Neler Yeni

İş için Windowstan Mac'e geçmeyi düşünüyorum bir kaç sorum var

Sam'Ster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Samet Emre
Bütçe
30000
1-) öncelikle m2 işlemcili macbook pro düşünüyorum 256gb hafızalı olanların piyasada fiyatı daha ucuz olduğu için 16gb ram + 256ssd konfigürasyonunu tercih edip üstüne taşınılabilir ssd almayı düşündüm sizce mantıklı mı ?

2-) ikinci el bi windows alırken yapacağınız kontroller bellidir kozmetik ölü piksel parça durumları MAC sistemlerde ekstra nelere dikkat etmeliyim ?

3-) Bir Grafiker olarak m2 işlemciden biraz çekiniyorum açıkcası premier ve after performansı çoklu uygulama açması konusunda ne kadar iyi performans verir deneyimleyen arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

4-) Lol cs gibi oyunları nadiren oynuyorum çok önemli olmasa da oyun performansındaki durumu nedir

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :)

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,443
İsim
Olcay akbulut
1- m2 lerin m1 den çok ahım şahım 2x 3x farkı yok diye biliyorum o yüzden eski m1 macbook proyu da tercih edebilirsiniz

2- ekstra olarak şarj döngüsü var sanırım

3- bizde m1 macbook pro var multi tasking konusunda deneyimlediğim kadarı ile gayet akıcıydı illüstratör ve photoshop kullandım aynı anda ram kullanımı 12 13 oldu ancak herhangi bi donma takılma vs yaşamadım m2 de daha da iyidir belki

4- oyun performansından emin değilim onu videolardan bakmanız daha yararlı olur

Sam'Ster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Samet Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki hocam ssd için dediğim sizce mantıklı mı 512gb ile 256gb arasında fiyat olarak uçurum farklar var

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,443
İsim
Olcay akbulut
peki hocam ssd için dediğim sizce mantıklı mı 512gb ile 256gb arasında fiyat olarak uçurum farklar var
yok hocam ekstra depolama alınmaz ek olarak m2 li macbooklarda ssd olarak daha yavaş modeller seçilmiş, öyle bi şey duymuştum bi videoda. apple hatta satmıyor diy bi ara m2 üretimini durdurmuş ocakta.

şahsen ben olsam direkt m1 macbook proyu alır yoluma bakardım yanına da bitane proart monitör oh mis.,

bu arada behance portfolyonuz var ise link iletir misiniz takip edelim birbirimizi etkileşim olsun :D

Sam'Ster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Samet Emre
yok hocam ekstra depolama alınmaz ek olarak m2 li macbooklarda ssd olarak daha yavaş modeller seçilmiş, öyle bi şey duymuştum bi videoda. apple hatta satmıyor diy bi ara m2 üretimini durdurmuş ocakta.

şahsen ben olsam direkt m1 macbook proyu alır yoluma bakardım yanına da bitane proart monitör oh mis.,

bu arada behance portfolyonuz var ise link iletir misiniz takip edelim birbirimizi etkileşim olsun :D
Monitör konusunda huawei'nin bi modeli vardı çok tatlı duruyor renk konusunda da başarılı olduğunu duydum şu anda behance kullanmıyorum kullanmaya başlamayı düşünüyorum çalışmalarım o kadar karışık ki toparlamaya fırsat bulsam açıcam :D

arturo

80+ Silver
1-) öncelikle m2 işlemcili macbook pro düşünüyorum 256gb hafızalı olanların piyasada fiyatı daha ucuz olduğu için 16gb ram + 256ssd konfigürasyonunu tercih edip üstüne taşınılabilir ssd almayı düşündüm sizce mantıklı mı ?

2-) ikinci el bi windows alırken yapacağınız kontroller bellidir kozmetik ölü piksel parça durumları MAC sistemlerde ekstra nelere dikkat etmeliyim ?

3-) Bir Grafiker olarak m2 işlemciden biraz çekiniyorum açıkcası premier ve after performansı çoklu uygulama açması konusunda ne kadar iyi performans verir deneyimleyen arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

4-) Lol cs gibi oyunları nadiren oynuyorum çok önemli olmasa da oyun performansındaki durumu nedir

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM :)
2. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok
3.Mac oyun performansı açısından pek iyi değil.

Sam'Ster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Samet Emre
2. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok
3.Mac oyun performansı açısından pek iyi değil.
yüksek bir beklentim yok oyun için lolde en azından 60fps üstü alsın yeter bana arada sırada oynuyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,287
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom