorum çok büyük bir şans yakalamadıkça.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Muhammet
Şahsen Android arayüzü daha güzel geliyor bana. Eğer değişim arıyorsanız deneyebilirsiniz. Ama önce gidip bir mağazada deneyin. 5-10 Dakika takılın arayüzde.

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Mete C. E.
şimdi şöyle bir şey var,
açıkçası iphone değil direkt apple düşmanı biriydim, 22+ yıldır telefon pc tablet ıvır zıvır tonla alet kullanırım hem iş hem eğitim.
Neden apple alınmaz? Huawei, lenovo, blackberry vb. girişimler her seferinde abd hükümeti ile bir olup engellemeye & kapatmaya çalıştığı için.
Amma velakin gerek iş gerek diğer konularda,
apple güvenli,
apple uzun ömürlü,
apple saçma sapan sorunlara yol açmayan standart bir kalitesi var, hiçbir ürünü hiçbir konuda en iyisi değil,

Ama hani standartları olsun, yeterli deriz, apple işte bu, Global başarısının temeli de bu.
Milyoner, milyarderler bile özel üretim telefonlar yerine apple tercih ediyorlar (uydu telefonları haricinde)
Bugün iphone 15 veya iphone 15 pro max aldığınızda 2030'a kadar o telefon çatır çatır çalışır işinizi görür, sizi iş yaparken veya herhangi bir eylemde yarı yolda bırakmaz.

htc, Lg, nokia, motorola, asus, huawei, samsung, gm, ericson, sony telefonlar kullandım,
Apple'in bu başarısı genel olarak hiçbirinde yok, bunu da iphone X ile başardılar zaten sonra gelen telefonlar ile devam ettirdiler,
üniversite okuduğumuz yıllarda 3gs 4s 5 almak resmen yanlış bir seçimdi, iş & eğitim için tonla dezavantajı vardı.
Ama şimdi (ip 11 kullandım daha önce sonra tekrar android şimdi ip15)
İcloud bile muazzam bir şey diğer markalarda benzer şeyler var ama o kadar kötü çalışıyorlar ki çoğu kullanıcı hesap bile açmıyor orada.

Ve son olarak üstte yazdıklarım dünyanın herhangi bir yerindeki kullanıcı içindi, Türkiye ekonomisi için
Sadece ve sadece apple öneririm, aldığınız telefonu enflasyon ile daha yüksek fiyata satmak mümkün,
Her sene yeni çıkan modele geçiş için eskiyi satıp %15-20 ödeyip almak da mümkün.
Cebinizde resmen zor zamanlar için cumhuriyet altını ile gezmek gibi bir şey apple.
Ayrıca iki telefon kullanma zorunluluğum olsa birisi mutlaka ip15 düz model olurdu, bir diğeri ise samsung ultra serisinden bir telefon olurdu. Ama tek telefon için ip 15 derim, mümkünse plus ya da pro max.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar.
İphone 4 ten beri iphone kullanmıyorum (şaka değil)
Android kaç sene kullandım,İos a geçilirmi?
Bir telefona işletim sisteminden dolayı geçilirmi?
iPhoneye sadece işlemcisi ve kamerası için geçilir bence. İşletim sistemi çok önemli bir etken değil bence ama zaten güçlü olan işlemciye iOS olması da ek katkı sağlıyor 😀

Bu soruyu iPhone 5/6 dönemlerinde sorsan sırf iOS için iPhone alınırdı, şuan androidle arasında pek fark kalmadı.

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,899
İsim
Chloe Grace Moretz
telefonlar hakkında çok bilgili değilim ama ios kullanması nedense hoşuma gidiyor android fiyat performans olarak tabi ki çok çok daha iyi ama ios daha akıcı geliyor nedense yani ben olsam gene ios alırdım ki gene yeni bir iphone telefon aldım yakın zamanda

Top Bottom