Neler Yeni

İslamda nazar var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Görkem çetinkaya
Arkadaslar biraz arastirdim çoğu kisi var çoğu da yoktur diyor.Var diyenlerden bir kaçı felak suresinin anlamında var olduğunu söylüyor, ben baktığımda ise göremedim.Bilgisi olan varsa yazabilir mi?Bir de ekstra olarak Bizim geleneklerimizda olan ve islamda olmayan şeyler var mıdır?

ÇiktaMuz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Ömer
İslam'da nazar vardır fakat nazar boncuğu yoktur. (Diye biliyorum) ikinci sorunun cevabı tabii ki vardır. Dinler sadece İslam değil her kültürde farklı yorumlanabilir. Bizde pagan kültüründen gelen ayinler vs. hala mevcuttur.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,216
İsim
Taha Efe
İslam'da nazar vardır fakat nazar boncuğu yoktur. (Diye biliyorum) ikinci sorunun cevabı tabii ki vardır. Dinler sadece İslam değil her kültürde farklı yorumlanabilir. Bizde pagan kültüründen gelen ayinler vs. hala mevcuttur.
İlk satır yeterli. +1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaslar biraz arastirdim çoğu kisi var çoğu da yoktur diyor.Var diyenlerden bir kaçı felak suresinin anlamında var olduğunu söylüyor, ben baktığımda ise göremedim.Bilgisi olan varsa yazabilir mi?Bir de ekstra olarak Bizim geleneklerimizda olan ve islamda olmayan şeyler var mıdır?
Nazar vardır. Elmalılı Hamdi Yazır'ın Bu konuda tefsirleri var.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Nazar vardır. Fakat nazar boncuğu gibi koruyucu nesne türü şeyler hurafe mi batıl mı ikisinden biri işte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Görkem çetinkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladim peki nerdegeciyor kur anda.

Top Bottom