Neler Yeni

iPhone SE2020 Uzun Kullanım Testi

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Süleyman Kara
Herkese selamlar. Forumda soran fazla kişi olduğu için bu değerlendirmeyi yapmak istedim. Burada söylediğim şeyler tamamen benim görüşüm, siz farklı düşünüyor olabilirsiniz. Şimdi başlayalım.

Öncelikle telefonun tasarımından başlarsak bildiğiniz gibi eski bir tasarım, ekran kasa oranı düşük ve ekranı şu döneme göre gerçekten çok küçük. 4 ay kullandım en başlarda rahatsız etmese de sonraları dizi, film izlerken veya sitelerde gezinirken rahatsız edici olabiliyor.
Ayrıca arka cam çizilmelere dayanıklıyken ön taraf cayır cayır çiziliyor. Lütfen aldığınız anda ekran koruyucu takın.

Kameradan devam edelim. Kameraları bu fiyattaki bir iPhone için gayet iyi. Videosuna hayran kaldım ama fotoğraflar fazla başarılı değil bilginiz olsun, o fiyat bandındaki androidler benim fikrimce daha iyi fotoğraf çekiyor.

Pil konusunda söylenecek pek bir şey yok tek kelimeyle kötü. Yoğun kullanımda günde 3 kere şarj ettiğimi hatırlıyorum.

Donanıma gelirsek çok güzel bir işlemcisi var fakat bunun nimetlerinden yararlanmak için pili iyi olmalıydı, kötü olunca işlemciden hiç yararlanamıyoruz. Kılıfsız kullanıyorsanız oyun oynarken elinizi yakacak kadar ısınabiliyor.

Yaşadığım sorunlar:
Pil sağlığı bende ilk iki ayda bir anda 96 ya düştü, 4. ayın sonunda 95ti. Neden o kadar düştü bilmiyorum ama teknik servise sorduğumda yaşanabilecek bir olay olduğunu söyledi.

Arayüzün 1 dakika boyunca tıkanması olayını 2 defa yaşadım. Ne ses açma kapama ne güç tuşu çalışıyordu. Ne de dokunmatik. 1 dakika boyunca geçmesini bekliyorsunuz. Ayrıca sorun yaşanırken oyun falan da oynamıyordum arabada çıkardım telefonu müzik açayım dediğim anda bunu yaşadım (arkaplanda hiçbir uygulama çalışmıyordu.). Diğeriyse oyun anındaydı. Bunu göz önünde bulundurun.

Diğer bir sorun ise wifi. Diğer telefonların çektiği yerde çekmiyor abi. Çok kısıtlı bir alanı var bir kaç metre aranızda varsa modemle, wifi kullanımda çok sorun yaşıyorsunuz.

Parmak izi de bazen okumuyor. Kanserlik durum gerçekten acil işiniz varken 5 defa deniyorsunuz olmuyor şifre girmek zorunda kalıyorsunuz.

Evet benim deneyimlerim bunlardı. Sorusu olan sorabilir. Bu 4 ayın sonunda da android telefona geçtim ve rahatladım. Size de öneririm.

akan

80+ Bronze
Siz şanssızmışsınız, benim telefonum taş gibi. Huawei çalışanı mısınız yoksa? :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Buyrun bu da benim incelemem:

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Süleyman Kara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Siz şanssızmışsınız, benim telefonum taş gibi. Huawei çalışanı mısınız yoksa? :D
Yok efendim değilim 🤣 Hatta Apple Servisle uzun görüşmeler yaptık ama sorunu çözemedik. Her türlü testi yaptırdım hep performansı iyi dediler ama olmadı. Dediğiniz gibi şanssız da olabilirim ama 5k az para değil. İnsanlar alırken dikkatli olsun istedim.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: akan

akan

80+ Bronze
Yok efendim değilim 🤣 Hatta Apple Servisle uzun görüşmeler yaptık ama sorunu çözemedik. Her türlü testi yaptırdım hep performansı iyi dediler ama olmadı. Dediğiniz gibi şanssız da olabilirim ama 5k az para değil. İnsanlar alırken dikkatli olsun istedim.
Geçmiş olsun, sizin kullanım amacınıza uygun değilmiş sanırım o zaman. Elinize sağlık konu için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,493
Üyeler
156,504
Son üye
Bayramds
Top Bottom