Neler Yeni

IOS iPhone’da true tone kullanıyor musunuz?

True Tone kullanıyor musunuz

• Oy kullanan toplam üye
    24

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Kullanıyorsanız neden kullandığınızı kullanmıyorsanız neden kullanmadığınızı yazar mısınız?

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Volkan
Kullanıyorsanız neden kullandığınızı kullanmıyorsanız neden kullanmadığınızı yazar mısınız?
Yeni aldım ne halta yaradığını bilmiyorum sanırım ekranın otomatik ışık kısması yanlış biliyorum muhtemelen 😅
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açık değil bu arada bende aydınlanmış olurum ne olduğunu öğrenirsem

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni aldım ne halta yaradığını bilmiyorum sanırım ekranın otomatik ışık kısması yanlış biliyorum muhtemelen 😅
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açık değil bu arada bende aydınlanmış olurum ne olduğunu öğrenirsem
Bende birkaç gün önce aldım acıktı bugün kapattım bakalım ne fark edecek

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,894
İsim
uwu
Kullanmıyorum ama kullanmalıyız mavi ışığı fln engelliyordu gözün ağrımıyor fln ben PC de aralıksız 6/10 saat oynadığım zaman ayarlardan yapıyordum

Vouxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Burak Çetin
True Tone, Apple'ın iPhone ve diğer cihazlarında bulunan bir ekran teknolojisidir. Bu özellik, ekranın renk ve parlaklık seviyelerini çevresel aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlayarak daha doğal ve rahat bir görüntü deneyimi sunar. İşte True Tone'un bazı faydaları ve kullanımı hakkında bilgiler:

True Tone'un Faydaları:​

1. Doğal Renkler:
    • True Tone, çevresel aydınlatmaya göre ekranın beyaz dengesini ayarlar. Bu, ekranın renklerinin daha doğal ve gerçekçi görünmesini sağlar. Örneğin, beyaz renkler gün ışığında daha soğuk, yapay ışıkta ise daha sıcak tonlarda görünür.
  2. Göz Yorgunluğunu Azaltma:
    • Çevresel ışığa uyum sağlayarak, ekranın parlaklık ve renk sıcaklığını optimize eder. Bu, uzun süre ekran kullanımı sırasında göz yorgunluğunu azaltabilir.
  3. Daha Rahat Görüntüleme Deneyimi:
    • Ekran ışığı, bulunduğunuz ortamın ışığına uyum sağladığından, daha konforlu bir görüntüleme deneyimi sunar. Özellikle farklı ışık kaynaklarına maruz kaldığınızda ekranın parlaklığını sürekli ayarlamanız gerekmez.

True Tone Kullanmalı Mıyım?​

• Avantajlar:
    • Eğer ekranın rengini doğal bir şekilde görmek ve göz yorgunluğunu azaltmak istiyorsanız, True Tone özelliğini açık tutmanız faydalı olabilir.
    • Fotoğraf düzenleme veya renk doğruluğunun önemli olduğu işler dışında, çoğu kullanıcı True Tone'un sağladığı konforu beğenir.
  • Dezavantajlar:
    • True Tone, renk doğruluğu gerektiren profesyonel işler yapıyorsanız (örneğin fotoğrafçılık veya grafik tasarım), renklerde hafif sapmalara neden olabilir. Bu tür durumlarda, True Tone'u kapatmanız gerekebilir.

True Tone'u Açma veya Kapatma:​

1. Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > True Tone:
    • Bu menüden True Tone özelliğini açabilir veya kapatabilirsiniz.
True Tone, genel kullanım için oldukça faydalı bir özelliktir ve çoğu kullanıcı için ekran deneyimini iyileştirir. Ancak, kişisel tercihlerinize ve kullanım şeklinize göre bu özelliği açık veya kapalı tutabilirsiniz.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,401
İsim
Olcay akbulut
tasarımcı değilseniz kullanmanızı öneririm, ortamın ışığına göre ekranın kelvin değerini değiştiren bi ayar, göz yorgunluğunu azaltır

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,926
İsim
Emre
Discord
necromancerr

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Dediğim gibi ben de telefonu yeni aldım fakat true tone kapatınca renkler daha bi güzel geliyor. Açık mı tutsam kapalı mı tutsam emin değilim

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,894
İsim
uwu
Dediğim gibi ben de telefonu yeni aldım fakat true tone kapatınca renkler daha bi güzel geliyor. Açık mı tutsam kapalı mı tutsam emin değilim
Ben kullanmıyordum telefonda dünden beri açık göz ağrısı biraz azaldı bence forum kullanırken aç fotoğraf/ oyunlarda açma

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,542
Üyeler
154,950
Son üye
SdtCngz
Top Bottom